STRÁNKY A MINIALBA

Tajný scraplift

20. června 2013 v 22:21
Stránky poslední dobou tvořím málo ...

Když to vezmu bilančně ... už 25. týden se snažím (občas s vyplazeným jazykem), dodržovat každotýdenní krok v mém paletkovém "Barevném roku" ( tady galerie). Pro tuto akci jsem se rozhodla dělat jen přáníčka, můžu tak vyzkoušet různé techniky a pomůcky, ale především provětrat velkou část mé sbírky razítek.
V době když jsem byla nemocná na začátku roku jsem stihla polovinu kalendáře pro sestru a album pro kamarádčinu dceru k osmnáctinám. Proto při vyhlášení tajného scrapliftu na sc.cz jsem se rozhodla přihlásit a dokonce se nabídla jako kapitánka :-) ... no jo lákalo mě vidět stránky, alespoň v mé skupině jak se stránky budou měnit.

Katie kapitány poprosila o pomoc při vybírání stránky ... proto jsem zasedla k počítači a pátrala jsem po nějaké zajímavé kompozici a stránce, která by měla potenciál k změnám ... a našla jsem u Marie-Josee

... asi mě ovlivnilo, že jsou tam použité papíry z úžasné sady Echo Park ...

Já si se svou stránečkou užila. Nerada se účastním liftů, protože mě hodně svazují, nedokážu se uvolnit, něco vyhodit, něco přidat ... až moc jsem se vždycky snažila liftovat, že nakonec skoro pokaždé nejsem se stránkou spokojená. Na téhle stránce jsem si to poprvé pořádně užila. V počítači na mě vykoukla tahle "pravěká" fotka ze sourozenci. A protože jsem chtěla zachovat hravost, barevnost ... zalovila jsem ve své oblíbené sadě Fancy Pants - Beach Bum.I když je fotečka malá (kvalita mi víc nedovolila, originál jsem na nový scan nemohla najít) ... stránku jsem výraznými papíry, myslím zaplnila dostatečně. Nedodržela jsem velikost a rozmístění koleček, odebrala jsem journaling a vlaječky obohatila o naše jména. Šipky jsem přeměnila ... na pomoc mi byla strukturovací pasta a maska ... a hlavně JEHLA A NIŤ (mám slíbené od sousedky, že mi pomůže zprovoznit můj šicí stroj) ... jak tohle ťitěrné vyšívání v ruce nesnáším, tak tady mě bavilo a mám pocit, že se povedlo (až neskutečně rovně a stejnoměrně :-)).

No prostě, jsem si ze stránkou vyhrála, a mám s ní velkou radost, dokonce tak velkou, že jsem si jí nechala vystavenou celý měsíc na poličce.

Po mě stránka putovala k Markétě ... tam došlo ke změnám, které už vydržely (s drobnými obměnami) až do konce liftu ...Těším se, že bude vyhlášený další liftík ... protože tohle tvoření mě bavilo. Konečně jsem si taky rozložila alba, jak je chci mít. Tak teď už jen ten čas na další tvoření.

... přeji hezký den všem ...

Dokončené album - 2.část

16. dubna 2013 v 10:10
Minulý týden jsem vystavila první část alba na zakázku. Tak aby bylo album kompletní v galerii, tak ještě vložit druhou část.
Mám ráda tyhle zakázkové albíčka, jsou dokončené, celistvé a "nezabírají místo" :-).

Snažila jsem se plnit na album zároveň i podmínky do soutěže na sc.cz, ale zase to nehrotím. Stránek mám naplánovaných do svých alb další stovky, takže se nebojím, ony ty podmínky někde upíchnout určitě půjdou.

12. a 13. stránka

Dokončené album - 1.část

12. dubna 2013 v 18:34
Ještě než jsem odjela na sraz v Lukách, tak jsem intenzivně pracovala na album pro sousedku.
Po dlouhé době zase ukončený projekt. Byla jsem zvědavá jak se bude líbit 18-tileté slečně a vůbec rodině scrapbookově nepolíbené. A líbilo se, dokonce jsem za něj dostala kousek dortu z oslavy :-). Ještě mě čeká pár pooslavových stránek, koupila jsem u Aktijky rozšiřovací systém (SnapLoad), takže když bude potřeba ... můžu dodatečně přidat cokoliv.

Jsem chtěla napsat, že první stránky jsem už ukázala, ale nestalo se tak. Vystavila jsem tenkrát jen v galerii na scrapbook. cz, takže tady až teď poprvé. A protože je foteček hodně, upravuju postupně, vkládám pro dnešek první půlku.


1.stránka

... titulní strana je vždycky nejhorší, nějak se člověk musí rozjet. Mám ráda tyhle alba, beru to postupně, pěkně od začátku do konce. Tak alespoň vidím kolik mi ještě chybí. Celé album, až na tuhle první stránku jsem tvořila z kolekce od K&Company - Que Sera Sera. Papíry jsou občas divoké, ale jsou oboustranné a dají se použít. Sada obsahuje celou barevnou škálu.
Zbytek alba jsem tvořila jako dvoustranky. Líbí se mi, když protilehlé stránky v těchto celistvých albech spolu korespondují.

