VÝMĚNY A "ATC"

Scrapzávislačky "popáté"

4. srpna 2012 v 22:33
Není tomu tak dávno, co jsem psala o čtvrtém kole kartiček scrapzávislaček, jejichž výměna probíhá prostřednictvím webu scrapbook.cz. A tak i když byly státnice v plném proudu přihlásila jsem se do pátého kola, požadala si o schovívavost, že kartičky vytvořím hned PO a stihnu uzávěrku "o prsa" nebo s několikahodinnovým zpožděním.

Měla jsem v plánu vytvořit zase každou kartičku jinou, ale protože termín byl neúprosný a já nechtěla zdržovat ostatní holky, tak jsem přistoupila k pásové výrobě.Většinou se snažím vyhnout slepování více papíru k sobě, protože pak se mi povětšinou stává, že se to tak podivně kroutí a tak ... takže zaručená kvalita, co do tvrdosti jsou barevné kartony s Lídlu. Na tyhle kartičky je používám moc ráda. Nechala jsem si vyvolat novou sérii fotek, ať pořád nepracuji s vysmátým "xichtíkem" z Chorvatska. Na dozdobení jsem použila textové, pozaďové razítko Hero Arts, ošmudlala okraje Distress Inky, fotku podlepila papírem a ostříhala ozdobnými nůžkami alá poštovní známka. V rožkách přelepila páskama od Tima Holtze. Nadpis "KIARKA" jsem tentokrát razítkovala, razítko je z prvního srazu v Lukách, jak jinak než od Kety ... pak už jen knoflíček a provázek a bylo hotovo ... co vám budu vykládat, zase jsem nad tím seděla celý večer ... přeci jen než přijde nápad ... a samozřejmě i ta pásová výroba při pár kusech chvilinku trvá.

... hezký den všem ...

Kartičky scrapzávislačky

5. března 2012 v 12:00
V poslední době na stránkách scrapbook.cz (letos to budou už čtyři roky, kdy jsem zde vystavila svou první stránku. Jsou to stále mé domovské stránky, kde jsem se seznámila se scrapbookem :-)) přibylo spoustu nových tváří. A protože je fajn vědět s kým si píšete, trávíte čas u počítače, nebo čí stránky obdivujete, existují "visačky" scrapzávislaček :-).

V říjnu 2008 jsem se poprvé zúčastnila výměny (tehdy oficiálně to bylo druhé kolo) a já tvořila 18 kartiček, byly dost jednoduché, pracovala jsem s tím málem, co jsem měla a byla to pásová výroba. Další kola už jsem to mohla pojmout více individuálně, protože jsem pracovala na malém množství kartiček ...

Kartičky SCRAP-závislačky 2009

Když jsem koukala do své osobní scrapbookové galerie, zjistila jsem, že tohle kolo je pro mě už čtvrté a ač není tolik času (pořád bojuji v závěrečném ročníku - takže bakalářka, zkoušky, státnice atd.) udělala jsem si čas a vyzkoušela jsem si na těchto posledních kartičkách spoustu nových technik a materiál, který jsem ještě nezkoušela.

Kartičky SCRAP-závislačky 2012


Na zimní kartičce jsem vytáhnula novou bondurovou raznici a razítko vločky od Artemia.
Na druhé kartičce zleva v horní řadě, jsem poprvé vyzkoušela práci se šablonou a embossovací pastou Dreamweaver a doplnila ozdobami ze sady Capsule od Papermanie.
Na kartičce z vážkou poprvé použila razítko Kiarka od Kety, které jsem dostala minulý rok na srazu v Lukách a poprvé použila pozaďové razítko z nové kolekce 2012 od Hero Arts.
Na žirafí kartičce jde naplno vidět má žirafí posedlost, poprvé jsem zde použila písmenkovou abecedu od Basic Grey a papír z kolekce Zoology od Bo Bunny (razítko žirafí kůže a žirafy od Inkadinkado a žirafí stužku, už jsem kdysi použila, myslím že na nějakém individuální ATCečku).
Na černo-bílo-barevné kartičce jsem se vyřádila, obdivuju děvčata, co pracují s černým pozadím tak lehce, strašně moc se mi to líbí, zkusila jsem to kdysi, myslím, jen jednou a tehdy jsem z díla nebyla tak odvázaná (proto mi to asi neutkvělo v paměti).Poprvé jsem tu použila "divoké" stužky od Basic Grey a písmenkové razítka.
Na předposlední kartičce, jsem použila poprvé na projektech pásku Tima Holze a 7gypsies. Spojení černobílé pásky a pásky s červeným textem bylo dokonalé, já ho doladila ještě šablonou zdi od Prima Marketing (taky použitá prvně) a bílou akrylkou od Ranger. Ze šuplíčku jsem vylovila starší sady Rub-ons od firmy Fancy Pants, opatruju je na horší časy a zjistila jsem, že bych je měla začít zpracovávat :-), ale když ony jsou tak krásné...
Na modmořské visačce jsem poprvé použila razítko rybiček, které jsem si koupila kdysi v Altamiře v Praze a taky razítko mapy od La Blanche...papír je embossovaný mušličkama, šablonou od Spellbinders, písmenka pak úžasný aršík samolepek od Basic Grey ... :-).

