ŽIVOT NEBO NĚCO TAKOVÉHO

OSLAVUJU :-)

8. května 2016 v 21:39
Tak se mi pořád nedaří to tady pořádně rozjet ... chybí mi správné rozpoložení, či jak to nazvat. Tvořím, jezdím na srazíky, nakupuju ... scrapuju ... jen nestíhám upravovat fotky, psát a vkládat.

Ale dneska musím, slavím narozeniny ... a tak si tak v dnešním poklidném odpoledni pročítám články, projíždím fotky a narazila jsem na inforamaci :-), kterou jsem jen tušila.
To že na mě dopadly "Kristova léta" to je jedna věc, ale důležité je, že je to letos v květnu přesně 8 let, co jsem začala SCRAPOVAT. A protože mám osmičku ráda, tak jsem si tuhle radost chtěla připomenout na blogu.

A protože je dnes taky dnem, kdy slaví všechny MAMINKY :-) ... tak toto je můj dáreček pro mojí maminku.

... krásný keramický květináč a semínka s razítkem Art Impressions ...

Z kurzu v Lukách nad Jihlavou s Hurápapírem jsem si přivezla úžasné razítka od Art Impressions - zahradníka a zahradnici. Ta sada je skvělá. Tento dárek pro mamču jsem plánovala už nějaký pátek, ale jak jsem se na něj chystala, tak jsem si připravila i další zahradníky a zahradnice.

... jsou na přáníčka jako dělaní, snad stihnu co nejdřív ...

Já letos opět nějak moc neslavila, všichni mají nějak moc práce.
Jeden "dárek" jsem si, ale nadělila v první polovině tohoto roku. Od začátku roku jsem intenzivně pracovala na svém novém logu, s kterým mi o to intenzivněji pomáhal můj megašikovný bratr Honza :-) ... po asi "168" finálních verzích se na svět vylouplou jen a jen moje krásné logo, které teď zdobí moje výrobky, které jdou do světa :-) a které budu dávat jako vodoznak na fotky.

... krásný den všem ...

BLOG HOP, trochu jinak ...

29. září 2014 v 22:56
... a za to může ILONKA ...

Jak jsem psala nestíhám, nescrapuju ... ale když mě Ilonka oslovila, tak jsem si řekla proč ne, blog tady zahálí a najednou bude důvod napsat pár řádků.

1. Na čem právě teď pracujete?
Momentální největší projekt, je "poskládání pracovny, aby byla provozuschopná" ... kromě toho stíhám pak už jen drobné zakázky - typu přáníčka, kartičky, záložky a jiné drobnosti. Z tvoření teď zcela nejaktuálnější je ATC kartičky z razítek Stampotique.
Mnohé, které se se mnou setkaly, by ještě mohly upozornit, na "paní Columbovou" - mé hypotetické scrapbookové album s Tenerife - mluvím o něm přesně rok a dva kurzy v Lukách :-)) a mám ho v hlavě naplánované do posledního detailu, nakoupeného materiálu mám na 10 takových alb :-) ... ALE ... já věřím, že jednou bude - roční výročí ale mi nevyšlo, bude nutno stanovit novou metu :-((


3. Jaké jsou momentálně vaše nejoblíbenější pomůcky?
Mou úplně nejoblíbenější pomůckou jsou beze sporu nůžky (detailní, minimalistické, ve tvaru čápa) ... pak COPIC fixy, má obří sbírka razítek, papíry 6x6, řezací podložka+ocelové pravítko+nožík Maped ... atd. ... atd. ... atd. ... v podstatě celá ta moje pracovnička. Málem bych zapoměla velkou hračkou je momentálně, ten zázračný stroj, Silhouette.4. Jak vypadá váš kreativní proces?
Jsem při tvorbě náročná, v 99% času tvořím v noci, protože to je můj čas a největší klid. Pustím si hudbu, nebo mi na pozadí běží seriály v TV. Poblíž mám počítač, na kterém pravidelně kontoluju stavy zboží a pohyb novinek v obchůdcích, komunikuju se scrapbookovým světem (jsem přece ženská, nebudu přece plýtvat časem).
Zakázkové tvoření je jednoduché - posbírám věci, které by se mohly týkat zadání (např. maturitní přání - razítka s diplomem, promoční razítka Magnolie, Stampendous atd., papíry, barvičky, kytičky, výřezy ze SH ... rozložím a pak skládám, kombinuji, zkouším. Mnohdy vznikne více přáníček, aby bylo z čeho vybírat.
Věci, které tvořím do šuplíku nebo pro sebe, to je pak kouzlo okamžiku. Při prohlížení internetu narazím na razítko, na které už jsem třeba i zapoměla ... začnu vybarvovat Copickami nebo Distress Ink ... ten dne pak jen vybarvuju, další dva pak zpracovávám, to co jsme si nachystala :-).
Pokud jsem dělávala stránky, tak to byla záležitost třeba i dvou třech dnů, vybrat, poskládat a posbírat, co bych dodala :-). Nejdelší dobu mi pak většinou zaberou texty, nadpisy ... písmenka všeobecně.


5. Jak a čím se inspirujete?
... jak kdy ...
Pokud dělám přáníčka s postavičkovými razítky - pak je to jednoduché - snažím se podtrhnout podstatu a dozdobit podle možností.
V roce 2013 jsem chtěla na svém blogu jet "Barevný rok" ... nechala jsem se inspirovat barevnými paletkami ... vydržela jsem to skoro půl roku. Tuhle inspiraci mám moc ráda, svazuje, ale jen do určité míry ...
Pokud je to stránka, tak se ráda nechám vést "sketchem", ráda jsem se zapojovala do soutěží s podmínkami.
V určité míře mě inspiruje samozřejmě internet - kdysi jsme si ukládála všechny krásné stránky, přáníčka ... prostě inspiraci, stejně ale když jsem začala tvořit, dopadlo to jinak ... tak je lépe to nechat plynout, inspirovat se papíry (kolekcí nebo značkou), doplňky, prostorem ...


6. Jaký je váš osobitý styl?
Můj styl - čistý, rovný (kolečka, kruhy, oválky - to je něco na mě), jednoduchý ... učím se hromadit kytičky, používat mixmedia techniky ... ale já mám na všechno čas ... tak třeba jednou ... takže umírněný, rozvážný, váhavý :-)


Přijala jsem výzvu a a tím i možnost nominovat další srapařky ... řádky už jsou napsané, teď ještě představit dva blogy, na kterých můžete "zabloghopovat" příští týden ...

