SETKÁNÍ A SRAZY

"Doodling" v Liberci

13. listopadu 2012 v 18:47
Tak už nějaký ten pátek uběhl, a já konečně zasedla, aby i já vzpomněla a podělila se s vámi o "kousek Liberce".
Nevím jestli má cenu dávat fotky, zbytečně vypisovat "kdy, kde, co a jak" ... ale tak "po našom" alespoň pár řádku ... a pár foteček, více napsala DIDI a IRISKA :-)


... takto nás v pátek přivítal Ještěd - v podzimních barvách a zapadajícím sluníčkem ...

KDE: Liberec - Hostel pod Ještědem
KDY: 19. - 21.10. 2012
KDO: komunita od Pretty Papers (a z Fléru)

... tak nejprve bych mohla napsat, že se mi vůůbec nechtělo :-) ... protože před Vánocemi peněž málo, taky to vypadalo, že pojedu prázdným autem a taky se v poslední době nakupilo spoustu práce a jiné :-)

Ale peníze byly a my nebudeme.
Auto se, při předložení nabídky na svoz, obsadilo do pár minut.
A práce = stejně jak peníze - byla, je a bude:-) ovšem zážitky nám nikdo nevezme.

Takže jsem netrpělivě čekala, jak přijde pátek (netrpělivě stejně jako vždy: bláznila, uklízela, do půlnoci chystala a balila), ale hlavně jsem byla zvědavá na své spolucestující :-).
První spolucestující nasedala hned v Rožnově, a hned od první chvíle, smím-li to říci, to bylo "jako bychom se znaly už věky"....:-) (PS: Díky, Radi za tvou společnost, při té dlouhé cestě i nocování") ... já snad nikdy nevyjedu, tak jak si naplánuji, důležité bylo natankovat, nakoupit frgály a taky nějakou svačinku a hlavně vybrat dostatečný obnost v bankomatu....

A pak už to frčelo směr Olomouc, kde nás u Globusu čekala Jarka - Avava a Hanka - HančeGo :-) ... dále pak už bez GPS souřadnic :-) s podporou Hanky směr Zábřeh pro poslední pasažerku :-) Kačabinku. Auto plné až po okraj, plně využito a jedeme směr Liberec. Mám ráda, když nejedu jen tak na prázdno a holky byly skvělé ... mohu říct, že i proto ta cesta ubíhala, tak jak ubíhala. S nutnou pauzou na Hořické trubičky, nějaké to kafčo a doplnění tekutin (ne jen těch tělních) ... jsme po páté hodině dorazily na místo. Pozdravily jsme se se starými známými, zabraly pokoj, seznámila jsem se se spolunocležnicemi a hurá do "včelího úlu" :-) ... večeře, uvítání, večerní klábosení, roznášení balíčků, kterých jsem přivezla moc a moc, pomoc při chystání balíčku.

... hromádka sad, které se mnou cestovaly do Liberce ...

Jak už psaly holky onde a inde :-) sobotní workshopy byly skvělé. Každý přinesl něco nového.

* Pampeliška - práce s Dylusions spreji, distress inky, barvení stránek, použití decoupage, razítkování
* Helge - práce s medii, s gessem, akrylovými barvami, strukturovací pastou, šablonami
* Didi - přenos obrázku (fotky s tiskárny) pomocí média na canvas
* Iriska - doodling a zentangle

... doodling a zentangle = takové to obyčejné "čmárání" ...

Osobně si se svým art journalem nevěděla rady, měla jsem a mám jiné představy :-) jak na něj, takže jsem ho odložila a přemýšlela, co s načatým večerem :-). Po večeři to bylo jasné, "důdlující" dav mě nakazil ... a tak se doodlingovalo, bavilo a smálo a bylo to super.

... neplánovaně z prvního "doodlingování" mi vznikl památeční list, doplněn podpisy zúčastněných ...

Doodling a zentangle prostě chytl, takto vypadly dílka v neděle vyložené hromadně na stůl ...

... bavilo nás to a je to znát ...

Neděle je celá "odjezdová"... balení, poslední nákupy, úkazky, polední oběd ... a loučení ....

... holky z naší skupina od stolu a z auta - Avava, Koma, Miluška, Kiarka, Božík, Hanče, Kačabinka, Radana ...

Neděle je celá "odjezdová"... balení, poslední nákupy, úkazky, polední oběd ... a loučení ....

... a samozřejmě hromadné foto na závěr ...


... díky za milé komentáře a návštěvu ...

Hoplky u Kukače

6. srpna 2012 v 18:00
... nejlepší čas na setkání s hoplkami je na začátku léta :-) ...

Po všech předchozích článcích ( DIDI, HELGE, IRISKA, TAP, VERČA, LEA - doufám, že jsem na nikoho nezapoměla ) si i já dám po měsíci takové malé opáčko :-), abych na tu pohodu nezapoměla.


