VISAČKY, ZÁLOŽKY ... aj.

Scrap Spotter

3. listopadu 2013 v 22:30
CO JE SPOTTER? nebo spíš ... KDO JE SPOTTER?

Letecký spotter (anglicky air spotter) je fotograf, který čeká v blízkosti letiště a fotografuje letadla.
Anglické slovo to spot znamená stopovat, pátrat, sledovat. Tento termín označuje nadšence, které fascinují letadla. Sledují jejich vzlety, přistání, pohyb ve vzduchu a samozřejmě je zaznamenávají na fotografiích. (zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%BD_spotter)

Fotím ráda, fotím často a fotím, co se dá :-). Focení je asi základní činnost pro každo scrapařku, aby měla co scrapovat. Před třemi roky jsem poprvé letěla letadlem a od té doby jsem zamilovaná ... fascinují mě ty obrovské stroje, fascinuje mě ten zázrak, že takový obrovský stroj s tolika lidmi se dokáže vznést tááák vysoko. Fyzika mi nikdy moc nešla, takže se nesnažím to pochopit. Jen pokaždé, co dostanu možnost se přiblížit k letišti (jakémukoliv - Katowice, Brno, Praha) jsem fascinována, uchvácena a připravena ulovit další a další záběry :-).

Nejsem ta správná "spotterka" ... nejsem ten blázen, který by jezdil k letišti a fotil, ale příležitostem se dostat blíž, se nebráním a jsem za ně ráda.

Proč to píšu ... blíží se sraz v Lukách a já dostala možnost vytvořila 3D rámeček pro inspiraci ... a tady je ...


Hlvním motiv je jedna z mých oblíbených fotek. Byla jsem tehdy poprvé fotit letadla, tehdá ještě na letišti Ruzyně (teď již letiště Václava Havla). Dozdobila jsem motivem malého leteckého Fandy (razítko Penny Black - Mo Manning - Air Boy) - vybarvené distresskami, kraft ozdoby foťáku od Maya Road, dřevěné ozdoby od Prima Marketing a pravěký kovový kufřík (už byl u mě moc dlouho) a kovové ozdoby Tima Holtze. Fotka doplněná v programu PicMonkey o text, a pak potisknutá černým StazOnem poštovními razítky. Rámeček je obalený do krásného papíru MME (nutně potřebuji další, nechápu proč jsem si koupila jen dva :-)).

Já ten rámeček miluju ... cestuju s ním po celém bytě :-). Teď mu jen musím vybrat nějaké dobré místečko.
Tady ještě teda pár detailů ...
... hezký večer všem ...

Obrovský magnet na ledničku

9. srpna 2013 v 21:42
Tak polovina prázdnin za námi ... a já včera po asi "dvěstěpadesátiletech" byla na bazéně :-) a hned jsem se pořádně sežehla :-). Dobré je, že jsem si to nachystala na tu nejteplejší noc ... a tak kromě rozpalujícíc teplotu panelákových stěn, přibyly mé sálající ramena a záda, která zcela jasně naznačují tvar mých nových sportovních plavek :-). Kromě parádního "koupacího" dne jsem taky na noc zdělila neteř ... a to znamená vymyslet progrem, abych zaměstnala její ručky a mysl, abych mi z toho mého tvořícího koutku něco zbylo :-), jinak si to odnáší v igelitkách :-) ...

A tak nám pod ruky padly moje visačky, které jsem dělalal po srazu v Lukách. Nechala jsem Míšu volně tvořit a nakonec z toho vznikl tento obří magnet na ledničku, s podmořskými příšerkami od Dylusions :-).Míša vybarvovala razítka Copickami, pak jsem obrázek "vybarvila" lepidlem Glue Seal ... Míša si dorazítkovala mořské dozdoby razítkami Kaisercraft, dozdobily jsem Distresskami, třpytkami, nakonec rohy začistily washi páskami. Celé jsem to podlepily kartonem z krabice...a pak páskami magnetu :-) ... pomáhala jsem ... ale Míša je šikovná, takže hodně zvládá sama.

