PŘÁNÍČKA

Přání mimo můj styl

19. června 2015 v 20:00
Tyhle přání vznikly opět na kurzu v Lukách (nebojte už budu končit s kurzovou hromádkou)...

Na druhém kurzu byla úžasná skupinka Kačabinka, Radana, Miluška, Božík, Katka ... Díky vřelému "půjčovacímu systému" jsem se dostala k razítkům od Prima Marketing, jsou krásné ... ale tak trochu mimo můj styl ... pokukuji po nich a pak vždy dojdu k rozhodnutí, že by zůstaly na hromádce "někdyzkusím", ale holky mi je půjčily a tak vznikly tyto dvě přání ... S velkou pomocí a kupou otázek a rad ... jsem udělala zcela jednoduché nezdobené přání.

Chodím se na ně dívat, líbí se mi a tak doufám, že u mě dlouho zůstanou a jen tak je někdo nebude chtít :-).Když se to vezme kolem a kolem na těch přáních nic moc není ... krásný papír od Prima Marketing - otisk razítka téže firmy. Na obou přáních použítí strukturovací pasty a šablony. První je navíc dozdobené vystřiženým motivem srdíčkem a vyřezaným kolečkem od Memory box + šití od Naty. Druhé je v podstatě ještě jednoduší krásná jemná krajka a lněný provázek a opět šití od Naty + tedy ještě jemné kolečkové razítkování po okrajich :-).... hezký den všem ...

Sada Art Impressions podruhé

18. června 2015 v 5:00
A protože jsem slíbila pokračování tady je ...

Při tvoření na kurzu a ukázkách jak se sadou pracovat vznikla opravdu hromada nachystaných motivů - konviček, plotečků a laviček ... jen čas, hromada lepidla a měla bych zásobu na rok.


Tady už toho tvoření bylo trochu více, poprvé jsem tady sáhnula po gáze (kterou tady mám už pár let nachystanou a nabarvenou), razítkovala jsem na přichystaný výřez ze šablony Spellbinders, opět jsem přidala ptáčky od Memory Box, bílý provázek z rožnovské drogérie :-), papír z motivem dřeva, razítko od Kety, ničítko od Tima Holtze a nádherný papír s motivem motýlků (který jsem nakonec oškubala tak, že ty motýlci vůbec nejdou vidět :-)).


Do tohoto motivu jsem se zamilovala, je tak variabilní. Přáníčko je takové prázdé, ale vybrala jsem nádherný papír od Primy Marketing jako podklad, úžasná a skvělá Naty mi to někdy nad ránem (myslím, že bylo tak nějak kolem druhé či třetí ráno :-) obšila. Tím, že jsem na razítkách ze sady AI použila výrazné barvičky, myslím, že žádné další zdobení už není potřeba, teda až na pidi hřebíčky, o které se se mnou podělily scrapděvčata na kurzu. Všeobecně "BEZ VÁS BYCH BYLA ZTRACENA" .... ovšem pidi ptáčci ze šablony Memory Box jsou z mých zásob, vidlička je ze sady od Personal Impressions.


Ovlivněna úžasnou tvořivou náladou na kurzu vzniklo toto poslendí přání, návrat k motivu lavice a zakoutí bylo dotvořeno především motivem levandule. Celé přání jsem pak ladila do takového středomořského stylu, papír s motivem dřeva (byl ústředním motivem, protože jsme u mého kurzového stolečku, tuhle parádní sadu měly k dispozici na dotvoření). Ptáčci tentokrát vystřižené razítko ze sady od Personal Impressions, stejně tak jako ptačí budka. Další materiál, který jsem na dotvoření použila - barvená gáza a razítko od Kety. A do akce byla opět zapojena i Naty a její úžasná noční šicí horká jehla :-).

Takže tak celá moje sada přáníček pro zahrádkaře :-)

... hezký den všem a děkuji za nakouknutí ...

Sada pro kouzelné zakoutí

17. června 2015 v 0:40
:-) ženy, vy mě vybičujete k aktivitě, i když už skoro spím ...