KDE:

... v Jižních Čechách u rybníků...

KDO:
... hoplky od Pretty Papers ...

PROČ:

... no přeci odpočívat a plkat ...

... a trochu tvořit, tentokrát Kukač journal a "scrapozdobu" na krk ...

A CO VÍC ...

... možná by stačilo, ale bylo toho hodně, nafotila jsem zase hromadu fotek, počasí bylo tak akorát - i pro mě nenavidějící vysoké teploty a nesnesitelné vtíravé horko, to bylo až na pár vřelých okamžiků dokonalé. Zažily jsme bouřky, horko přečkávaly tvořením u stolu na verandě, pěkně ve stínu. Dostatek frgálů, abychom je mohly, snídat - obědvat - večeřet. Holčičky byly dokonalé, Terezka si právem zasloužila odměnu, protože byla všude tam, kde byla Martinka i Emička. Kluky obdivuji, protože jejich vytvralost a odhodlání, kterým vysedávali mlčky u nahozených prutů a s neutichajícím nadšením vytahovali samé lepší výstavní kousky ... těch 340 km (700 km tam a zpět) prostě za to stálo ...

... rybolov :-), kluci byli fantastičtí ...


... a zapomenutý vylovený kapr, který dostal svobodu, ale měl to dojít pěšky :-) ...PROSÍM O TICHOU VZPOMÍNKU :-) motýlek přežil moje makro focení, bohužel naše loučení ne :-)))... hezký den všem ...


Scrapbook sraz Luka 2012

30. dubna 2012 v 8:35
... je to už nějaký týdne, ale i tak ...

Už podruhé kroky scrapbookařek ze scrapbook.cz mířily do Luk nad Jihlavou. Termín byl sice ve zkouškovém období, ale kde si lépe odpočinout než na srazíku, ještě když tentokrát bylo pořádání v rukou Scrapmafie.

Žádné velké přípravy se nekonaly, ani se mi moc nechtělo brát fotky a plánovala jsem, že si jen užiju náladu, odpočinu od učení a něco malého si vytvořím (a spíše budu nasávat atmosféru). Nakonec v rychlosti při balení jsem po fotkách stejně sáhla a to po hromádce, kterou jsem tady měla nachystanou na kalendář (no jo je sice už nějaký ten měsíc po vánocích, ale nikdy není pozdě).

Tak jako pokaždé se v pátek seznamovalo, povídalo a pro koupěchtivé ... opět jsme nebyly ušetřeny, protože Aktijka a Iťa přivezly části svých obchůdků a samozřejmě se nedalo odolávat moc dlouho,protože kdo by si neprohrábnul např. takovou hromádkou papírů (ještě ... když jsou to BO BUNNY) ...
V sobotu si každý našel místečko u stolu a mohlo začít společné tvoření. Já si vybrala velký stůl pod oknem, kde vzniklo mé provizorní tvořivé zázemí :-) ...

Protože se stránkami ze srazů nejsem nikdy zase tak stoprocentě spokojená, rozhodla jsem se využít kalendář, který přivezla Aktijka. V plánu to sice nebylo, ale nakonec se mi podařilo ho přeci jen naplnit ... už tak mi tři měsíce utekly a doma bych to zase určitě odložila ...

No byl to tak trochu maraton ... začala jsem v sobotu ráno a skončila v neděli nad ránem ... ale až na oranžovou stránku v rohu, která už byla taková z nouze cnost (protože hromádka fotek, přece jen při jedenácté stránce, neposkytovala toliko možností) ... jsem s kalendářem spokojená a hlavně udělal velkou radost (hned druhý den jsem ho totiž v Brně předala rodince sestry).

V neděli, už nebyl stanovený žádný program, ráno snídaně, vylosování výherkyně a předání diplomů. Já potom rychle nalepila všechny vytvořené stránky do kalendáře, sbalila své "fidlátka" ... a hlavně ... společné foto ...

A co dodat ...
... bylo fajn poznat zase nové "přezdívky" ...
... bylo fajn být v tom "tvořícím kotli" ...
... bylo fajn prostě být s VÁMI ...
... a těším se zase "brzo" ...

Jak scrapařky bojují s draky :-)

19. srpna 2011 v 1:11
Je to mu už více jak měsíc, kdy se hoplky (hantýrkou klubu Pretty Papers - holky, co rády plkají) setkaly na jihu Čech. Naproti jiným "scrapsrazům" nebyl naplánovaný žádný jasný program, ani žádné utrácení nad bednami scrapmateriálů ... plán byl: odpočinout si, poznat se, plkat a možná si poskládat exploding box :-).