Zabrousila jsme v českých luzích a hájích ... a vybrala:

Limetku - Klárku jako já ... ráda si u ní přečtu opět pár řádku ... třeba se dozvíme jestli stíhá s dvěmi dětmi tvořit :-) ...
Charlottu / Scrapylife - setkali jsem se na kurzu u Aktijky v Lukách a je to skvělá, její Project life určitě stojí za to vidět LIFE ... ráda se o jejím tvoření dozvím víc.

... dávám pauzu ...

27. července 2014 v 22:40
... připadám si jak ten, co měl dva roky prázdnin :-) ...

Špatné je, že já na své prázdniny teprve čekám ... a práce se kupí všude kolem mě.

V posledním půl roce se mé tvoření zmrsklo na kurzové příprapravy a drobnosti vyrobené na místě (Luka nad Jihlavou) a pár přání na zakázku. Největší radost mám ze série čtyř promočních přání, které doufám, tento týden stihnu konečně vložit na blog :-).

Dneska jsem měla potřebu říct, že žiju, dychám a občas něco tvořím rukama (občas i nohama).

PS: Nemáte někdo recept na to "JAK CHTÍT, KDYŽ SE MI NIC NECHCE" ?? :-)

V prosinci mi ujel vlak

11. ledna 2014 v 12:01
Tak mi v prosinci ujel vlak ... Úžasný (ZASE)

Letos až na několikaminutovou krizi byl prosinec hektický, ale hezký, praktický, poklidný a bez stresu.

Co jsem nestihla, to jsem nestihla.
Co se neuklidilo, to se nápaditě zakamuflovalo.
Co nebylo nachystáno, o tom se taktně mlčelo.
Co se nepovedlo, tak bylo bráno jako "norma" pro příště.

Vánočního cukroví, ač jsem nepekla, máme stále dva plné talíře :-) ... JSEM KOUZELNICE!!!

Moc děkuji za všechny vaše milé komentáře v minulém roce a návštěvy mého blogu. Letos zase snad kousek toho tvoření bude. Tak jak jsem v druhé polovině roku spíše nestíhala, tak v listopadu a prosinci jsem k tvoření zasedla hned několikrát. Vznikly dva kalendáře, visačky pro děvčata od Kukače a nějaké přáníčka (fotky dodám, jak konečně protřídím ten nepořádek, co jsem si v počítači vytvořila :-).

Přeji krásný den a vlastně ať se vám daří v tom novém roce 2014 :-)
Makiarka


Narozeninový den

8. května 2013 v 22:43
... den pomalu končí ... a já unavená sleduju takový malý narozeninový dárek :-), který mi "nadělil" Bontonfilm.cz.

Ač by šel ten den strávit lépe (teda jen s pozice místa) ... po dlouhé době jsem prožila celé odpoledne s bráchou ... dostala jsem pozvání na oběd do Ostravy do Nové Karolíny :-). Trochu zmatky s parkováním, ale jinak ráno počasí krásné ... a pak už jen dobře, že jsem zalezli do centra :-), protože začaly bouřky, větry a blesky.

A teď k tomu dárečku, včera jsem z informačního emailu zjistila, že 8.5. 2013 vyjde na DVD Les Miserables ... takže jsem využila cestu a oběd v nákupním centru (což se nemusí zdát nijak poetické, ale ten špenátový krém, fettuciny s kuřecím masem, vanilkové laté a cheescake, byly fakt až neuvěřitelně dobré, do posledního sousta) .... a pořídila si "teplou novinku" ...


"Bídníky" (Les Miserables) miluju, viděla jsem snad všechna televizní zpracování, byla na několika muzikálech ... a když jsem minulý rok objevila trailer, věděla jsem, že to musím vidět na velkém plátně. V plánu byl výlet do nějakého velkého kina ... bohužel jsem v době, kdy byla premiéra a kdy to hráli ... byla na nemocenské :-(. Takže jsem to prošvihla.

Ale prostě to mělo být jinak, takže jsem si dneska z cesty do Ostravy přivezla DVD ... dobíhají mi tady poslední minuty "na francouzských barikádách" a já jsem nadšená ... unavená po celém dni, bolavá (pořád mě trápí zuby a do toho poslední týden dost noha :-)) ... ale NADŠENÁ. Předloha Victora Huga zpracovaná velkolepě, dostala zase zcela jinou podobru. Herecké obsazení Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway a Amanda Seyfried ... famózní. Filmové efekty, scény, hudba ... ÚŽASNÉ :-).
Vím, že v dnešní době, už jen málo lidí, kteří koupí originál DVD (maximálně ty na novinovém stánku), ale tohle za to stojí. Stejně jako v televizi tisíckrát přehraný Forrest Gump (kterého jen tak mimochodem, dávali v televizi zrovna dneska odpoledne), toho můžu vidět stokrát a neomrzí mě, že jsem si ho pořídila i na originál DVD.


... děkuji všem za milé gratulace k těm mým kulatinám ...

Můj narozeninový DAR

8. května 2013 v 8:05
:-) mám narozeniny ... no dobře, nic zvláštního ... každý je kdysi mívá a má :-) ...

A já se chtěla pochlubit narozeninovým dárečkem, který už skoro měsíc zkouším a testuji ... Dostala jsem totiž nádherný, velký, černý fotoaparát ...

Jsem fotící blázen, když mám velký foťák chci malý ... když mám malý, toužím mít velký ...

Za posledních cca 8 roků jsem měla celkem čtyři foťáky ... potažmo pět (historka, kdy jsem s Petrem cca 2,5hodiny v elektroporodejně testovali, zkoušeli a nakonec zakoupili krásný obr foťák ... donesli ho domů ... vybalili ... vyfotili čtyři fotky ... a mě přepadla tíseň, že tohle "dělo" se mi nebude chtít nosit a budu se ho stydět vytáhnout, tudíž ho nebudu tak používat jak bych chtěla ... následné zabalení ... odnesení zpět do elektroprodejny a výměna za "pidíka" :-) ... no jo jakmile to není láska na první pohled). To znamená, že foťák u nás většinou žije dva roky a pak je věnován, či posunut dál ... jen ten úplně první odešel do věčných lovišť, protože do něj vytekly baterky, nabíjecí ... od té doby už frčíme jen na nabíjecích akumulátorech.

A tak, co jsem to teda dostala ??? Můj nový krasavec ... SONY - DSC-HX200V... to je ON mého srdce šampión ...


Tohle už je tedy "KUS NÁBYTKU" :-), to teda ano, ale polečně s mým bílý foťáčkem do ruky ... tvoří, zdá se, dokonalou kombinaci. Jsme doma "ultrazoomoví", tady v podhůří je občas dobré si něco "přitáhnout" zoomem. Ráda fotím makro, mám ráda režimy, které tyto moderní foťáčky nabízí.