Kalendář 2013 - 1. část

28. února 2013 v 12:20
Jsem ve skluzu ... plánovala jsem kalendář na Vánoce, no ale nepodařilo se. Když sestra přijela s rodinkou na jarní prázdniny předminulý týden, tak jsem zrovna ležela se zánětem žil a tvořit se prostě nedalo. Teď konečně byl čas a tak je prostě rozhodnuto ho dokončit.

Tady jsou první stránky. Protože jsem si řekla, že kromě barevných paletek se zapojím i do podmínek na sc.cz ... tak prostě jsou tam.

LEDEN

Stránky pro radost

14. března 2012 v 18:18
... a neb, jak jsi v tom zimním počasí udělat léto, alespoň na stole.

V rámci projektů 2012 mi pod rukama vznikly dvě další stránečky ... tentokrát výlet k vodopádům Kravica.... jak mě tohle album baví, to snad není ani pravda. Album bude takovým průřezem dvou dovolených v Chorvatsku a já si dovoluji, při tvoření stránek, tak malinko přemýšlet, jestli se mi podaří po dlouhé době zamířit někde do tepla, k moři.
Album je tvořené s velkým předsevzetím, že nevezmu do ruky jiný papír, než z kolekce Fancy Pants - Beach Bum ... špatné je, že jsem se sama uvrtala do toho, že i podkladové čtvrtky jsou s této sady ... tak jsem zvědavá, ve které fázi mi dojdou zdroje :-).
Poprvé jsem se, na této stránce, taky nechala uvrtat do podmínky Aktijčiny únorové challenge - a to journaling ... a já ho vážně použila a dokonce vlastní rukou a dokonce jsem v takové fázi, že se mi tam líbí ... což je dost velký posun :-)

... krásné poslední "zimní" dny ...

Stránka v barvách čokolády

3. března 2012 v 12:45
Stránka vytvořená pro blog Pretty Papers :-)

Hned na začátku bych "měla" povědět, jak mám čokoládu ráda ... ale musím se přiznat, ač na to nevypadám, tak si ji dopřávám jen výjimečně, většinou když mi ji někdo podaroval anebo jsem po roce skladování rozbalila nějaký prvotřídní 80% kousek, který už se sníst musí. Proto i má stránečka je od pohledu tvořena hořkou kvalitní čokoládou občas s příchutí "pomeranče" - zde zastoupeno oranžovou barvičkou.


Podmínka zněla čokoláda a stránka podle sketche, pro mě neustálý boj dostat se do zadaných podmínek. Většinou hned zjišťuji, jak si je malinko přizpůsobit hromadě fotek, která čeká na zpracování. Sketch se Ael povedl, ale v mé krabici jen těžko hledat dvě fotky do hněda a focené na výšku, takže jsem se sketchem začala malinko točit, abych si ho nakonec dala nastojato a dvě fotky vyměnila za jednu. Vybrala jsem oblíbenou fotku, která vznikla někdy roku 2011 na jedné oslavě a kde jsem snad poprvé zachycená ve zveřejnitelné pozici spolu s taťkou.


Barva v odstínech čokolády dávala jedinou možnost, a to sáhnout po opatrované sadě od DCWV The Natural stack. Celá stránka je vyrobená jen z této sady. Výhodou sad je, že čtvrtky k sobě vzájemně ladí a se stejným vzorem mohou být v sadě i odlišně barevné papíry.
Fotku jsem podlepila a rámeček kolem fotky "ošmirglovala" ničítkem papíru (Paper Distresser by Tim Holtz) od firmy Tonic Studios. Okraje velkého světlého papíru jsem ošpinila Distress Inkem odstín Vintage Photo, houbičkovým aplikátorem Blending tool od firmy Ranger.


Na ozdobení jsem využila, poprvé plnohodnotně, Big shot a šablony Marianne Design a písmenkovou abecedu od Tima Holtze. Krucánky jsou vyřezané z použitých papírů na stránce a použity tak, aby byly vždy na jiném podkladu. Drobné tečky, kterými jsem krucánky dozdobila, jsou odpadní materiál z výřezu kytičky. Kytička je koncipovaná tak, aby se průřezy provlékla stužka, to se mi ale nehodilo ani nelíbilo, takže jsem jen navrstvila a dozdobila knoflíkem z velké knoflíkové hnědé sady od firmy Woodware a doplnila organzovou bílou stužkou. Protože se mi spodní část stránky zdála prázdná, použila jsem fóliovou ozdobu ze sady Que Sera Sera od firmy K&Company, kterou jsem přilepila průhledným lepidlem Glossy Accents od firmy Ranger.


A nakonec si dovolím malinké "fíglové okýnko" :D (možná to tak používáte všechny :-) ale kdybych náhodou objevila Ameriku a neřekla bych vám to, mrzelo by mě to).