Musím konstatovat :-), že pokud bude nějaké příště tak se ho ráda opět zúčastním :-) ... jen si pro ty účely budu muset nechat vyvolat nové fotky, ať se na ty scrapařky pořád tak divně nezubím :-).

Kartičky už dorazily ke Gabretě ... tak teď už jen vyhlížet pošťáka s kartičkami od nových scrapzávislaček.

... hezký den všem ...

Srdce ...

8. února 2012 v 13:32
Protože už tři týdny sedím nad bakalářskou prací odskočila jsem si na momenta, do tohoto mého světa scrapbookového :-), teda jen článkem, na tvoření můžu sáhnout až bude dopsáno.
Na Fleru už to pár týdnů žije srdíčkama a tak se srdíčková mánie nevyhla ani swapovému klubu "atecéček". Vznikly dvě skupiny těch co by rády srdíček co nejvíc, ten ještě nebyl úplně ukončen, takže fotky až později, a pak skupina těch co si individuálně vyměnily srdíčko jen s jednou jedinou swappartnerkou ...

A tak i já ještě před vším tím knihomolstvím u stolu vytvořila srdíčko a poslala ho směr Maruška (Astala). A protože je už srdíčko u své nové majitelky, tak můžu vyvěsit.


Mám období vykreslování a tak utočím především na razítka Magnolie a všechny ostatní, které se dají "colorovat" akvarelovými pastelkami nebo Copic fixama. Toto je jedno z mých "vánočních" razítek a já si na něm hrála ze stínováním, pod mašličkou nejde vidět ještě vyšisované srdíčko na bříšku. Kromě použitého razítka, na kterém jsem pracovala Copic fixy, je použitý naembossovaný papír Core, na okrajích bílá akrylová barva, růžička od Papermanie a organzová stuha od firmy Woodware, průchodky do We r Memory Keeper a kovové komponenty s korálky jsem koupila v rožnovské korálkárně :-) - musím podotknout, že tato ťitěrná práce mi vůbec nejde a určitě to nepatří mezi oblíbené koníčky ... pořád ještě narážím na naštípané kousky ketlovacích nýtů a spojovacích kroužků :-)
... hezký den všem, jdu pokračovat v písmenkování...

ATC - razítkovací SWAP

26. května 2011 v 22:14
... a tak se zase "swapovalo" ... tentokrát další speciální tentokrát RAZÍTKOVACÍ SWAP.
Natisknout pár obrázků ze svých razítkových sbírek, udělat kartičku s tím nej razítkem a poslat vylosované partnerce. Pak už se jen těšit a čekat, z které dálky přilítne nadílka právě mě.

Já dostala svůj dárek hoodně brzo od Danas :-). Tak si říkám, že už do žádných swapu se nebudu hlásit, holky ze mě pak akorát mají vítr, že nic nového už do mé skromné pracovny nepřinesou. Danas se trefila parádně, ani jedno razítko s balíčku doma nemám a ještě je tam jedna krásná pampeliška, na kterou jsem si dlooouho brousila zoubky. Můj balíček šel směrem k v. Hela a tady je ... (v plánu bylo natisknout celý můj archiv ... ale protože jsem razítkovala vždy více motivů, tak to nešlo - jo jo zase na poslední chvíli). Protože Hela nedala žádnou nápovědu, rozhodla jsem se tisknout něco od každého druhu - něco dětského, postavičky, vintage, zimní, vánoční, těhotenské, miminkovské, svatební ...


... k balíčku ještě patří ATC kartička ... bohužel je malinko poznamenaná spěchem s kterým byla tvořena :-).No jo co jiného, než má oblíbená žirafa, tak mi řekněte, proč mě se tak líbí :-)?
Že by se mi líbily ty jeji netučné "kejtičky" :-) ???

... hezký den všem ...