Dostala jsem se do ideálního stádia, kdy malý foťáček nosím pořád v tašce ... a tohle je "mazlící" kousek, je se mnou pořád na stole, pořád ho potěžkávám, projíždím režimy, zkouším a fotím ... ve většině případu zatím, žádná valná kvalitka, ani vypovídající hodnata fotek ... ale jsem ve fázi poznávání a sžívání a hledání toho správného nastavení dle mých představ ...

Už se těším na léto, na cestování ... na výlety ... na zážitky a fotografování ...

... krásný den všem ...

Vařím, vaříš, vaříme

5. dubna 2013 v 16:03
Tento týden byl velká "pohodka" - v pondělí volno, pak dva dny do práce a zase volno.

Jsem kuchařka na plný úvazek. Vařím ráda, vařím skoro denně a vařím, co se dá ... nejraději tedy těstoviny, maso a špenát :-)

Jednou cca ročně doma přijde chuť na takové specialitky, jako je vepřové koleno ... někdo říká "fůj" a "jak můžeš" ... dost lidí neví, že koleno není jen kost a kůže ... ale že to je taky hromada šťavnatého masa. A já se dokonce na internetu dočetla, že je lepší než botox :-) kvůli přítomnosti kolagenu ... je to levné a podle řady šéfkuchařů nejlepší "maso z prasete".

No takže samé klady a pozitiva ...U nás je to opravda pochoutka, jídlo výjímečné a tak trochu "za odměnu" ... teda hlavně proto, že to není šup, šup a je hotovo. Je to věc, na kterou se musí čekat, která potřebuje přípravu, více než jednu pánev :-) ... ale taky stojí za to. Tak jsem se rozhodla že o této "božské maně" napíšu blog (no hlavně když se mi podařilo takto do křupava) ... ač vaření s Babicou mi v mnohých momentech přijde komické, tak tento recept se povedl.

2 zadní kolena (nebo jedno velké)
8 stroužků česneku
3 cibule
6 bobkových listů
2 hřebíčky
1 lžička jalovce
1 lžíce kmínu
sůl a pepř

Do hrnce s vodou dáme koleno, česnek, cibuli, bobkové listy, jalovec, hřebíček, osolíme a opepříme. Vaříme asi 1,5 hodiny. Poté maso přendáme do pekáče (já nechávám ve vývaru vychladnout a přes noc uležet), osolíme, okmínujeme a podlijeme vývarem. Pečeme asi hodinu (ja většinou skoro dvě - kupuju to největší koleno, co mají v masně) při 200C do křupava.

:-) teď mi přijde srandovní, jak jsem si fotila toto povedené dílko, a strčila jsem za něj scrapbookový papír ze strukturou dřeva, který tady mám nachystaný pro focení přáníček :-) (ještě horší je teď ta myšlenka: "ten drahý, krásný PAPÍR, poblíž toho masného, šťavnatého kolena"). No lepší než když jsem fotila na textovém papíru.

... dobrou chuť ...

Do toho nového roku 2013

2. ledna 2013 v 21:13
Přes Vánoce jsem úplně vysadila ... a tak i blog a virtuální svět šel bokem.

Dneska jsem prožila návrat do pracovního procesu a tak chci začít i tento rok na blogu :-).

A protože musím udělat ještě 10 přání pro sponzory a podklady pro mzdy ... tak dneska neobvykle krátce.

Přeji všem především zdraví ... a pak vše to, co se přeje: lásku, štěstí a zkrátka vše, co si jen budete přát. A protože předpokládám, že tady ke mě chodí nakukovat jen děvčata tvořivá a kreativní, tak přeji spoustu inspirace, nápadů a taky času na to zasednout do pracovních koutků a odpočívat u tvorby, ať už je to ta papírová či jiná :-).


... díky všem za milé komentáře a přání do nového roku ....
 

OBJETÍ. Zn. zdarma :-)

21. prosince 2012 v 15:04
Tohle kouzelné video mě poslala kamarádka ...

Kromě krásné hudby ... je milé v tom, že člověk si může uvědomit, jak málo se lidi objímají a jak pak takové "OBJETÍ ZADARMO" může potěšit. Dejte tomu šanci :). Já deformovaná profesionálně sledovala výrazy ve tvářích lidí a je to prostě milé.

Tak jsem se dneska rozhodla vám všem, kdo jste tady se mnou, poslat jedno předvánoční objetí (zn. zadarmo) :-).


Dneska jsem byla nucena vyrazit do ulic a uvědomila jsem si jak lidi blbnou na kvadrát - v Albertu jsem dostala ránu zleva, na křižovatce mě vyfakoval pán, který se nutně potřeboval dostat přede mě autem :-) a asi mu vůbec nevadilo, že já už tam kynu 20 minut v koloně :-) ... a včera jsem zažila dvě scény na poště ... JOJO ať žijí Vánoce.

... přeji krásný den, a poklidné přípravy na Vánoce ...

Předvánoční bláznění v mém podání

12. prosince 2012 v 1:20
... mé předvánoční běsnění nabírá více méně každý rok absurdnějších rozměrů. Dneska jsem si uvědomila, že se snažím zcela nelogicky přesvědčit, že Vánoce jsou ještě daleko ...

1. počin, se stal ráno ... za týden se mi podařilo nasbírat asi dvoumetrový igelitový pytel plastů ... a já včera zjistila, že kontejner na plast je plný (ano snažím se třídit odpad), a hle dneska ráno ze svého okna v pracovně vidím, že popelnice vyvezena, plná radosti, vezmu pytel, nazuju tenisky a jdu ven :-) nic by na tom nebylo, kdyby nebylo -9oC a za poslední týden nenapadlo dobrých cca 25 cm sněhu ... ve své dobrotě k přírodě a sousedům, jsem se jala odstranit sníh z vík popelnic ... a když už jsem byla venku, tak že si zajdu tedy pro lopatu a odhážu si cestičku ke garáži :-) ... POMOC .. domů jsem došla z úplně červenenými promrzlými prsty na rukou :-) palilo to řádně a dobře půl hodiny ... AU AU AU.