Rámeček kolem fotky - jak často jsem se trápila s milimetry a tím, že mi nakonec pravítko malinko ujelo a bylo to křivé. Nejpřesnější orámování fotky udělám pomoci obyčejného pravoúhlého pravítka. Čárky, které označují milimetry, půlcentimetry, centimetry a konce čísel jsou stejně vzdálené od kraje pravítka (já teda využívám i milimetrovou hranu, ale to už chce za světla, aby jste dobře viděly ten průhledný lom). No a pak jen jednoduše milimetrovou čárku zarovnám k fotce a říznu.
Nevyhovující barva samolepících písmenek - nadpis "dokonalým" je samolepící abeceda, její odstín mi na stránce vůbec neseděl, ale jinou abecedu jsem neměla ani nechtěla. Písmenka jsem přebarvila alkoholovými barvami Adirondack od firmy Ranger. Nutné je, že písmenka musí být z nesavého materiálu.
Kompletace je na celé stránce to nejjednoduší, vše nachystané, ošmirglované, ošpiněné, jen podlepit oboustranně lepící páskou a pak podle centimetrové mřížky a dlouhého pravítka nalepit rovně na stránku a je hotovo.

... krásný den všem ...

Barevné řádění

23. ledna 2012 v 22:22
Musím se poplácat po rameni, protože zatím se mi v lednu podařilo díky Projektu 2012 vytvořit pár nových stránek do alba. Když se vrátím zpětně k minulému roku, tak jsem možná i překonala svou loňskou bilanci stránek vytvořených do mých alb :-) a to je super.

Další stránka vznikla po návratu s hor, kde jsem si uživála na intenzivním sociálně psychologickém výcviku :-). Je podle barevného schématu, které bylo určeno v rámci projektu + měla stránka obsahovat portrétní fotografii. Když jsem koukla na stránku s barevným schématem, zaujaly mě i stránky, které byly podle něj stvořeny a nechala jsem se volně inspirovat.


Barevné schéma... a moje stránka podle barevného schématu ...


Pro stránku jsem použila užasný kraft papír a visačku od Papermanie, a všechny barevné papíry jsou z kolekce od MME, textové razítko od Kety a kolečkové razítko od Paperartsy, bondurová závorková raznice od Fiskars a motýlci od Nellie Snellen, svorky od Artemio, výrazná kytička je opatrovaný a hýčkaný kousek s putovní krabičky od Kety (ještě mi jich pár na plátíčku zbylo - šetřím si je na vyjímečné stránky, které zůstávají u mě).
Tento měsíc mi chybí jen challenge (diktát vzdávám celoročně - prostě je neumím) ... pro jednou jsem stihala i soutěže a na stole mi leží i srdíčkové swapy ... tak teď hurá na tu bakalářku, ať už to je za mnou.

... hezký den všem ...

Projekt 2012 a první stránky

19. ledna 2012 v 17:00
Minulý rok jsem toho moc nenascrapovala, když už jsem zasedla ke stolu, tak většinou stránka putovala pryč ode mě :-).
Letos, ač mě čekají státnice a bakalářka, jsem se rozhodla přihlásit do Projektu 2012, který je na stránkách scrapbook.cz.
Jde o to, že se každý měsíc vyhlásí dva projekty (barevné ladění, nějaká podmínka a podobně) podle zadání se pak tvoří stránky, za které se sbírají bodíky.

Já se do toho s chutí pustila po poslední zkoušce v zimním semestru, takový malinký relax, než začnu vyšilovat nad bakalářkou. První rozjezdovou akcí byla dvojstránka do alba Chorvatsko ...Záměr je spojit celé album jednou kolekcí papírů a to od firmy Fancy Pants Design - Beach Bum ( no když bude ouvej ještě bych mohla vzít na milost Beach Babe) ... Na těchto stránkách jsem objevila i kouzlo vyřezávacích písmenkových šablon do Big shotu, líbí se mi že to bude vše v jednom stylu. Zásoby papíru mám dost velké, jednotlivě jsem si jich nakoupila už v létě celkem dost, když jsem pak před vánocemi adoptovala od Aktijky ještě jednu kompletní kolekci i s rub-ons, abecedou, nálepkami a foliemi ... nikdo nemohl tušit, že stejná kompletní sada bude ještě pod stromečkem (kecám tušila jsem to :-) album je v plánu od začátku s tímto záměrem).


... krásný den všem ...

Jak Tap k prvnímu albu přišla

13. listopadu 2011 v 3:27
... jednou musela přijít ta chvíle, kdy to na nás všechno prasklo ...

Pár měsíců už tomu bude, co jsme zažili úžasné tři dny u Kukače :-). Po návratu domů, člověk ještě pln zážitků, hledíc na fotky, vzpomínajíc na rybník a přemílajíc vše, co bylo vyřčeno. V tu chvíli myšlenka dala myšlenku a já si uvědomila, že jsme asi Tap dostatečně nepoděkovaly, za útočiště a vše kolem (a nebylo toho málo) ... a zde myšlenka vytlačila vzpomínku ... a já si uvědomila, jak "Tap stále trvá na tom, že alba dělat nebude".

Což tedy udělat společné album s fotek od rybníka ??