Červená barvička u horní rybičky ... je prý krev rozpustěná ve vodě, když ta ryba "sežrala" nějakou rybu :-).

... hezký den všem ...


Visačky

17. prosince 2012 v 23:46
Pár dní se tady snažím vymyslet nějaký originální dárek pro kolegyně z práce ... a tak jsem nakonec vyrobila "visačkozáložkopřání" ( o které se rozepíšu až jindy ). První článek předvánočně vánoční, je o tedy visačkách na dárky ...
Letos jsem jich nachystala jen pár, ale i to je myslím dobré skóre, když vezmu v úvahu, že v minulých letech "kovářova kobyla chodila bosa" ... a já na dárky pravidelně prskala samolepky s papírnictví.


Takže pro potřeby jiných vznikla taková "pidisérie" vánočních visaček ...

Nejprve do ruky přišly "visačky kupované, kraft + úžasná sněhuláččí sada od Artemio"


Druhá série "výřezy z šablony Marianne Design - zvonek a baňka"


Třetí série "šablony kulaté Spellbinders + embossovaná vločka"


Čtvrtá série "ozubené kolečko Spellbinders + hnědý tisk + stužka"


Pátá série "obšlehnuté od Vonver - sob a medvídek s KIK a kraft visačka (z raznice Woodware) a pozaďové razítko"... já nejvíc měla radost z visaček s ptáčkem, v kombinaci s přírodní provázkem a červenou výraznou stuhou vypadaly tyto visačky luxusně.
... nejpracnější bylo vyřezat toliko koleček z Big Shotu - pokud jsem je tedy projížděla dvakrát, aby byly i embossované.
... nejjednodušší byly visačky "ala Vonver" nejvíc času zabralo zajistit si dostatek sobů, protože Kik nemáme v Rožnově.
... nejméně spokojená jsem ze zvonečkovými a baňkovým, byla a je to taková "znouzecnost".
... nejvíce mě bavily sněhuláčkové - jsou srandovní, veselí a hraví, a to jim stačilo jen málo - natisknout a pohrát si s bílou pastelkou na kraft základu.


... krásný předvánoční čas všem ...

Záložky za "kačku"

4. května 2012 v 13:13
... v práci každý den koukám na hromádku jednobarevných papírů. Některé mají jemnou strukturu, některé jsou lesklé jiné zase matné, ale všechny jsou prostě "JEDNOBAREVNÉ", tak co s nimi ???

Napadlo mě využít potenciál některých udělátek, co mám doma a zkusit vytvořit něco alespoň malinko zajímavého. V práci jsem nahlásila, že tentokrát budu pracovat doma a pustila jsem se s odhodláním do toho ... plán, že během třech hodin dokážu něco důležitého vymyslet, promyslet postup, vyrobit pár prototypů samozřejmě nevyšel ... trvalo to celý den :-)

1. příprava materiálů - Big shot se zdá jako rychlý pomocník, šablony Bigz jsou neotřelé a zajímavé, hlavně dokáží najednou prořezat více papírů, což samozřejmě ulehčí práci.2. tvořivý proces - tento tvořivý "bordel" bych asi neměla prezentovat, ale tak to prostě vypadá, když se tvoří - barvičky, inkousty, špinítka, lepidla, řezací podložka a v rohu nesmí chybět notebook, přeci si nenechám ujít novinky ve scrapbookovém světě.3. výsledek - po celém dni na uklizeném stolu zůstaly dvě hromádky záložekPoužitý materiál na Umbrella Man záložku: jednobarevný papír, Bigz Umbrella Man, Distress inkousty, houbičky na špinění, motouz, Crop-A-Dille, razítko koleček Paperartsy, řezačka, lepidlo, laminovačka a laminovací folie.