... ten 2. zcela poblázněný počin jsem absolvovala na večer ... Petr si odseděl svých pár hodin na zastupitelstvu a já se rozhodla mu při cestě zpět zjednoduššit návrat a prohrnout mu nájezd do baráku (při cestě ven mi to přišlo jako, že to projede. Tak nevím co se mi navečer nezdálo :-). Poučena z rána jsem tedy nasadila rukavice, abych ochránila své již rozmrzlé prsty :-) ... a teď ta absurdita - OPĚT jsem nasadila TENISKY a šla jsem odhrňovat sníh ... odhazuju celkem velký kus kolem baráku, v půli jsem si uvědomila, jak si chtě nechtě ten sníh prostě cestu najde - tenisky jsem měla obalené sněhem, nohy zmrzlé ... :-) )(ale hlavně že jsem měla rukavice :-) ...

... tak jsem si četla blog u Gabrety, pak další u Pestlíka ... a teď se rozhledla kolem sebe: doma to vůbec nevypadá předvánočně, ba naopak máme to doma jak po náletu (jedno čeho, ale přikláním se k nějaké velké zákeřné mrše :-)) ... jediné v čem jsem asi připravená je, že mám nakoupené dárky, ale zase nemám napečený ani jeden kousek cukroví (někdy v listopadu jsem koupila v Albertu těsto na vanilkové rohlíčky - což je jediné co jí Petr, já se každoročně spokojím z krabicí, co mi věnuje mamča a tím, co okoštuji po návštěvách příbuzných - a pokud mě včera zrak nešálil, asi tomu propadla doba spotřeby) ... plánů mám spoustu, ale jak psaly holky, čas se neúprostně nachyluje na stranu Vánoc :-) ...

Tak mě napadlo, jestli ještě nějaká dobrá duše: nemá uklizeno, nemá upečeno, nemá nakoupené či vyrobené dárky, nemá to doma načančané a voňavé :-) ... Nebo jsem v tom sama???

... užívejte čas předvánoční ...


Susan Hobby Shop

19. listopadu 2012 v 2:22
Když jsem začínala ze scrapbookem, nebylo moc obchůdků, kde nakupovat ... výběr byl v podstatě dost omezený, první nákupy probíhaly jen na scrapbook.cz ... postupem času, tak jak už to bývá se začali objevovat nové a nové obchůdky ... jedním z těch mnoha nových byl Susan Hobby Shop.

Pamatuji si ten první nákup, tak jako vždy prostě byla potřeba něco nového si pořídit :-) a tehdy to byly především papírové květinky, razítkovací polštářky Ancient a taky embossovací pistol :-) a samozřejmě další drobnosti.

Každý e-shop je něčím specifický, některý nabízí levné papíry od Basic Grey (přiznávám se, miluju je) ... jiné mají v nabídce neobvyklé pomůcky, další nabízí výhodné slevy, jiné obrovskou nabídku a celou scrapbookovou škálu pomůcek, papírů, raznic, šablon atd., jiný zase nabízí mimo scrapbookové pomůcky i jiné důležité a potřebné věci, které se hodí při tvoření. Protože přiznejme se, každá "tvořilka" při své kreativnosti umí i něco jiného - šije, plete, decoupaguje, fimuje ...

A proč tento článek? Je to pár měsíců, co se ten milý virtuální obchůdek u Susan ( u paní Zuzany ), prostě "sesypal" a stálo to hodně usílí a snahy ho zase vrátit zpět do života. A tak se tomu stalo v listopadu tohoto roku. A já bych tímto článečkem chtěla říct okruhu mých čtenářek, kamarádek a lidem zajímajících se o tvoření, že je zase OTEVŘENO. A dají se tady najít skvosty, které už jen tak někde nenajdete, papíry z kolekcí, které už mnoho obchodů nenabídne, kytičky, pomůcky a jiné pomůcky, které by se mohly hodit. Určitě nakoukněte, stránky ještě nefungují, tak jak by měly, prozatím je potřeba trochu té lidské trpělivosti :-), ale stojí to za to.


... hezký den všem ...

Titul Bc.

20. července 2012 v 23:18
Tak se mi to podařilo ... po bakalářce úspěšně dopadly i státnice a já si můžu před své jméno psát titul Bc. :-). Srandovní je, že za ten měsíc jsem zjistila, že není ani jedna příležitost se s ním někde "pochlubit"
Taky po více jak měsíci tomu stále nějak nemůžu věřit, jediné co naznačilo tuhle zkutečnost, byla promoce a diplom, který nevím kam mám zastrčit :-), takže tak různě koluje po bytu.

Jinak až jednou budu svým "dětem" vyprávět, jak jsem k titulu přišla, tak jedinné co mi bude znít v uších, že to byla "haluz jak Brno" ... ač jsem se důkladně "připravovala" tak teprve týden před termínem státnic jsem přišla na to jaký je ten NEJ způsob ... jenže to už začaly fungovat nervičky a já den PŘED zjistila, že se nestihnu ke všem otázkám novou učební metodou vrátit :-). Takže jsem to v neděli začala vzdávat, v pondělí mě v mém rozhodnutí podpořila hromádka vypadnutivších .... a až k večeru jsem dospěla k myšlence : " že se má stát, to co se stane". Jistá jsem si byla jen po jedné otázce v každém ze čtyř okruhu. A světe div se jediné kde jsem si jí nevytáhla byla Sociologie.

Takže pro mé připomenutí :-)

Sociologie - Sociální exkluze
Psychologie - První období vývoje člověka
Sociální politika - Sociální pomoc - vývoj v ČR, transformace sociálních služeb, cíle a principy v sociálních službách, Zákon o sociálních službách a Standarty kvality v nich
Sociální práce - Sociální práce s rodinou - sociálně právní ochrana dětí, rozvodová a porozvodová situace ....

Srandovní bylo když jsem si ráno vytáhla otázky číslo 8. a 9., a odpoledne jsem si tohle dvojčíslí zopakovala. Taky bylo legrační, že v první chvíli se mi udělala tma před očima, v domění, že takové nízké čísla neznamenají nic dobrého ... když mi pak ukázali na otázky, tak jsem měla chuť si písknout :-).

Je to úžasné si užívat volné čtvrtky a pátky :-), když nemusím myslet na povinnosti do školy, ani myslet na bakalářku, či jiné školní věci.

Finišuji s velkým pořádkem v pracovně ... trošku jsem potřebovala udělat probírku...nějak se mi to za ty školní roky nakupilo :-) a hromádka na bazárek se řádně zvětšila ... během srpna pustím do světa část ze svých nasyslených zásob.

... přeji krásný den všem ...

Státnicová ...

2. června 2012 v 18:14
... žiju ... ze dne na den, z otázky na otázku, z papíru na papír ... protože státnicuju.