Teď jen pro můj nápad zlákat i ostatní (jmenovitě Didi, Olu, Leu, Irču, Verču, Lenku, Marušku a Markétu) , zasednu k emailu a snažím se všem (hromadná korespondence na pár týdnu zcela zahltila mou emailovou schránku) vysvětlit, co po nich chci a zda jdou do toho se mnou. Holky nezklamaly :-), v nic jiného jsem samozřejmě ani nedoufala.
.... teď už jen malinko roztřídit fotky, vybrat tématicky, určit každé dvě ( Helge a já si za odměnu zasloužíme tři ) stránky, rozposlat ... a už jen čekat, kdo bude prvním odvážlivcem :-) (teda "odvážlivkyní" - muži v našem seskupení jsou jen na stránkách).
První stránky, které přistály nejprve v emailové schránce, později i v tém opravdické hmatatelné, byly stránky od Markéty a od toho momentu se dalo tušit, že to bude fantastické album ...

Album bylo předáno na libereckém srazu. Přesně v pátek
4.11. 2011 cca 23:15 :-) u frgálu a kafe :-).


...
...


"Šťastná to žena, která má své první scrapbookové album ( a nemusela ani do papíru střihnout)."

... hezký den všem ...


Stránka pro Pampelišku

9. listopadu 2011 v 12:00
Před srazíkem to bylo opravdu divoké ... zvládla jsem toho hodně a přesto ještě spousta nebylo stihnuté ...

Další darovanou stránku jsem dělala pro Pampelišku :-). Baví mě dělat stránky pro jiné a ještě víc mě bavilo dělat stránku o letním srazu, kde jsem potkala všechny ty "úžasné scrapženy" :-). Stránka jen připoměla tu příjemnou letní akci u jihočeského rybníka.Stránka je taková kombinace mnoha "poprvé". Poprvé se konečně na řadu dostalo úžasné razítko obilí od Hero arts Silhouette Grass a ohromný razítkovací polštářek Big and Juice od Ranger - otisk byl na strukturovaný čvrtce takový proužkovatý, ale tímto počinem jsem alespoň zjistila, že barvička se dá vodním štětcem krásně rozmazat a dobarvit. Poprvé se taky na stránce objevilo datumové razítko od Kety ... a poprvé použila raznicový výsek ptáčků, který jsem dostala od Tap. Ostatní už byla jen snaha zachytit všechny ty úžasné okamžika od rybníka.

... hezký den všem ...

Stránky pro Vonver

8. listopadu 2011 v 20:50
O víkendu proběhl sraz v Liberci, chvilinku mi samozřejmě zabere zpracování všech fotek a tak než to bude, tak alespoň vložím, to co jsem stihla vytvořit v předsrazíkovém maratonu.
Stránky pro Verunku už byly slíbené dlouho a když se připoměla na srazu, tak bylo potřeba jednat ... a tady jsou ... byly předány tak mohou být odtajněny.
... hezký den všem ...

Už zase scrapuju

2. listopadu 2011 v 1:34
Už na konci týdne míří část české scrapbookové populace směr Liberec na podzimní scrapbookový sraz. JÁ TAKY.

Těším se a to néé že málo. Poslední dny se snažím dohnat nějaké resty splnit nějaké zapomenuté či odložené věci, přání a sliby. To znamená, že po dlouhé stěhovací fázi, krásném létu, nijaké fázi "zrovnamámscrapovoupauzu" a začátkem posledního "absolventského" ročníku, jsem už třetí den zavřená v pracovně a makám.

Chtěla jsem jen věrným příznivcům, čtenářům a nakukovatelům říct, že žiju a že už brzo zase bude nač koukat. Kdybych se do bakalářky ponořila tak hluboko, že by jsem ze scrapem opět netrávila své volné večery, minimálně určitě bude shrnutí Libereckého Podzimního Srazu.

Krásný den všem ...

Speciální pampeliškové stránky

6. září 2011 v 20:35
:-) no ono žádné číslo není konečné :-) ... takže nad uzavřenou "desítkou" vznikají ještě speciální stránky ...

A tady ty jsou super speciální za odměnu :-). Díky moc Aktijko :-).

Když mi Akti poslala fotečky, tak se mi roztřásly kolena ... jak je nezkazit?? No a tak vždy v pokročilé hodince (pamatuji si matně, že bylo více jak dvě hodiny nad ránem) přišel vždy nápad ... do akce přišel žlutý Dabber od Ranger ... naťupkat a dotvořit :-) - například stonky na první stránce jsou zvýrazněné Diamond Glaze, lístečky na druhé stránce jsou kreslené zeleným Smooch a vybarvovány křídami. Pampelišky jsou pak dokreslené žlutým Smooch.
S takovými fotkami se tvoří jedna radost. Pozorovatelé mého "pokročilého syslíkovství" si říkají, proč ona tak šetří ty své papírové zásoby ... no jo věřte mi, že jsem více jak týden u jedné a týden u druhé stránky přemýšlela, kde ještě něco vpravit, kde lupnout ještě nějaký ten rub-ons, či průchodku, provázek ... no když já to prostě ale jinak neumím :-)... hezký den všem ...
Další stránky dorazily do cíle

6. září 2011 v 20:10
Tak v pátek odešla další várka stránek ... a dříve či později stránečky došly na místo určení a tak až dnes mohu vystavit "minulotýdenní" tvorbu.