Děkuji všem za krásné a milé komentáře ... povzbudilo mě to k dalšímu tvoření.

Takže dneska malá ukázka, která vznikla opět pro kurz v Lukách ... pro ty, které byly to tedy není nic nového pod sluncem:-).

Sadu od Art Impression Watercolour Set 1-3 jsem okukoval už dlouho, je úžasná, umožnuje spoustu kombinací a je to prostě záležitost pro "hračičky" jako jsem já. AI doporučuje používání úžasných fixů Marvy Uchida. Díky Aktijce jsem na kurzu tuto možnost vyzkošet si fixy dostaly, stejného efektu jde pak dosáhnout i s Distress Markers od Tima Holtze...

Stačí jen razítka, fixy, a štětec na rozmývání ... a tady už ukázka, jak můžete s touto sadou tvořit.

... začalo to zcela opatrně, nevinně ... jen lavička, lněný provázek, knoflík a ptáčci od Memory Box ...

... pokračovalo to opět lavičkou, přidáním papíru ze strukturou dřeva, ničítkem, razítkem Keta, brads pidihřebíčky a pidimotýlky ...:-) přeci vám neukážu vše ... takže pokračování zítra, ale můžete zatím kouknout na video.


... hezký den všem ...

Kytičkové přání

1. června 2015 v 1:00
Pět měsíců z tohoto roku je za námi ... a já se rozhodla dnešní Mezinárodní den dětí oslavit znovuoživením tohoto blogu ... snad se mi to podaří (alespoň trochu).

Nepíšu, ale po trošce tu a tam mám příležitost se dostat ke tvoření ... a tak tedy tady pár přáníček, které jsem chystala před jarním kurzem v Lukách s Aktijkou.


Úžasné kytičky Heartfelt Creations - dokonalé a jednoduché nic moc více už není potřeba. Na prvním přání jsem vytáhla zapomenuté věnečkové razítko od Hero Arts, natiskla dvakrát světlou a tmavou zelenou barvou (myslím, že taky Hero Arts). Poprvé jsem využila pestíky ... a bylo ... teda skoro ... ještě jsem přidala razítko od Kety. V konečné verzi byla přidána na přání číslovka "50".

Základní sadu kytiček mi poslala Aktijka před kurzem ať vyzkouším, kytičky byly narazítkové na krásných modrých a zelených papírech, a pár na vellum.
Na druhém přáníčku jsem zašpinila pozadí modrými stříkanci ... použila výřez z šablony, který mi tady dlouho ležel přidala kytičky, lístečkový výřez, peříčka a pár kamínků... a výsledek se mi moc líbíl.


Třetí přání opravdu rychlovka, vrstvené modré kytičky, razítko od Hero ze strukturou dřeva, šňůrky a vlaječky ...Vrstvení je super... jednoduchý motiv kytiček, trochu vystřihování (HC má teda i vyřezávací šablony, ale mě vystřihování nevadí), stačí trochu dozdobit razítek ... a je to hotovo.

...hezký den všem ...

Promoční přání

11. března 2014 v 12:21
Naposledy jsem psala na svém blogu o akcích u Jitky .... v diskuzi se to pěkně rozjelo a děvčata tvoří jako o život jednu kartičku hezčí než tu druhou a taky přáníčka podle paletek ... skvělé snad se brzo dostatnu k tomu udělat nějaký čtvrtletní shrnující článek :-) ...


U mě je to v posledních dnech o nějakých zdravotních problémech :-(, ale snad to nakonec dobře dopadne ... :-)

Trochu toho tvoření si užívám, mám rozpracovaných asi 200 přáníček ... stylem vybarvený obrázek Copickami (ano, stále je miluju - víc a víc) ... a vybrané papíry. No těším se až se dostanu do fáze "SLEPÍM TO DOHROMADY". Dále taky stále zdokonaluju svůj organizační systém, postavičkové razítka se dostaly do šanonu, stužky dostaly efektní kufřík.
Big Shot jsem si odstěhovala do přilehlé kuchyně a momentálně obývá celý pracovní prostor, co kuchyň nabízí i se šablonkami, přebytky papíru, a embossovacími kapsami :-).