Tři roky utekly jako voda v potoce a já poslední dva měsíce žiju ve vakuum zvané STÁTNICE :-). Od začátku roku je to ten pravý studentský život, nejprve připravit podklady, nastudovat co se dá, napsat 60 stránek bakalářské práce s názvem Integrace osob s duševním onemocněním v České republice a Nizozemsku a plynule se přešlo do učení s velký "U".
Uteklo to rychle a je hotovo, odevzdáno, třesu se, zda všechno projde, zda bude posudek vedoucí práce a oponenta alespoň malinko příznivý. Vedoucí doporučila práci, navrhla jedničku a já vyhlížela oponentský ... hrůza v očích a děs ... když ve třech bodech ohodnotila oponentka jako nedostatečné ... úplně to přebilo drobným písmem psanou poznámku, že práci doporučila k obhajobě a navhrhla jako známku dvojku.
Řádně vytřesená jsem tedy jela před dvěmi týdny do školy a čekala na svou chvíli, až si tu svou vymazlenou práci obhájím. Prezentaci jsem chystala a učila se celé dva dny ... přesně na 8minut jak bylo doporučeno, jenže jsem si tam při trénování zakomponovala i odpovědi na otázky opononetky ... takže pak 8 hodin před obhajobou jsem zjistila, že prezentaci si odbydu za pět minut ... v jednu v noci jsem myslela, že padnu a vzdám to . Nakonec zvítězila únava a trocha rozumu (co mi zbylo) a rozhodnutí, že na rychlo upravovat nic nebudu, jen by mě to zbytečně rozhodilo.
V místnosti bez oken jsem se pak se spolužačkami stresovaly ... až na mě přišla řada, odprezentovala jsem, nikdo se na nic neptal a já od komise vypadla po pár minutách. Velká úleva a čekání jak to všechno dopadne, a mě to najednou přišlo jako brnkačka a přitom jsem tomu věnovala tolik hodin studia, psaní ... a hlavně stresu a "bojení se".

Bakalářská práce za jedna a teď už jen dojet to až do konce a zvládnout čtyři otázky (chtěla bych vědět keré z těch 50 to budou, bych se je naučila fááákt dobře :-) - psychologii, sociologii, sociální práci a sociální politiku. Můj životní prostor se mi zúžil na všude se povalující otázky, celé dny trávím v papírech a největšími kamarádami jsou mi zvýrazňovače :-) ... a taky to, že VÍM, ŽE NIC NEVÍM ... když se k něčemu vrátím, je to jako bych tu otázku, ten pojem viděla poprvé ...


... ale snad to nějak dopadne :-) ... musí ...

Ze všeho nejvíc se totiž těším, až si sednu ke stolu, vyřežu si něco na Big shotu, vytvořím si nějakou stránku, přáníčko nebo prostě něco :-). Taky konečně vyzkouším něco z těch pár rozbalených, přeukládaných scrapbalíčků, co mě v mezičase potěšily :-)), po milionkráte přerovnám zásoby (to aby byl prostor na ty nové propriety ...).

Advent

4. prosince 2011 v 18:33
A tak zase po roce ... budou tady Vánoce ...

Petr mi dneska poslal odkaz, abych vzpoměla, jak jsem před čtyřmi roky byli na Adventním koncertu České televize .

A na mě dýchla vánoční atmosféra, při přehrávání toho videa a hlavně se mi do hlavy opět dostaly oblíbené písničky Hradišťanu ...... přeji všem návštěvnicím krásný předvánoční čas ...

Partička

1. června 2011 v 21:49
Dneska je Den dětí :-) no jakože, už jsem velká holka :-) tak to nijak neslavíme, já dneska půl dne strávila na plícním :-) zařídila jsem si praxi na zimní semestr a zažila jeden moc milý oběd :-)

A taky začíná červen :-) a tak to vezmeme hezky z vesela. Tuto improvizační show mám ráda, jmenuje se Partička. Pořad začínal na slovenské Markíze a myslím, že co díl to kupa užasných improvizačních nápadů a hlavně spostu legrace. Nedávno jí začala dávat i Prima, ale osobně si myslím, že na Slovensku to má větší grády :-). Tak občas když se nedaří nebo je smutno, zabrousím na YouTube zadám do vyhledávače "Partička" :-) a život je hned torchu bláznivější a veselší.

Hra Blázni se zakláda na tom, že všichni čtyři interpreti znají zadání - téma, děj či linku hry, jeden herec se pak odebere se sluchátky do zákulísí a zbylí tři dostanou svou roli, která se spouští určitým slovem nebo počinem :-). No zkrátka jako v blázinci :-).

Najděte minutku :-)Musím teda ještě přidat Angeliku v baletním podání :-)


... hezký den všem ...

Story ala Sandál

30. května 2011 v 12:00
Mám ráda nové věci ... ale kupování bot, to je vždy story :-). Nevím jak vy, ale nemám botník jak z amerických filmů ... v tom mém je podstatě pár starších prochozených kousků (které si nechávám do lesa na hřiby, občas na kolo, či na dochození na zahradě :-) a pak pár oblíbených sezónních kousků. Jedny boty v který prochodím zimu, oudoroové kvalitní botky v kterých zvládnu jaro, podzim a nepovedené letní dny, společenské botky (mamčiny, které jsem po jednom divadle pojala za své), nějakou tu drobotinu kolem a jedny letní ... Ty poslední bohužel zažily poslední léto, byly pohodlné, dobře padly, držely na noze, dobře tvarované, barva hodící se ke všemu, co v létě vezmu na sebe ...

A tak nastal den N, tedy den nákupu ... opět nejsem typ, který bych obcházel 15 obchodů, aby našel ty nejkrásnější, nejmodernější, nejlevnější a já nevím, která další Nej by se dala obhájit u nákupu bot :-). V Rožnově jsou asi čtyři místa, kde lze koupit (jedno, kde je draho a taky povětšinou nemají nic na mou zděděnou širokou ťapku, v dalším mají jen sportovní, v jiném jsem zase párkrát již vracela ... a tak no :-). A shopturismus nepodporuju.