Bohužel ještě tři stránečky čekají na stole ... domácnost ovládl "zánět", ale slibuji čekajícím, že brzo dorazí i jejich stránky :-).

A tady další stránky:

... pro Danu ...... pro Leu ...
... pro Helu ...
... pro Katku ...

Čekám na hromádku opravených foteček a pak bude desítka kompletní :-). Díky moc všem, které vložily s důvěrou fotky pod můj nožík :-) ...

... hezký den všem ...

První nadílka odeslána

25. srpna 2011 v 18:15
Při třídění fotek na začátku prázdnin mě napadla bláznivá akce. V klubu Pretty Papers tehdy proběhl odkaz, myslím, že to bylo na challenge. A já si uvědomila, že jsem dlouho nic nevytvořila a že se stále nemůžu spokojit z mým rozdělením alb. A že v podstatě poslední měsíce, když tvořím stránku tak je to pro jiné. Stánky, které nezůstávají doma, nezpůsobují další debaty, jestli uspořádání je dobré nebo to mám nějak změnit ...

Padl tedy návrh ... zájemkyním udělám stránku do jejich alba. Nefandím si, myslela jsem, že jich moc nebude :-) ale přece jen desítka se nakonec zaplnila rychleji než jsem předpokládala :-).

A jak je mým zvykem, vše na poslední chvíli (termín jsem dala do konce prázdnin) vznikají první stránky (doufám, že vzniknou tedy všechny :-)) ...

Tady teda první várka:

... pro Dášu ...
... pro Míšu ...

... pro Terezku ...


Další stránky už jsou ve tvorbě.... :-)

... hezký den všem ...

A za to může Scrapmafie

28. května 2011 v 12:00
:-) před několika dny byla na blogu Scrapmafie vyhlášena obrovská mafiánská soutěž k americkému mezinárodnímu dni scrapbooku. Soutěž se skládala z několika malých soutěží - Astartina sluníčková soutěž, Unčin měsíční sketch, Ekulčin přáníčkový lift, Pídi scrapbookový kvíz, Aktijčin Máj, lásky čas a Itino razítkování.

Chtěla jsem se zúčastnit všech, ale opět kouzlo poslední chvíle ... a já v pátek po návratu z Ostravy neměla sílu, k tomu zasednou. Takže vše jsem tvořila v den D ... ještě že myšlenka, jak originálně zpracovat kytičky na lift přáníčka a sluníčko, padl hned v den vyhlášení. Měla jsem tedy kolečka z organzy již vystříhané a opálené. Šití perliček probíhalo v hlídacím dni s Michalkou za zády, teda, když mi ta malá "potvůrka" kradla perličky pod rukama :-)

... tohle tavení organzy mě fáákt baví ...... ten plot při tvoření vypadal skoro beznadějně, ale nakonec úplně moje NEJvymazlenější přání ...


... sada Beach Bum od Fancy Pants Designes je dokonalá a krásně barevná ...


Žádné velké šance jsem si v soutěži nedávala ... důležité pro mě je, že jsem si zase po dlouhé době "řízla" do papíru, vytvořila jsem si stránku, na kterou chodím každý den koukat a s kterou jsem moooc spokojena. Mimochodem jsem závislá na sadě Beach Bum a Beach Babe. Ale vyhrála jsem ... a co přesně? a za co vlastně :-)? Vyhrálo mé sluníčko ... a já se můžu těšit na sluníčko od Astarte ...


... hezký den všem ...

Stránka ze ScrapSrazu

16. dubna 2011 v 13:34
... slíbila jsem stránku ze srazu a tady je ...


Vzala jsem si na sraz jen jednu sadu fotek z výletu na Hukvaldy a fotky z prvního srazu, kterého jsem se zúčastnila. Doufala jsem, že se nějak napasuju. Na stránku se mi více hodila fotka ze srazu v Havlíčkově Brodu, druhou sadu jsem vůbec nepoužila, protože na MINI mi zbyly více cestovatelské papíry a Hukvaldy mi k letadlům moc nešly :-). Album mám ale hotové, jen je bez fotek, až bude minutka těším se, že ho dodělám.

S papírem pracuji, přáníčkuji, záložkuji, ale na celou scrapstránku není čas. Když už tvořím, schovám učení, vytáhnu všechny drobnosti, nikdy to není na hodinu nebo dvě, ale většinou na den. Tak jsem moc ráda, že jsem na srazu ten čas měla, vedle mě seděla Iriska a Iťa. Holky mi dost pomohly nevidící úžasná lepicí páska od Iťi a už více viditelný Diamond Glaze a razítkovací polštářky či hnědý fix od Irči. Bez nich by stránka nevznikla .... takže díky Vám.

... hezký den všem ...