Použitý materiál na záložky Townscape: jednobarevný papír, okrajová šablona Townscape, lepidlo, různobarevné fixy, Crop-A-Dille, různobarevné organzové stužky s puntíky, laminovačka a laminovací folie.


Jednoduché, ale než se to vymyslelo, doladilo a dalo do kupy, tak to chvíli trvalo. Teď už by to šlo, myslím rychleji ... jsem si chtěla nechat a nezbylo na mě ... tak nezbyde, než se časem pustit do nové várky :-).

... krásný den všem ...

Srdce pro mě

1. prosince 2011 v 0:43
... a taky jako dárek pro "novopečenou" maminku.

Na konci minulého týdne jsem zjistila, že máme v sobotu takovou malou oslavu - narozeninovo-svátkově-novootcovskou. Zkrátka bratránek měl svátek, narozeniny a ještě se mu narodil syn.

A tak jsem během uklízení a přípravy prostoru na konec semestru a psaní bakalářky rozhodla někdy po půlnoci, že musím něco malé vytvořit. Ono totiž myšlenka na tvoření už přišly někdy odpoledne, to jsem si naplánovala vyzkoušet novou řezací šablonu a hlavně stvořit si oficiální první scrapbookový výtvor do pracovny.

Takže po půlnoci přišla ta správná chvíle, já se dala do tvorby s připravenými nařezanými srdci ... pomalu vzniklo cihličkové pro mě (v oblíbených barvách, se stužkama, s kolečkem a hodinovou ručičkou od Tima Holtze, cihlovou šablonkou, lístečkovým a motýlkovým razítkem a okrakelovanými křídélky - to je vše co mám ráda, a co na mě už teď kouká z nástěnky).
Druhé už bylo jen kouzlem okamžiku ... nové andělíčkové razítko, poťupkat akrylovou barvičkou, opět oblíbená organzová puntíková stužka ... a zde ten okamžik skončil ... protože pak přišel hodinový pokus a něco, co by se dalo snad možná nazvat "ketlování" ?? (zkušenější prominou či opraví) - snažit se spojit něco malinkatého s ještě malinkatějším očkem stříbrného řetízku to byla řádná fuška :-) ale povedlo se. Skončila jsem někdy nad ránem, pamatuji si jen, že začínalo svítat a já si říkala, že to nemá cenu jít spát ... přilepila filcové křidélka ... a dílo bylo hotové ...
... hezký den všem ...

Tak co si zkusit bločky ...

20. dubna 2011 v 22:27
... a proč ne?

Prázdné bločky na dozdobění mi tady leží už nějaký ten týden, či měsíc ... a já né a né se k nim dostat. Tento týden je prostě chuť dělat věci, které jsem odkládala. Slíbila jsem si do středy. Od čtvrtka už bych měla začít lámat školní povinnosti, takže než začnu "šprtat", vkládám ještě práci posledních 24hodin.

HNĚDÝ dopadl úplně jinak než bylo v plánu ... v plánu byl totiž korkový motýlek a zcela přiznat přírodní barvu kartonových desek ... no vždy to nevyjde tak jak si naplánujeme.
MODRÝ ... z toho mám fakt radost ... je andělský jemný.
ČERNO-RŮŽOVÝ ... je fakt COOLový ... razítko mám doma dlouho a přímo si řeklo o tuhle bláznivou podobu s lebkama.

... jen vzít tužku a začít psát, kreslit, malovat ...

... hezký den všem ...

Poslední dozvuky scrapnarozenin

17. března 2011 v 19:37 | Kiarka
Poslední dozvuk narozenin, byly visačky na památeční slivovici ... slivovica bylo čerstvě vypálená, jen to chtělo nějakou vzpomínkovou etiketu a tak poslední scrapbookový počin ve jménu taťkovy šedestáky, byla tato jedinečná, neopakovatelná visačka .
... myslím, že obsah byl důležitější :-), podle ohlasu jedna z nejlepších JABKOVIC, kterou kdy kdo pil :-) ...