Mám radost, protože jsem konečně poblíž hranic rožnovských narazila na dvě spřízněné duše :-) už jsem se bála, že v Beskydech na scrapbookové vlně nikdo "nefičí" (holky tedy spíše přáníčkují, ale je to vše v tom bláznivém papírovém pytlíku).

No abych jen pořádn "nedřískala" ... tak trochu toho mého tvoření, než odběhnu k plotně.

Budu postupně vytahovat staré nevystavené kusy :-), tady sada promočních přání na zakázku....hezký "jarní" den...

Přání pro sponzory II.

17. dubna 2013 v 15:15
Tak a je tu další část kategorie "přání pro sponzory" :-). Vypadá to, že moje "patlání" se v práci líbí. Takže zase přišla zakázka, jestli bych nemohla udělat pár přáníček pro sponzory.


Nejhorší je si vždycky vymyslet něco jednoduchého, abych při 20kusech tomu neobětovala celý víkend.
Druhým nejhorším bodem je udělat to, co nejlevněji a snažit se použít, co nejvíce "obyčejných věcí". To je totiž se všemi těmi udělátkami kolem to nejhorší, nesáhnout po drahých papírech, stužkách a kytičkách ...

Nejvíce mě nakopl krásný článek u Pretty Papers na blogu od Ilonky. A pak už přišel nápadm jak z mála udělat obří hromádku.

Recept na přání pro sponzory:
- hromádka bílých papírů + embossovací kapsa motýlů (Butterfly Wings od Craft Concepts) + Big Shot

- další hromádka bílých papírů + razítko Hero Arts (Newspaper Tulip) + Distress Marker (odstíny červená, oranžová, zelená)

- atlasovou stuhu v různých odstínech (Stoklasa) + pomůcku na vázání mašlí

+ oboustrannou lepící pásku, jednobarevné papíry (máme hromady od sponzora) a základy přání


Já teda pracuji fázovitě ...
a) nařežu si papíry na tisk
b) nařežu si papíry na embossování
c) naembossuji si hromadu motýlích papírů
d) navážu si mašličky
e) natisknu si metodou tzv. vícebarevného razítkování tulipány, pomocí Distress Markers
f) přilepím mašličku přes natisknutý motiv
g) podlepím oboustrannou páskou natisknutý motiv barevným papírem
h) ořežu, aby vznikl milimetrový okraj
ch) nalepím vyrobenou mašličku
i) podlepím oboustrannou páskou naembossovaný motiv
j) přilepím naembossovaný a podlepený motiv na barevný papír
k) ořežu milimetrový okraj kolem naembossovaného papíru
l) podlepím oboustrannou páskou naembossovaný motiv a motiv tulipánu
(POZOR TADY UŽ MI ZAČALY CELKEM DOST BOLET PRSTY JAK JSEM POŘÁD ODTRHÁVALA OBOUSTRANKU !!!)
m) nalepím vrstvy na základ přáníček - nejprve naembossovaný "slepenec" a pak narazítkovaný "slepenec"
n) a protože embossovací kapsa je kratší než základ přáníčka, oříznu asi 7mm okraj ze základu přání
o) přiložím obálku
p) vložím do sáčku a zalepímTato malá hromádka, je práce na cca 8hodin ... asi jsem si to prodloužila tím podlepováním oboustrannou páskou. Ale když já nic lepšího neznám. Zkoušela jsem i jiné lepidla, ale většinou se mi to různě zkroutí nebo se to špiní, dlouho to schne ... tož taky tady toho lepení a podlepování bylo, až moc a moc ... ale všechno krásně drželo a to je to hlavní.

Přání jdou na různé místa, ale i tak aby ta práce nebyla tak jednotvárná tak jsem alespoň trochu kombinovala barvičky.

... krásné jarní dny ...