Stránky minialba

21. února 2011 v 1:33
... detail stránek s minialba pro tatínka

Celé album je pokryté papíry Basic Grey, kolekce Origins. Papíry jsou samy o sobě dost výrazné, takže mnohdy další zdobení již nebylo třeba, ale přece jen rozmístění fotek a další detaily, určitý manipulační čas potřebovaly.

Album pro tatínka

20. února 2011 v 23:11
Včera se slavilo a ač konec měl více jak hořkou příchuť ... nic nezmění to, že mému tatínkovi je již 60 let. Přiznávám, že mě tato skutečnost opravdu zaskočila, nějak zapomínám raději, jak ten život neuvěřitelně rychle utíká (ve většině případů rychle mezi prsty).
Ale, co je šedesátka za věk, můj tatínek je ten nejlepší, nejmilejší, nejochotnější prostě NEJ člověk a tak jsem mu chtěla "poscrapersku" vyrobit nějaký nezvyklý dárek, kterým bych mu dala vědět, že ho mám ráda, že mi na něm záleží ... oko mi padlo na úžasné kartónové albíčko od Markéty (KETY) ...

Vždycky jsem minialba obdivovala u holek v galerii scrapbook.cz, ale odvahu jsem na to neměla, tentokrát mi prostě padlo do oka a na můj nápad bylo ideální, na okrajích vyřezaný nápad TÁTA byl skvělý, velikost a počet stránek tak akorát ( i když po vyvolání fotek by se mi spíše hodil nápis TATÍNEK, protože fotek by se vešlo více).

Z výsledkem jsem více než spokojená ... použitá sada Origins od Basic Grey skoro kompletně využita ...

Minialbum

Malá přiložená knížečka "a co ti přát" byl chvilkový nápad 10minut před ochodem z domu, jsem koukala na hromádku zbytých fotek, tak mě napadlo rychle nalepit na jednotlivé papírky, ošmudlat inkoustem, dopsat ladící se přání (jak např. fotka, kde se taťka usmívá - "ať máš stále úsměv na rtu" atd.).

... detailní fotky z alba ukážu brzo ...Dobíhám ...

26. listopadu 2010 v 11:57
... tu to tu ono ... a na scrap nějak nebyl těch pár dnů čas ani energie zůstat v noci vzhůru a dolepit, co bylo nachystáno.
Včera to ale muselo být .... z přestávkou na přednášku o Indii ... jsem zvládla pět stránek do vzpomínkového alba ... chybí už oficiálně tedy jen dvě ... doladit, dotáhnout poslední detaily a předat. Takže některé včerejší stránky ...

společné

Pravá stránka je podle prosincového sketche ze scrapbook.cz ... nakopl mě dodělat dvojstránku se školních fotek do kterých se mi mo nechtělo, nakonec mě to ve tři ráno nakoplo použít věci, které by mě asi normálně nenapadly jako brads na vlastní dotvoření, kancelářská sponka, nebo seskládat písmenkové razítka do řady a udělat z nich bondury a hlavně použití hortenzii (pořád mi ke stránkám nějak neseděly )...
školní

Hezký den všem ...

Maraton .... pokračuje

20. listopadu 2010 v 23:34
Maraton se pomalu dostává do poloviny běhu. Držím se zatím bez větších problému ... teda až na jedno malé zaváhání, protože podmínky už mě malinko začaly více omezovat než, aby rozvíjely mou představivost :-). No jsem asi "konzerva" ve svém tvoření, protože i při množství materiálu prostě nedokážu do stránky ze ZOO jen tak něco dostat :-) jsem ale ráda, že se vše v dobré obrátilo ... a já pokračuju ... ve vzpomínkovém albu i minialbůmku ze ZOO už jsem v půlce ... tak jen malou ochutnávku (předsevzetí, že každý den vyfotím a vložím, mi nějak nevyšlo :-) )


z001
z002
z003
z004
Hezký den všem ...

Maraton ... podmínka journaling na dvou páskách + uzel

4. listopadu 2010 v 9:38
... tak jsem na začátku a zatím to jde ... i když při svých nočních tvořících jízdách mám pořád pocit, že na něco důležitého zapomínám a že je něco mnohem důležitějšího (Petr říkal něco o spánku, já mám pocit, že mi chybí nějaká ta seminárka do školy)

K podmínkám journaling na dvou proužcích a uzlu, které byly zadány v rámci maratonu, přibrala jsem ještě podmínku z celoroční týmové soutěže a to cákance :-)A jedno přáníčko na přání ... zadání znělo něco pro muže v letech, solidní ...atd. Snad se povedlo?


... hezký den všem ...

První den maratonu

2. listopadu 2010 v 16:18
... toho scrapařského ...

Poslední dobou prostě nejde dělat stránky, čas je občas na nějaké to přáníčko, ale i na to kradu čas místo spánku. Včera bylo 1. listopadu a Vánoce už nám pomalu začínají klepat na vrátka. A tak přišlo vhod chytit se výzvy vyhlášeného scrapmaratonu - tudíš každý den jedna stránka.

Jdu výš... potřebuji dvě stránky denně a alespoň jedno přáníčko....nevím jak dlouho to vydržím, semestr se přehoupl na druhé půle, v práci se nakumulovaly objednávky na tisknuté přáníčka a já se v tom všem nějak plácám.