Kdo? No přece MY :-)

My = Lenka (U Pampelišky), Petra (Tapeva), Irena (Agara40), Klára(Kloksijde), Verča(Vonver),
Olga(Helge), Lea(Ael), Didi(Pretty Papers), Maruška(Astala), Markéta(dilnička u Markéty) a děti Martinka, Ema a Terezka


Ve stylu řčení člověk míní, život mění ... se na exploding box vůbec nedostalo a místo toho jsem okupovaly Big shot a všechny navezené vyřezávací a embossovací šablony. Hlavním hřebem celého našeho setkání, se ale stala snaha obkoukat, jak to ta Helge (Olinka) s těmi draky (rozuměno v naší hantýrce alkoholové barvy Adirondack) válí. A že to bylo pokoukáníčko, mnohé nás zprvu nechápalo, pak nevěřícně koukalo, že jako jo a když nám nakonec po tom všem chvíst sem to - chvíst sem tamto :-) Helge dovolila dokonce si to i vyzkoušet a na chvíli okupovat její lahvičky ... bylo o zábavu postaráno, ještě když tomu bylo k dispozici razítko námi všemi obdivovaného "xichtu".

Takto to vypadalo, když se tvořilo, zaujatě rozmazávalo lížkem (rozuměno technický LÍH), ťupkalo, foukalo, razítkovalo atd.


Zde "draci" a má hromada "xichtů" (jsem to razítko zneužila teda řádně :-)


A zde dílka, která se pomocí této jednoduché, kreativní techniky dají z jednoho motivu obličeje vytvořit...

1. Helge


2. Pampeliška


3. Astala


4. Vonver


5. Lea


6. Kloksijde


7. Didi


8. Agata40


Tímto způsobem jsme myslím hromadně propadly kouzlu alkoholových barev ... :-). Děkujeme Ole za půjčení jejího úžasného razítka a alkoholových láhviček :-)

... hezký den všem ...

ScrapSraz

11. dubna 2011 v 15:25
Scrapsraz tentokrát již z pořadovým číslem 6. se konal 25.-27.3. 2011. Do poslední chvíle vždy trnu jestli se něco nestane a já zase nebudu muset zůstat doma jak minulý rok (škola jednodnuše pácha škody, zahrozila i letos, ale podařilo se vše nakombinovat, že se to dalo i z návštěvou školy). Do příprav ještě zasáhla březnová (a dubnová) nemoc, ale v den odjezdu jsem byla uschopněna a tak jsem mohla vyrazit. Dva dny před odjezdem jsem ještě díky holkám z Ostravy malinko zamíchala stylem dopravy a tak díky tomu, jsem mohla s Ivíkem, Jíťou a Koalou vyrazit ve tři hodiny směr Luka nad Jihlavou ... Na místo jsem dorazily tak akorát, abychom se ubytovaly a zrovna zamířily k večeři. V pátek večer proběhlo ještě oficiální uvítání, samozřejmě seznamování, přípitek, výborný dort od Katii a pak povídání, prohlídnutí alb, ale také prohrabávání obchůdků Iťi a Aktijky.
Sobota byla ve znamení společného tvoření. Ač jsem se oficiálně vzdala místa na tvoření, nakonec jsem byla moc ráda, že holkám se povedlo najít místečko pro každého a tedy i pro mě. Na každého na "tvořícím fleku" čekal obrovský balíček s papíry, ozdobami, stužkami, chipboard výřezy, osobitým razítkem pro každého s přezdívkou, ale také fantastický "Památeční list" na podpisy všech scrapařek. Byl to úžasný den plný inspirace, tvoření. Dopoledne jsem zvládla stránku ze srazu z roku 2009 (jediného kterého jsem se do tohoto roku zúčastnila. Díky svým spolusedícím, Itě po levé straně a Irisce po pravici jsem po obědě zvládla i minialbum (i když zatím bez fotek).
Večer už byla zábava v rukou "Scrapmafie". A hrály se hry ... z papíru vystříhnou nejdelšího hada, rozstříhaný provázek znovu co nejdelší svázat, se zavázanýma očima roztřídit různé tvary brads, poznat stránky scrapařek, odpovědět na scrapotázky, postavit ze čtvrtky papíru co největší stavbičku a hřebem večera byl "scrapmaraton" - střelba po vylosované kompozici, kličkovaná mezi papíry, složit stránku, najít v hromádce písmene slovo SRAZ, zastrčit nůžky do stojanu, schovat tužky do pouzdra a zapíchnout brads :-) ... Gratulace vítězce - Dianka opět obhájila prvního místo (já k překvapení svému skončila na druhém místě). Zbytek večera volná zábava a spánek až po půlnoci. Ráno už pomalé balení, poslední koupě, dokončování drobností, školení Zoneru a hlavně rozjíždění se k domovům.

Téééda ještě hromadné foto, za které děkuji Gabretě.


Stránku a minialbum vložím ... doufám, brzo ... protože jsem už druhý měsíc nemocná a té energie je jen malinko málo.
 
 

Reklama