Dětské přání

9. dubna 2013 v 8:30
Ještě stále pod vlivem nedávného kurzu v Lukách jsem zpracovala svou "přípravu na kurz". Teda využila jsem vybarvené miminka, na kterých jsem prezentovala vybarvování, přecházení barev, ale také chyby a blendování (slibuji, že už konečně se snad dostane i na moje postřehy z kurzu v Lukách).

Razítko miminka - Spit Happens od Stamping Bella // Mo Manning

Čekám asi obří rodící boom, protože razítek k narození mám mnoho. Ale pokud se nad něčím dokážu rozplývat tak jsou to razítka Mo Mannig - přijdou mi realistické. Tak jsem jsem se kdysi zamilovala do "zamilovaných důchodců", později do "nasrané holčičky", "vztekajícícího chlapečka" ... "moderních chlapečků" ... tak jsem neodolala tomuto miminku s velkou hlavičkou, faldíkovými nožičkami, z plenkou zavinout jen tak naoko a úžasným králíkem ...

Když se chytnu takového razítka, většinou nezůstanu u jedné verze. Když na razítko vezmu Copic fixy (už je vyložím na stůl), tak zkouším. U miminkovských přání se mi líbí verze pro holky a pro kluky. Líbí se mi verze v jemných odstínech a zárověň s barvami sytými ...
Protože mám ráda tento způsob tvoření, vznikldy tyto dvě přáníčka - jedno k narození holčičky a druhé k narození chlapečka.

... verze pro holky ...

U mimiholky se mi trochu zvrhly barvy - základem je celkem výrazná čtvrtka z nějaké šílené sady od Primy Marketing. Výrazné fialové rohy se mi tam zase až tak nelíbí, ale podařilo se mi poslední roh vzít kleště druhým větším zaoblením a tak se muselo kamuflovat. Nakonec je přáníčko divoké, ale třeba svůj čas najde.


... verze pro kluky ...

Takhle verze se mi líbí. Líbí se mi šedý králík, líbí se mi kombinace barev. Pro tento systém přáníček jsem investovala penízky do obrovské sady koleček a ozubených koleček od Spellbinders. Vždy se mi líbilo a líbí vrstvení, Spellbinders šablony se dají krásně skládat a vrstvit na sebe. Podkladové čtvrtky jsou z malé 6x6 sady od Basic Grey. Papírové lístečky jsou z výsekové a embossovací raznice od Nellie Snellen, růžičky jsou z bazárku od Daniel, kytičky z mých "staletých" zásob (dle tvaru myslím nakoupeno v začátcích od Susan Hobby Shop a mohly by být od Artemia) a perličky jsou od Prima Marketing.

U obou miminek jsem zvýraznila lepidlem Glossy Accents skleničku, kterou drží miminko v ruce.

... krásný den všem ...

Přání "jen tak"

27. února 2013 v 12:20
Dělám přáníčka, protože mě baví. Líbí se mi že je to takové malé dílko, občas nepotřebují tolik času, jako stránky (i když v 90% mi i stejně ten čas zaberou - moc se s tím hraju a mazlím, málokdy vznikne přáníčko za 15 minut). Proto není divu, že se mi přáníčka nechtějí prodávat, a nejraději bych je zavírala do krabice a prostě se na ně chodila dívat :-). Na druhou stranu, když si za poslední rok lidi v okolí zvykli, že u mě mohou sehnat přáníčka, které pak dělají radost dál, tak je to fajn pocit. A taky vím, že ti, kteří přání dostanou, ocení to, že to není jedno přání z tisíce ... ale že je ORIGINÁL.

Líbí se mi dělat přáníčka k neobyklým událostem, tématické, i přímo určené lidem "blonďatým, černovlasým ...".

Tohle přání vzniklo prostě jen tak. Bylo potřeba vyzkoušet opět jedno z nepoužitých razítek, které ještě nedostaly možnost :-).


Přání "každý den je dar"


Razítko od firmy Stampington and Company - Stacked Birdhouses (K5151), vybarevené fixy Copic. Pozadí obrázku dovybarvováno inkousty Distress, lístečkovým a ptáčkovým razítkem od Crafty Individuals. Pod obrázek jsem si vytvořila vlastní papír pomocí "pozaďového" razítka od Hero Arts s motivem dřeva a inkousty Distress. Doplnila jsem razítkem od Kety - "každý den je DAR" a obláčky z šablon Memory Box - které jsem vyřezala s papíru a později ještě z vellum :-).