... ale začala jsem a to je hlavní ...

Podmínka 1.dne - puntíkovaný papír
album
a malý detail
detail

Podmínka 2.dne - podmínka puntikatý papír + journaling nebo nadpis na dvou proužcích
zoo
a malý detail
det
První stránka je do třicítkového alba, které dělám na zakázku pro kamarádku, foto není originální, nerada vystavuji někoho, kdo o tom neví, tak třeba vyměním až dostanu svolení, zatím je v počítači vyměněná fotka mojí babičky. Druhá stránečka je do úžasného miniaturního albíčka 15x15cm ... tohle bude plné krásných fotek z jedhoho užasného dne ze ZOO Zlín ... bude to snad první album, které si dodělám sama pro sebe, už se těším, fotky jsou totiž nádherné.

Sváteční den, savo...a jeden přesavovaný Forever Friends

28. září 2010 v 17:19
Začala škola...práce je dostatek ... a přesto se nechám vyhecovat k hurá akci ... holky v klubu na Fleru.cz přišly z úžasným videem o savování papíru .... nevěřím, nechápu ...

Je volno na stole mám hromádku matric, které musím přerýt ... a přesto se vykecávám na netu ze scrapbookovými kamarádkami ... dojde až na techniku ze savem  ... Aktijka si akčně pořídila savo ... že to vyzkouší ... jenže jí to nešlo... já naštvaná...že to přece musí fungovat...najdu savo ... chytnu papír... razítkuju ... savem vymaluju ... a ono to funguje ... je to úžasné ...:-) a mě to baví ...

Takže tady malá ukázka.... stačí jen razítko, savo, papír (pozor Core´dinations nefunguje), vodní štětec, Staz on, Smooch a emboosovací pistol na zatavení.
pomucky
savování

Máme rádi ZOO

7. srpna 2010 v 18:44
Netvořila jsem s jednou "malinkatou" vyjímkou skoro tři a půl měsíce ... nešlo to ... hned jak se začalo bourat (v domění, že bude za pár týdnů hotovo) jsem zbalila vše do krabic a odnesla uchránit od prachu. Opravy se protáhly, na nábytek jsem si taky malinko musela počkat ... a hlavně se to tak nějak v životě zase poskládalo ... že prostě nebyla energie, síla, ani chuť na to pěkné ...

Ale dnes ANO ... stůl už více jak týden stojí v novém pokoji, papír ve složkách s Anglie, stojí, v na milimetr vyměřené, poličce, razítka mají vlastní šuplíky (silikonová i dřevěná) ... chybí jen drobnosti, které mi už ale v ničem nebrání ... (teda alespoň přes den - ještě totiž nemám světlo nad pracovní plochou) a tak jsem mohla dneska zase LEPIT, STŘÍHAT, RAZÍTKOVAT, SKLÁDAT atd.

Rozhodla jsem si udělat album jen z fotkama ZOO - každoročně jezdíme do Lešné a když se zadaří občas prubneme i jiné. Miluju fotky zvířat a tak proč neudělat speciální album jen z těchto fotek ...
Takže tady je titulka do nového alba (jinak je to SKETCH z června, kterým jsem nestihla. Miluju tyhle mnohofotečkové stránky :-) ).
ZOO
... papíry od DCWV sada SAFARI Chic, knoflíky Artemio, razítko Artemio,
abeceda od Aktijky a razítka KARS, korkové samolepky
z papírnictví Vágner - Brno, lýko, žirafy od Didi (Pretty Papers) ...


"Komorní" liftík

29. dubna 2010 v 16:32
Poslední dobou toho času moc nemám, pomalu končí semestr, probudila jsem se ze zimního spánku a taky buduji svůj nový pokoj...

Sedím si tak v práci a na mobilu se objeví kus emailu od Gabrety : "Ahoj Ki, posílám ti náš třetí liftík, vybírala Isa ... ", neváhám, utíkám na web a koukám na předlohu ... První zděšení, že te stránce něco chybí,  jsem po padesátém shlédnutí překonala a říkám si, že tohoto kola se asi nezúčastním ... na mě je to prostě moc očesané a prázdné ( když jsem v dobré formě, dokážu na stránku dostat i 12-14 fotek ), ale k večeru se mi to rozložilo v hlavě. A ke všemu při úklidu mi vypadla z hromádky papírů fotka, kterou prostě chci uchovat ...

A tady je....

Předloha
Sandra

Moje stránka


Malá Vzteklinka


.... stránky ostatních "lifťaček" ....

Jerrynka

22. dubna 2010 v 14:13
Máme doma dva papoušky. V červnu roku 2004 k našemu "dravci" ( žakovi ) přibyla ještě malá senegalská papouščí holčička, které jsme dali jméno Jerry ( záměr byl přejmenovat Žaka na Toma a vytvořit dvojici Tom a Jerry :-) ).

Tento týden byla podmínka v CTS (celoroční týmová soutěž) předmět doličný. Takže jsem posbírala peříčka a snad mi holky body uznaj.