Na jeden den TETOU na plný úvazek

27. května 2011 v 13:00
Minulý týden v úterý jsem tady měla na hlídání neteř Míšu ... od té doby co je škola, není čas si jí vzít na více dní. Taky mamča už zase chodí do práce, Míša má školku a závody gymnastiky a tak už nejezdí, tak často jako kdysi. Ale teď se zadařilo, mamča měla volno a já jsem stále na nemocenské. A tak jsem se v úterý dostala na řadu s hlídáním ... po těch týdnech nejsem zvyklá mluvit a tak jsem předpokládala že plánovaných cca 8hodin mluvení nezvládnu :-) a zvládlo se a ještě bylo málo ... tvořily jsme, stříhaly skládané vločky ( já vím, je léto .... ale když ono to bylo tak lákavé, když to Míša neznala), malovaly na trička, koukaly na My little pony, vařily a dokonce byl i prostor na úklid, když Míša likvidovala zásobu papírů ... namalovala a vystřihla spoustu koníků, domečků pro koníky, most přes řeku a podobné nezbytně důležité věci :-)

Moc jsem toho nafotit nestihla ... ale ty trička se nám povedla a tak je potřeba se pochlubit :-). Dřevěné razítka jsou úžasné, práce s nimi je jenoduchá a zvládnou i menší děti :-). Barvu, kterou už mám doma dlouho jsme nanášely houbičkou a šlo to skvěle. Míša jen tiskla, já pak ještě motýlky dozdobila zlatými tečkami a některé detaily zvýraznila nafukovacími barvičkami na textil ( no jo v mém archivu je spousta důležitých věcí ).... hezký den všem ...

21. týden - Co mám?

26. května 2011 v 23:30
Mám (skoro, i když já už všude prohlašuji, že už to mám) hotový letní semestr.
Mám všechny zkoušky za jedna.
Mám i skoro všechny zápočty, ještě teda napsat tu úvahu o diplomové práci ( jde mi to ztuha).
Mám dvoje nové krásné botky na léto, jedny až nechutně drahé a červené a druhé praktické a hnědé :-).
Mám, teda k mému udivu, i v dobrém čase zapsány předměty (kredity) na další rok.
Mám svou úplně první sukni, teda beru v ohledu čas, kdy se oblíkám dle svého vkusu a dle svého nejlepšího vědomí, svědomí a poslední dobou i stavu mého konta.
Mám za sebou, po dlouhé době, celý den se svou pětiletou neteří ... už jsem si říkala, že to asi nepůjde, ale ono to šlo (ukázky tvoření budou).
Mám první stránku do alba, které bude z těch nejlepších fotek z dovolených v Chorvatsku, z roku 2005 a 2007.
Mám radost, vyhrála jsem jednu ze soutěží Scrapmafie, za mé organzové sluníčko (ukázka bude).


... jednou za čas je fajn, říct si, co dobrého se přihodilo ...

19. týdne - Co mám?

9. května 2011 v 12:57
Mám čerstvých 28 let ... v tuto chvíli přesně jeden celý den, už jsem zase o rok starší ( a bude hůř ).
Mám jedničku z nejvíce bodovaného předmětu - celých sedm kreditů za Statistickou analýzů dat, pomocí anglického programu SPSS.
Mám zlost, protože zrušili koncert Piotra Rubika, který už měl být tento týden v sobotu.
Mám větší zlost, že koncert přeložili na neděli 12.6. 2011 do Bratislavy.
Mám v předstihu vypracované všechny dokumenty pro uznání praxe a udělení zápočtu ( já která vše dělá na poslední chvíli).
Mám nový stepper na cvičení ... príma narozeninový dárek.
Mám už jen dvě poslední zkoušky před sebou (nějaký ten zápočet tam taky ještě mám, ale to už tak nehoří).
Mám plný žaludek. Dneska jsem poprvé dělala bramborové knedlíky (na zkoušku jsem pár naplnila cibulkou a párkem). MŇAM.
Mám(e) prodané auto, čekáme na nové a já na půjčeném taťkovém zapoměla vypnout rádio a při první půjčovní jízdě mu vybila baterku :-).
Mám zcela narušenou neděli, protože na "JOJCE" už neběží muzikový seriál GLEE. (zcela "teenegerovský" seriál, ale mě se prostě líbí výběr písniček, a to skupinové podání).To se ale MÁM


Grey´s Anatomy

2. května 2011 v 22:50
Když jsem před dvěmi měsíci onemocněla ... hodně jsem odpočívala a snažila jsem všechny ty bacily udolat nic neděláním :-) no nedařilo se ...

Jsem tomu ale ráda, protože v jednu chvíli mě napadlo začít pátrat, jak pokračuje seriál Chirurgové - Grey´s Anatomy (u nás vysílala Prima). Ten seriál minuju, mám doma celé první čtyři série. Mám na něm ráda vše - herce, zpracování, hudbu, příběhy, postavy, linky, úvodní a závěrečné "monology" ... zkrátka seriál, který mě zaujal. Bohužel na českým obrazovkách skončila 5.séria a mě se podařilo najít weby, kde se dá kouknout s českými titulky na celé dvě série (6. série, už je v USA odvysílána celá, 7. série momentálně běží na ABC).

Všichni milovnící Grey´s Anatomy čekali více jak měsíc na 18. díl 7. série, který pojali tvůrci muzikálově ... a byla to BOMBA, která za to stála.

Nejkrásnější písnička The Story zazpívaná Callie Torres (Sara Ramirez)


Co mám?

19. dubna 2011 v 17:53
Mám první zápočet v letním semestru.
Mám posledních pár dnů do prohlídky na plícním a kontroly u doktorky.
Mám potřebu dodělat všechny resty, co mi tady na stole leží.
Mám poslední úkol do školy, který musím během týdne dodělat.
Mám v ledničce čokoládový Carte d´or, který postupem času bude záhadně mizet.
Mám bláznivě zapsaný první termín zkoušky už na 1.května :-)
Mám po dlouhé době konečně energii.
Mám chuť se večer zavřít do pracovny a zkoušet nové věci.
Mám složky plné zbytků papírů všude kolem.
Mám spoustu nápadů, ale málo času.
Mám pocit, že už začaly teplé dny, kdy mi nechutná pít od rána do večera horký čaj, ale začala jsem vyčkávat až schládne.
Mám objednaný úžasný film The Holiday - Prázdniny s Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black ...
... ta hudba je fantastická a ten film krásný ...

La Traviata

24. ledna 2011 v 16:08
V pátek jsem udělala (opakovací) poslední zkoušku a tudíž mám uzavřený zimní semestr ... jupí ... takže i snad za odměnu ... jsem byla v neděli 23.ledna 2010 v Ostravě v Divadle Antonína Dvořáka na LA TRAVIATA ...

"... napsal Guiseppe Verdi. Příběh pařížské kurtizány Violetty Valéry dojímá diváky již více než sto padesát let. Není bez zajímavosti, že světová premiéra tohoto díla v roce 1853 byla fiaskem, a to především proto, že Verdi byl do té doby známý především jako autor oper s historickými náměty. V případě La traviaty před diváky předstoupil s moderním tématem - příběhem současné tragické ženy, navíc kurtizány, který vzbuzuje velkou lítost. Dnes toto dílo patří k repertoárovým stálicím snad všech světových operních domů. Nastudováno v italském originále s českými titulky." převzato z Národního divadla moravskoslezského

Bylo to krásné, ale bylo toho málo ...