... hezký den všem ...

Přání, které voní badyánem a skořící

27. ledna 2013 v 14:00
... v minulém týdnu probíhaly na mém blogu malinké úpravy - v barevnosti, v kategoriích, v galerii ... a tak se stalo, že jsem narazila na jeden rozepsaný nevystavený článeček, tak dodatečně "povánočně" ...

Už předloni jsem vyrobila přání perníčkové … použila jsem hnědou čtvrtku, dřevěný překližkový výřez a badyán se skořicí z ubrousku (nalepený na tvrdý papír lepidlem na decoupage, přežehlený a vystřihnutý detailními nůžkami). Jediná chyby byla, že to koření bylo papírové a přání "nevonělo vánocemi".

Letos jsem na to šla trochu jinak, představa byla vyrobit perníčkové přání, které by voněly a vypadaly jako by byly zdobené "bílou polevou".

Přáníčka jsou velice jednoduché, hlavní složkou při tomto "pečení" bylo použití jemně strukturované hnědé čtvrtky. V první moment jsem přemýšlela, že bych použila bílou gelovku a vše nakreslila, ale při této představě mi bylo jasné, jak by to dopadlo: Jak by bylo skoro hotové, nějakou nechtěnou čárkou, bych si přání zkazila a nelíbilo by se mi. Nakonec proto přišly na řadu razítka firmy Artemio (č. 10001044) - zvířátka sice na perníčky použít nešly, ale srdíčka, vločky a malinké motivy ptáčků byly jako dělané.


První dvě přání jsem motivy srdíček a ornamentů embosovala detailním bílým práškem od Stampendous. Pak se mi, ale podařilo více jak polovinu embossovacího prášku vysypat na kalhoty ( ještě že mám v pracovně pracovní podložku pod židlí a výkonný vysavač ), takže …


… na další dvě přání jsem použila bílý inkoust ColorBox Mini - Frost White a jen razítkovala a kombinovala motivy.


Na tyto dvě přání jsem také použila jako středový motiv razítko od Kety. A pak už jen drobné dozdobení … jako zvýraznění některých motivů bílou gelovkou, zlatou nitkou a badyánem.

Embossovaná přání jsem ještě doplnila všemi vánočními textovými razítkami od Kety, co mám doma. Tento jemný detail, kterým skvěle doplnil pozadí přání, jsem vyrobila tak, že jsem všechny vánoční razítka nalepila na akrylový blok, pod sebe a vedle sebe, a pak natiskla embossovacím čirým inkoustem VersaMark , stačí nechat chvilinku zaschnout a je hotovo.


Přání jsem na pár dní zavřela do krabice s badyánem, skořicí a hřebíčkem , aby voněly perníčkově ...


... Vánoce za námi tak spíš jako inspirace na ty nadcházející :-), co se kvapem blíží ...

Přání pro sponzory I.

10. ledna 2013 v 1:15
V práci každoročně kolem Vánoc přichází období, kdy děkujeme sponzorům za to, že nás celý rok podporovali. Minulý rok jsem museli být hodně vděční, protože tyto "finanční injekce", kterých se nám dostalo, nám umožnily nabízet služby, podporu a pomoc osobám s dlouhodobým duševním onemocněním (protože podpora od státu byla v loňském roku pro mnohé "likvidačně nízká").

... protože bylo zač děkovat a prostory mé tiskařské dílny, po výměně oken před Vánocemi, k tvorbě nelákaly, rozhodla jsem se, že si do práce vnesu trochu scrapbooku a trochu toho tvoření s pomůckami, které mám k dispozici.