Fotky jsou z léta roku 2004, to bylo ještě takové naše ptačí miminko. Dodnes je to mazel, který když si někdo přisedne ke kleci vleze do rohu a čeká jak jí budou osoby ženského pohlaví šimrat na hlavičce a krku. Chlapy ona nerada, je to taková malá feministka, každý drsňák, který to zkusil odešel s prokousnutým prstem. Její oblíbená poloha při šimrání je na zádech a nejoblíbenější činnost napomínat Žaka :-).

To je naše Jerrynka, když se namočí, vypadá jak malý orlík...

... papíry a ozdoby Crate Paper, kolekce Lemon Grass, brads, 
peříčka z vellum a písmenka Doodlebug ...

Miluju hnědou

19. dubna 2010 v 20:42
A malinko tvoření ... každý týden alespoň jednu stránku, slibuji si ... jde mi to ale pomalu, protože ve škole to začíná být "dost hustý". Takže dílko minulého týdne a podmínka CTS - proužky.

"Moje nej" je akce kdy si vyměňujeme stránky o tom co máme rády, nebo snad dokonce i koho :-). Tentokrát míří stránka do Brna ke Karamě a tady je ...

Moje nej
... miluju hnědou a oranžovou ta kombinace je teplá, podzimní, připomíná mi dřevo, které mám ráda a přírodu vůbec ...
A ta fotka, kterou lepím na každé "Moje nej" je ze zoologické zahrady Lešná, Zlín z roku 2009 (to zase byla jedna hodně povedená rodinná akce - zvířátka versus 9 rodinných příslušníků)

... použito: papíry od Fancy Pants designs, Basic Grey - Hang 10, 
jednobarevná čtvrtka od DCWV, brads,
razítko Artemio a lýko ...

Únorový tajný scraplift

8. dubna 2010 v 17:46
Celý rok 2010 je ve znamení "Celoroční týmové soutěže". Znamená to, že tvoříme stránky a za ně sbíráme bodíky. Občas si můžeme připočítat nějaký ten bodík navíc...a to když se zůčastníme nějaké hromadné soutěže jako je diktát, challenge, sketch nebo lift.
Tentokrát byl vyhlášený tajný scraplift. Vyhlašovala ho Píďalka v únoru. Protože je nás hodně, tak jsme byly rozděleny do barevných družstev a čekaly jak postupně dojde stránečka k nám.

Scraplif nebo "lift" je pro mě něco jako kopírování stránky.
Tajný scraplift je založený na tom, že se utvoří seznam a organizátorka pošle první na seznamu předlohu, ta jí zkopíruje - může si jí přitom otočit, něco ubrat nebo přidat, může nahradit dvě fotky jednou, prostě přizpůsobit si svým potřebám a fotkám. Vznikne nový originál a ten se posílá další v řadě. Úžasné je čekat až objevím stránečku od předchozí scrapařky v emailové schránce, protože do té doby nemůžu nic ... a pak znovu až svou stránku pošlu do světa, tak čekám jak to všechno nakonec dopadne.

Já se tentokrát dostala do "červeného družsta", přede mnou byla Isobelka a stránky jsem se dočkala celkem brzo ... Na zpracování jsem si vybrala naši malou Míšu a její družičkovskou fotku. Všeobecně neoblíbená fialková a růžová nakonec zahrála nejdůležitější roli a já jsem ze stránkou spokojená :-)


Družička
... moje stránka putovala k Šárce ...

Svatební album

8. dubna 2010 v 16:41
Minulý rok v srpnu byla svatba (ten náš malý Ondrášek se nám oženil)  ... a tak jsem se rozhodla místo obyčejného svatebního daru nebo snad dokonce peněz věnovat novomanželům svatební album. Na album jsem se složili čtyři, ale další práce už pak byla na mě. Sehnat všechny fotky - profesionální i ty amatérské, nakoupit zásoby papírů a zdobení, samolepek, šňůrek atd., vymyslet kompozice stránek ....a spoustu dalších důležitých věcí. K samotné tvorbě jsem se dostala až na koncem ledna, největší část jsem stihla během dvou týdnů na nemocenské.
A dnes konečně vystavila poslední dvoustránku a můžu album oficiálně předat.


svatebni


Odčepení
 ... celé album jsem tvořila postupně, jen tyhle dvě stránky se mi zatoulaly....

štastnou cestu
... oficiálně poslední ...

Malá scrapařka

6. dubna 2010 v 23:59
Scrapuju ... oficiálně už tomu bude letos v květnu dva roky.
Tehdy jsem měla vykloubený kotník a sotva mi sundali sádru, tak za necelý týden to odneslo zápěstí ... takže jsem četla ... inspirovala a nakukovala ... a hlavně začala nakupovat. Je to neustálý kolotoč ... "scrapařky" ví o čem mluvím :-) nikdy nemáme dost papírů, razítek, razítkovacích barev, brads, kytiček a knoflíčků ... a hlavně je to nekončící práce a zábava, protože fotky stále přibývají.
Jsme opravdu jen taková malá scrapařka.
 
 

Reklama