... škoda, že do divadla nejezdíme časteji ...
  

Šťasné a veselé

23. prosince 2010 v 3:26
Vánoce jsou tady ....

Všem přeji krásné prožití těch vánočních svátků ... ať je prožijete v klidu, pohodě a hlavně v kruhu rodinném ....

vánoce
... skutečnost, i když je umělá je mnohem hezčí ....

Jak ve velkovýrobně

23. prosince 2010 v 2:58
Dneska to u mě vypadalo jak ve velkovýrobně lihovin :-). Dělala jsem sladké rumové "cosi".
Normálně dělávám karamelový, letos mě ale holky v klubíku navnadily receptem na likér z ledových kaštanů ... mňam musela jsem vyzkoušet ... a tak prozatím, co se ve vedlejší kuchyni vraždili čtyři kapříci ... já, málem v kýblíku, míchala dva druhy lahodného likéru ... 

A proč tolik? Dvě verze (kaštanová a karamelová) v nealkoholické verzi pro mě (mám alergii na alkohol), plně alkoholizovaná pak dvoudruhově pro Petra (ten alergii nemá :-)) a pak pro rodičovstvo a pana bratra a jelikož zbylo, zaslouží si i babička :-).

likérová
... do kávy MŇAM ...

Zkoušková ...

23. prosince 2010 v 2:48
... cesta ... ta byla. Dva dny před tím nasněžily celkem pěkné hromady sněhu ... a všichni opět vysvětlovali výhody hromadné dopravy ... bohužel neukecali mě. Tak se mi, alespoň Peťa nabídnul jako odborný dozor a jel se mnou.

Na to, že ta zkouška byla jedna z těch, na které jsem se musela i učit ... protože to byly letopočty a osobnosti atd. Tak jsem si cestu neskutečně užila. Hned na Pinduli se změnilo šedivé počasí na slunečné a sněhové závěje byly jako z pohádky ...

Ještě, že jsem prozřetelně vzala foťák, takže jsem to párkrát zaparkovali v závěji a já si udělala pár fotek ...

trojanovice
... i když pořád to teplo mám raději, tohle je krása ...

Vánoční jarmark

23. prosince 2010 v 1:44
Každý rok chodíme na Starodávný jarmark, Vánoční jsem, ale zatím pokaždé propásla. Letos ale ne. Využila jsem návštěvu sestry a neteře a vypravily jsem se spolu....
Na nákupy to moc nebylo, protože dost sněžilo.
Na chození to moc nebylo, protože ... jak říkala Míša: " nás chladily nožičky".

Ale na navodění předvánoční nálady, na teplý svařák a na nákup nějakých drobností - ANO.

... a čerti, kteří byli vypuštěni chvíli po té, co jsem to poprvé obešli byli úžasní...
čert

... já a Michalka...


s čerty
... sestra a její noví kamarádi ...

První objednávka

25. listopadu 2010 v 22:28
Tak poprvné nestíhám maraton ... nějak se to nakupilo a já prostě večer padám do postele úplně mrtvá. Dneska je volný den, takže si ráno dopřeji hodinu spánku a jdu na to, dodělat podmínky ... jenže ráno nějak uteklo a já zjišťuji, že víc koukám z okna na poletující vločky a pak místo tvoření jdu uvařit nějaký pořádný oběd, po delší době :-)

Odpoledne jsem na to vlítla a jde mi to myslím, že dobře ... jen se zase už pár týdnu těším na přednášku Beaty (spolupracovnice) o dvouměsíční  cestě po Indii. Takže jdu ...

Doma  dodělám co mám a v pracovně zjišťuji, že mi na mobil přišlo uvědomění, o emailu z Fléru ... MÁ PRVNÍ OBJEDNÁVKA. 
... co teď ?? ... honem podívat, kdo??  co?? ... 17ks natištěných obrázků a embossovaných čtvrtek ... jsem nadšená ... potvrdím ... a hned si chystám hromádku ...

Hezký den všem ...

To je ale nadělení :-)

24. listopadu 2010 v 18:37
Je přesně měsíc do Vánoc.

Za měsíc už v tuto dobu budeme mít asi v sobě vánočního kapříka a nedočkavě okukovat zabalené balíčky pod stromkem ...

Já si ale předčasně nadělila, trochu radosti a konečně po dlouhých měsících napínání holek ve Flér klubu u DIDI spustila i svůj obchůdek - něco málo přáníček, nějaké ty visačky a v neposlední řadě nějaký materiál, který mohu nabídnout ze svých zásob a pomůcek, které jsem "nasyslila".

Ufff ...ale že mi to dalo zabrat ... včera večer jsem se rozhodla upravit fotky, ořezat, přebrat ... nakonec jsem skončila ve čtyři ráno a měla vloženy všechny vyfocené položky. Dneska už jen překontrolovat upravit noční chybky a vystavit ... když už jsem v tom tak jsem nafotila i embossované karty a natisknuté razítka ... a je hotovo ... jsem spokojená. Práce to teda byla ... ale teď už jen chodím koukat a kochat ... tak nakoukněte taky ... :-)

banner
... za úžasný banner na můj profil vděčím bráchovi ...
... no není ten náš inženýr, šikovný chlapík :-)

Vánoce, Vánoce ....

20. listopadu 2010 v 23:59
... přicházejí ...

Byl pátek a tak jak už to v poslední době je normální, tak byla škola ... v Ostravě od 13:20 do 14:55 :-) zbytečná cesta, pokud se nespojí s něčím užitečným a potřebným. Takže se jede nakupovat. Přibrala jsem půlku "rodičovstva" a sestřenku. Úžasný výlet započal jízdou přes Příbor :-). Normálně se nějak podaří mít dálniční známku, buď v autě rodičů a nebo nějaká taková ta časově omezená v "ševíku". To si pak v poklidu jedu svých 54minut přes Trojanovice a po dálnici směr škola. Poprvé ale tentokrát sama za volantem (ach jak já nemám ráda tyto nové nevyjeté trasy) to budu valit přes Příbor, teda s urputnou pomocí navigace "Máni" jsme se měli dostat do cíle. Žel život mění a tak jsem nakonec mířili k cíli se zastávkou pro mého "úžasného bratra" ... jeho navigace byla jak ze špatné nízkonákladové komedie či jako z nejhoršího snu ... zapoměla jsem i kde je vlevo či vpravo :-) bez většího zaváháním  a zcela lhostejná k jeho prosbám jsem ho vyhodila nedaleko školy ... a my s jedním troubením netrpělivého ostraváka a otočkou na kruhovém objezdu dojeli do cíle ... Hornbach pokořen se zjištěním, že už je to tady ... Vánoce, všude kam se podíváš ... na mě dýchly ... teda až po té co mě oblažil půlmetrový zpívajícící plyšový sob a  před tím než mě přepadl stánek ze zabijáčkovými specialitami u východu :-). Rychlá zastávka v Ikei, už jen zbořila mou představu, že Vánoce jsou daleko :-).