Představa byla jednoduchá :-), ale příprava mě zabrala cca den a půl :-). Se do toho pokaždé nějak ponořím.
Moc se mi líbil článek u Aktijky na blogu, tedy Jíťiny embossované PFka a tak jsem se nechala volně inspirovat.
Protože tato várka odcházela až v novém roce 2013, použila jsem už neutrální motiv kytičky. Sáhnula jsem po razítku Hero Arts - CG290 Four Flowers, tohle razítko momentálně patří k mým nejoblíbenějším a nejvíce používaným.

Večer jsem si naebmossovala cca 30 kytiček bílým embossovacím práškem - vždy dvě velké kytičky a jedna malá = 1 kytka. Pak jsem si na stůl vyložila všechny Distress inkousty co vlastním a pomocí prstičkových houbiček zabarvila. Dále na řadu přišla ta nejzdlouhavější část a to každou kytičku obstřihnout - začala jsem kolem 19 hodiny ... skončila někdy kolem 3 nebo 4 hodiny ranní.


Vánoční přání 3D

20. prosince 2012 v 23:52
Dneska bylo v plánu něco trochu jiného, ale člověk míní, život mění ...

Takže dneska jen tak na rychlo. Chtěla jsem totiž napsat, že jsem vzala na milost přáníčka 3D. Jak už to u mě bývá zvykem, "za časů kdysi dávných minulých" jsem si koupila sadu Henbury Lane Poinsettia. Pořídila jsem si jí především kvůli papírům, barvě a jemným vzorům baněk, vánočních hvězd.

Teď na ně přišla řada. Proč 3D? A proč jsem je neměla ráda?
3D, protože se motiv na sebe vrství a motiv je pak do prostoru. V těchto a podobných sadách je vzor natištěný několikrát a pokaždé je o něco menší, až do chvíle, kdy například v poslední vrstvě je vyražený už jen kus mašlišky, lístek, kousek srdíčka ...

Na tomto přání lze krásně vidět, jak jsou motivy lepené vrstveně, já použila gelovové 3D čtverečky,
nejsou takové nápadné jako bilá 3D páska.


Tím, že se jednalo o sadu papírů ze sady, ladily s 3D motivy. Stačilo pak už jen málo jako mašlička, podlepit výraznějším papírem, natisknout nadpis razítkem od Kety ... a přání bylo hotové.
To co se mi na těchto sadách nelíbí a proč jsem je odsuzovala, je to, že motivy jsou vyražené strojově, takže né tak přesně a hezky, jak bych si představovala. Ale detailními nůžkami jsem všechny motivy dostřihla (stejně jsem každý kousek musela začistit, protože byly viditelné spoje po "vylupkání" z archu).

... krásný den všem ...

Baňková hromádka

19. prosince 2012 v 23:42
Letos poprvé jsem to své tvoření donesla do práce a malinko jsem si na sebe ušila bič. Protože kromě odkupu pár přáníček, mi bylo zadáno vyrobit pár novoročenek pro sponzory ... a tak jsem se do toho pustila ...

... vznikla tato hromádka, kdy jsem pracovala především s materiálem, který máme v sociálním centru, kde pracuji ( dostáváme sponzorsky). Jedinné co jsem použila ze svého, bylo razítko Hero Arts, embossovací potřeby a závorková raznice. Výsledek se líbil, tak jsem měla radost.


A jak už se mi jednou povedlo u hromádky přáníček s vánoční hvězdou, i tentokrát mě to motivovalo ještě si s razítkem pohrát a vyzkoušet různé varianty (příště budu muset zkusit, i třeba prostřídat velikost přáníček, rozložení razítka). V tomto případě jsem jela stejnou verzi a rozložení jen s jiným provedením a různými technikami ...