Obdarovávací SWAP

9. dubna 2011 v 16:56
Tak jeden SPECIÁLNÍ swap vymyslela Azurka (po mé motýlkovací akci) tzv. obdarovávací swap. Balíček měl obsahovat speciální ATC "obdarovávací kartičku", nějaký kousek papíru, stužky, knoflík, výřez atd. (prostě něco malého pro radost). Vše bylo samozřejmě dobrovolné :-). Přihlásilo se nás dost a pak už se jen čekalo, až to Azurka rozlosuje a v poště objevíme jméno své "tajné partnerky". Dcera Azurky měla "šťastnou" ruku a já tak už po druhé v tomto roce, tvořila překvapení a balíček přímo pro Azurku, no jako pořadatelka přišla o tu možnost překvapení, kdo že jí byl přidělen, ale někdo to prostě být musel :-).
Dělat balíček plný překvapení je legrace, vytvořit speciální kartičku taky ... ale ještě větší zábava je to dělat vše dvakrát, protože jsem se rozhodla, že Azurka je super mamča jedné malé scrapařky a tak přece není fér, aby došel jeden balíček a jen pro Azurku, ale muselo v něm být i něco pro Nikču :-) Takže hurá do toho, vše pěkně dvakrát, ať není co závidět ... jen ATC byla každá jiná (a já si hromádku z tou druhou zapoměla vyfotit :-) ... takže tady hromádka (v balíčku krát dvě).

ATC - modrý a jarní (sluníčkový) swap

9. dubna 2011 v 13:45 | Kiarka
ATC klub fakticky jede, co měsíc to kartičky. Dojela jsem ještě dva rozjeté "swapíky" a dávám si PAUZU.

Modrý pořádala Tapeva. Protože "modrá je přeci dobrá". Pro mě jasná volba, od začátku jsem věděla, že použiji razítko větrného mlýna od Lucy65, a že na kartičku zapracuji holandské čokoládky s podobným modrobílým motivem (čokoládka nakonec byla přilepená z druhé strany). Tady tedy můj modrý počin (či spíše modro-bílý).

... a zde tady vytvořený blog Tapevou s celou modrou hromádkou ATC.


Další swapík byl jarní - sluníčkový a pořádala ho Kačabinka. Přeskočila jsem slovo jarní a pojala ho více sluníčkově. Mám pocit, že proti ostatním mám ty kartičky vždy takové až moc ploché a poslední dobou jsem hlavně razítkovala ... ale když já mám tolik razítek tak kdy jindy je použít :-) tentokrát jsem ale jen nerazítkovala, ale i embossovala (dokonce dvakrát) a tak opět tady můj sluníčkový počin.

... blog dodám hned jak Kačabinka vytvoří.

Hezký den všem.

ATC - Novoroční kartičky

16. února 2011 v 0:11
Nějak se nám ten ATC klubík rozjel ... a swapy jsou už zorganizované až do prázdnin, máme se nač těšit - právě probíhá modrý, budeme se těšit na dovolenkový, čarodejnicový, jarní, citátový ... zkrátka co měsíc, to jedna obálka ve schránce. A to snad ani nebudu zmiňovat speciální obdarovávací a momentálně vznikl i oficiální 1. dětský swap, protože až příliš mnoho dětí začalo závidět maminkám ty rozporupodivné balíčky, plné kartiček - zvláštních, barevných ...

Ale zpátky k těm, které teď zrovna miří všem přihlášeným. Ještě před valentýnským byl již na konci minulého roku vyhlášený "novoroční swap". To že se nakonec úplně pro mě prapodivně sešel s valentýnským nemění nic na tom, že jsem k němu opět zasedla na poslední chvili a tak opět nebyl prostor na individuality a jela jsem velkovýrobně ...

Jak mi šly valentýnské kartičky dobře, rychle a užívala jsem si jejich tvorbu a kochala se výsledkem, u novoročních jsem se vysloveně trápila, představa v hlavě použít krásné razítko od firmy Inkandikado starých kapesních hodin, novou šablonu hodinového strojku do Big Shotu, vzala za své ... a já "bigshotovala", razítkovala a stejně mi to nebylo k ničemu, protože to stále nebylo to pravé ... až nakonec vše zapadlo do sebe ... a vzniklo toto:


ATC - Valentýnské kartičky

15. února 2011 v 23:27
Další kolo ATC klubu na Fléru, bylo v duchu svátku všech zamilovaných, tedy Valentýna. Ač tedy já tento "americkej, srdíčkové, červenej" svátek nemám ráda, tak jsem se zapojila.