... hezký den všem ...

Pozvánky na takovou malou "pařbu"

17. února 2011 v 18:00
Občas je potřeba trochu toho tvoření na "zakázku" :-). Už ani nemusím říkat, že to vše samozřejmě látám na poslední chvíli a tak vznikly i tyhle pozvánky.

Můj tatínek má 60 let, stále tomu nemohu věřit. Ještě, když mě tento "neodvratně stárnoucí čipera", požádá o pozvánky na takovou malinkatou rodinnou oslavu. Slaví se na několikrát a protože takhle část rodina není z Rožnova, pojmeme to "poštovní pozvánkou" a neobvykle. Těší mě, že si někdo všiml mého "koně". S důvěrou ve mě vloženou jsem se do toho vrhla.

Nic složitého, ale přece jen chvilinku vždy trvá než přijde nápad a hlavně komunikace s tiskárnou je více jak složitá.


Postup je více či méně jasný, ale přece jen ... kdyby někoho zajímal:
Nařezat si modrý papír. Nachystat si text ve Wordu, vytisknout na tvrdší papír (což je právě problém, protože se to při otěru malinko maže, takže to přestříkávám lakem na vlasy s Lídlu - drží to a voní to), raznicí vyrazit spodní motiv. Celou kartičku opatinovat hnědým inkoustem. Natisknout motiv kytičky a pak už jen přivázat modrou stuhou přivázat knoflík a udělat mašličku ... joo a ještě zatavit zapalovačem konce, aby se to netřepilo ... tak a je hotovo už jen podpis, založit do obálek, zalepit a poslat ...

... hezký den všem ...

Záložky

23. prosince 2010 v 2:36
Tak to dopadá, když se nabídnu, že budu dělat dobré skutky ...

Drobný dárek na vánoční večírek pro ženy s Rožnovského svazu žen ...... přiznávám, že nakonci mě to už ani tolik nebavilo ...

90ks něčeho není žádná legrace, jen "ošmrdlání" těch andělíčků (nalepit, natřít decoupagním lepidlem, zažehlit, vystřihnout), a to dvojité čárkování to byla práce na dvě noci (cca 8-9 hodin) ... no ale radost udělaly. CO VÍC si přát ??

Vánoční visačky

21. listopadu 2010 v 0:06
Plná toho vánočního opojení ... jsem vytvořila visačky na dary, dárky a dárečky :-)


... v jednoduchosti je kouzlo. Takže nic víc než trochu razítkování, patinování, raznicování, lepení a navazování a je hotovo ... nikde nic ... ale mě se líbí. Moc ráda si hraju s barvama. Plánovala jsem si jak se dá text na tu přední stranu pod motiv, ale teď přemýšlím, proč jsem to nedala níže a nenechla jméno napsat jméno na druhou stranu. Tak snad příště :-).

... hezký den všem ...

Po dvou měsících

6. července 2010 v 21:43
Babiččiny narozeniny mě nakoply, prohrábnou zásoby v krabicích a něco malinkého stvořit a splnit po dvou měsících bludičkovskou podmínku. Stále za bojových podmínek, ale neskutečný relax.

Zadání bylo jasné použít provázek (bludičkovská podmínka) a taky přinutit babičku, aby schovala x let staré fotky na kterých mnozí z nás opravdu nevypadají uveřejnitelně... a ona je má hned dva metry za vstupem do chalupy a tak je všichni neustále okoukávají ...

... rameček z Ikea, fotky všech vnoučat, kytičky Prima Marketing, razítka, žluté a bronzové Smooch, srdíčkové brads, oranžový ruční papír, papír Lemon Grass od Crate Paper, perličky, vyřezávané písmenka od Aktijky ...

... hezký den všem ...
 
 

Reklama