Nejsou.

Začínám balit dříve nakoupené dárky ... a shánět ten zbytek ... neb ten 24. prosinec se tak rychle blíží.

Prázdniny začaly sportovně

6. července 2010 v 21:29
A zase po roce, jsou tu (hodilo by se napsat Vánoce, ale bohužel) PRÁZDNINY.

Letos opět žádná dovolená, a tak doufám, že alespoň opráším kolečkové brusle, promažu kolo a budu projíždět novou cyklostezku.

A tak se v pátek stalo, že náš čerstvý inženýr (tedy brácha), pronesl: " V sobotu ráno bych jel na kolo"....a tak já: "Jela bych s tebou"....(ach můj Bože, celý večer jsem si říkala, co to je za blbý nápad). Kondička nikde žádná a brácha to asi nebude chtít za Rožnovem otočit zpátky....
Taky že ne....:-) ten tyran mě dokázal "vybuzerovat" až k přehradě...

Hlavní pokyny dne: "Jedem, jedem."
Nesnášela jsem ho po každé větě, po každé slibu "už jen pár metru a nebo už tam budeme", ale taky jsem na sebe pyšná, že jsem zdolala druhou půlku cyklostezky a dojela jsem až k přehradě....(cca 15km tam a 15km zpátky - ta druhá cesta byla lepší, pořád z kopečka)

...důkaz místo slibů....

Květen

12. května 2010 v 11:05
Mám ráda květen, protože mám narozeniny, mám ráda květen, protože když se podaří mám dva volné dny navíc (letos se bohužel nepovedlo), mám ráda květen, protože už je všude zeleno, všude to kvete a taky už začínají teplé dny a více svítí sluníčko.

Letos poprvé mám květen méně ráda, protože na vysoké škole, končí semestr a začíná zkouškové období. Zvykám si na jiný řežim a snažím se dohnat, co se dá. Po dlouhé době (deseti letech) se opět těším na "prázdniny".

Bohužel kvůli škole, povinné praxi, závěrečným esejím a zkouškám, se mi tak stává, že podmínky do scrapbookové CTS nestíhám a ač tento měsíc kapitánuju našemu týmu, tak se stydím, že stránečky prostě nestíhám...


Bez

Aprílové počasí mi nachlazení přineslo

13. dubna 2010 v 17:34
Tak jsem se snažila zahnat myšlenky na mé scrapbookové kamarádky, které randily v Moravci na 5. scrapbookářském srazu  ( sraz pohledem Isobelky a Gabrety ), učením.
U otevřeného okna, s aprílovým počasím za okny  (5 minut sluníčko a teplo, 5 minut černá obloha a dalšího hodinu zima a déšť ) ... jsem víkend zakončila pálením v krku a pořádnou rýmou. Po dvou dnech mám nos jak bambuli a naspaných všeho všudy cca tři a půl hodiny.

Olynth
... přítel v nouzi největší ... držím se a bojuju ...

Jaro se k nám vrátilo

7. dubna 2010 v 18:11
Venku to vypadá slibně, snad si to počasí nerozmyslí a už bude jen krásně a minimálně tolik světla a slunce a tepla jako dnes ....
V práci se mi to dneska slilo v jednu velkou poradu, začali jsme kolem sedmé ráno a skončili kolem třetí odpoledne.
Po cestě mě překvapilo, že jsem nějak vůbec nezaregistrovala jarní kvítí - bledule, sněženky (petrklíče jsem zahlédla kdesi u cesty) a najednou předemnou malý kus zeleně posetý drobnými bílými kvítečky - sedmikrásky to letos vzaly zhurta :-)

sedm
Hezký den všem ...

... polski ...

7. dubna 2010 v 2:20
... neumím jazyky ...

Přiznávám to, nestydím se ... Přesto, ale se jeden usídlil u mě doma. Neumím ho, ale líbí se mi...

Podstata toho všeho mého nadšení, je v díle, které mělo být původně jako narozeninový dár pro papeže Jana Pavla II. Bohužel ten se dokončení díla nedožil a tak je oslavou jeho života.
Polský skladatel Piotr Rubik stvořil dílo, které s atmosférou přírodního amfiteatru v Kielce působí "bechderoucně"... teda mě minimálně pokaždé co si pustím záznam naskakuje husí kůže :-)

Piotr Rubik - Niech mowia ze to nie jest milosc - Olga Szomanska i Przemyslaw Branny - Oratorium Tu es Petrus (2005)

Piotr Rubik - Psalm dla Ciebie - Psałterz Wrześniowy

... jsem ve svém hudebním vkusu prapodivně bláznivá ...

Předvelikonoční Praha

6. dubna 2010 v 23:13
Tak jsem si zajela do Prahy ... po dlouhé době ... a asi na dlouhou dobu.
Hlavní důvod byl kurz - Pracovní rehabilitace a podporované zaměstnávání. Kurz pořádal Fokus Praha - pokukovala jsem po něm delší dobu a teprve teď se povedlo. Takže mi to v práci posvětili, já se přihlásila, oni potvrdila a já se začala těšit. Až na tu první drobnou nervozitu z nového a neznámého se to nakonec moc povedlo. "informacechtivých" bylo dvanáct, takže příjemná skupinka, informace zajímavé a pro praxi přínosné ... dva dny utekly jako voda a já si odnesla orazítkované potvrzení ... a mohla si odpočinout. Zajela okouknout desetidenní miminko za kamarádkou do Loun, zašla si do kina na Ženy v pokušení a Alenku v říši divů ve 3D a pocourala se po Praze ...

Povelikonoční "šolichání" ... aneb jak to všechno začalo

6. dubna 2010 v 21:49
Takový pomalý povelikonoční rozjezd ... všechno pomalu, nic se mi nechce .. .a tak se koukám, jak jsou všichni akční a aktivní ... vydávají knížky, zakládají kluby a blogy...a tak proč do toho internetového světa neskočit po hlavě také ... takže k tomu všemu povalování a brouzdání po scrapbookových stránkách a Fléru zkusím i "blogovat" ... tak hurá do toho.
 
 

Reklama