Samozřejmě jako vždycky, vše jsem chystala na poslední chvíli.

Ale z "mývalí zamilovanou" várkou jsem nakonec byla velice spokojená.


Nezvykle vzhledem k Valentýnu jsem sáhla po černém podkladu (protože kartiček bylo dost, polovina byla na šedém). Dlouhou jsem přemýšlela jak celé ATC pojmu, až vše vyřešil balíček od Aktijky a v něm úžasné razítko s mývalem. Vše pak už bylo jen kouzlo okamžiku narazítkovat červeným Staz-onem. Jeden motiv jsem si vystřihla, překryla s ním natisknutý motiv na kartičce a přerazítkovala textovým razítek (Artemio). Úžasnou červenou barvičkou SMOOCH, jsem už pak jen zvýraznila srdíčka a zapatinovala sepiovou hnědou barvou okraje. Zadní strana byla potištěna speciálním razítkem na ATC, vypsaná údaje bílou gelovkou.
Chvilinka okamžiku i s dotahovací prací, trvala samozřejmě skoro dva dny, přece jen bylo jich nakonec 14 kusů.
Pokaždé přemýšlím, zda dělat každý kus originální jedinečný, nebo jako sériovou výrobu. U tohoto Valentýnského jsem byla výslednou mývalí kopičkou fakt spokojená ....


Je zajímavé se pak probírat kartičkama a sledovat rozdílnost, techniky, zajímavé detaily na ostatních kouscích ... Helge (organizátorka Valentýnského swapu) o tom stvořila krásný blog.


Vánoční dárečkování

24. prosince 2010 v 8:00
Nějak se nám ten klubík u Pretty rozjel ... takže se vymyslela další akce ... vylosují se partnerky a vyměníme si dárečky ... mě byla vylosovaná Katka (Family mania).

A protože jsem s Dášou (Kakou) splácali jeden výměnný obchod ( a taky její dárečková kolegyně, je nějak nedostupná), tak jsem vyrobila dárek i pro ní ...

Hlavní dárek byl ručně dělaný kartonový bločke na post-it (samolepicí poznámkový bloček), zbytek už byly drobnosti (teda u Kakou hlavní náplň našeho výměnného obchodu) jako embossované papíry, natisknuté obrázky, mnou osobně pletený zvoneček, záložky s andílkovské série a taky visačky na dárky.

... jsou pevné, kartonové ...

... tady hromádky, před nabalením ....

ATC ... jen tak si "zakartičkovat"

23. prosince 2010 v 2:22
Na Fléru existují diskuzní kluby .... jsem ve valašském, jsem v býččím, jsem v tom, kde se hromadně nesnáší vedro (ten je momentálně v útlumu), jsem ve všemožných scrapbookových ... a jsem v ATC klubu...

ATC (Artist Trading Cards) jsou malé kartičky (6,4*8,9cm - velikost sběratelských karet), které pak scrapbookařky zdobí různými technikami, ozdobami, nápisy, papíry, stužkami atd. A co s ATC? buď se sbírají a normálně dávají do speciálních alb, mohou se vyměňovat, majitelky s němi mohou ozdobit stránky....prostě vše co vás napadne. V Americe je toto velmi oblíbené.

Já poprvé kartičkování zažila na scrapbook.cz, ale tam to bylo pojaté, malinko jinak než ty fakt "pravé americké ATC". Kartičky byly větší, měli velikost visačky, a měly obsahovat fotku, adresu, oblíbenou květinu a barvu ... Tehdy jsem se přihlásila do oficiálně druhého kola, takže musela dodělávat všem holkám z toho předchozího.

... 1. várka ...


Druhé kolo už bylo poklidnější v podstatě jsem udělala jen pro nově přihlášené holky (ty to teda měli už doooost náročné).

... 2. várka ...

První kartičkování na Fléru bylo velkolepé ... kartiček se dělalo moooooc, protože to bylo v rámci klubu Pretty Papers ... zde je o našem kartičkování článek.

... ATC - 1. kolo - beztématu

V dalším kole, už jsem to pojali pěkně profesionálně, založil se nový ATC klub ... a naše nadšená kupa (či tlupa :-)) se rozdělila do čtyř skupin.

Losováním jsem byla přidělena do zeleného "mužstva". Tato výměna kartiček byla vánoční, takže měly být vánoční, tady jsou mé ... došlý celek jsem ještě nestihla vyfotit ... a taky čekám, až bude zase vytvořený nějaký hromadný článek a vystaveny všechny dílka.

... ATC - 2. kolo - téma vánoční ...
 
 

Reklama