Použité techniky (popis zleva doprava, zhora dolů):
1. červené - byly použité jen jednobarené papíry. Baňky jsou embossované, bílým práškem, a detaily zvýrazněné stříbrným SMOOCH, doplněné o bonduru ze závorkové raznice a mašličkou.
2. růžovo-fialové - baňky jsou naembossované bílým práškem, poté jsem motivy vystříhala a přikryla. Natisknula jsem růžovou barvou noty a pak vystínovala Distress inkousty. Detaily na baňkách zvýraznila vodním štětcem a fialovou pastelkou. Podlepila fialovým vzorovaným papírem, doplnila mašličkou a perličkami a bylo hotovo.
3. modré - motiv baněk je naembossovaný stříbrným papírem na modrý papír. Motivy pak natištěné na různě barevné papíry, vystříhané a nalepené ( tzv. Paper Piercing), doplněné o kamínky, a dole bublinkovou raznicí.
4. oranžovo-hnědé - naembossované průhledným práškem a zatřeno inkousty Distress - hnědou a oranžovou, zaťupkané prstovým dabberem. Některé detaily zvýrazněné bronzovým a perleťovým SMOOCH. Dotvořenou zlatou čtvrtou, teda motivem závorek vyražených do tohoto papíru + mašlička a brads hvězdičky.
5. hnědá - :-) motiv natištěný černým inkoustem na kraft základ. Detaily pak zvýrazněné bílou akvarelou pastelkou a razítkem od Kety.
6. barevné - motiv natišený na papír černým inkoustem. V plánu pak bylo dobarvit Copic fixy - jenže jsem si to pokazila, takže motivy baňek jsem si vybarvila bokem, pak vystřihla a nalepila na podklad. Doplněné zlatou nitkou, razítkem od Kety a černým embossovaným papírem.
7. zelené - na bílý papír jsem natiskla textové razítko. na to natiskal motiv baněk. Jemně jsem pak vybarvila baňky vodním štetcem a akvarelovými pastelkami. Dolnila jsem mašličky a motiv z okrajové raznice.


PS: je pět hodin ráno, kdy dodělávám úpravy na článku (to znamená, že jsem musela dopsat celý text a upravit fotky).... ale mám obr radost. protože mám zabalené všechny dárky.
PS: no jo málem bych zapoměla, že jsem přáníčka poslala Aktijce, aby je mohla nabídnou na dárkové poukazy :-). A tak jsem ráda, že nezůstaly Akti ležet v polici, ale že o ně byl zájem.
... krásný den ...

Malé přáníčka

18. prosince 2012 v 23:34
Kdysi dávno jsem si koupila malé deseticentimetrové přáníčka. Byly takové roztomilé ... ale já v té době nějak nevěděla, co s nimi ... přišla na ně řada až teď.

První série s razítkami Studio G - koupila jsem kdysi dávno, protože byly za babku, jenže rady jsem si s nimi nevěděla. Teď jsem zjistila, že jsou ideální a dokonalé na tento typ přáníček. Díky malému rozměru, nejsou tak ztracené, jako by byli na obyčejném přání. Na dozdobení jsem použila čtvrtku od Basic Grey z kolekce Jovial (ne přáníčko ze sáňkujícími dětmi), pak už jen otisk razítka, podložit červeným papírem, doplnit stuhou, perličkami a výřezy z BS a raznic ...


Druhou sérii jsem plánovala už dlouho. Na podzim jsem si koupila v Lídlu ploché slaměné ozdoby. Vymyslela jsem k nim jemné zdobení. Naembossovala jsem bílý papír strukturou dřeva, vyrazila raznicí rohy, polepila červenou čtvrtkou a doplnila perličky a stačilo. Mám ráda jednoduchost a čistotu ...


Poslední série vznikla hodně na rychlo. Tentokrát jsem sáhla po razítku andělíčka, vybarvila Copic fixy, vyřezala na BS kolečko a podložila v ladící barvě dalším ozdobným kolečkem z BS, dozdobit glitrovým lepidlem, falečné stehování bílou gelovkou ... a hotovo ...Poslední dobou dělám samé série, jakmile sáhnu po razítku, nebo se rozhodnu pro techniku, je mi líto jí hned opustit ... máte to některá taky tak ?


... krásný předvánoční čas ...

Nevánoční sobota

15. prosince 2012 v 23:23
Tyhle dvě přání nejsou z mé hlavy, nechala jsem se inspirovat na blogu Stamping Mathilda, tehdy jsem hledala něco o šablonách od firmy The Crafters Workshop a narazila na tohle hezké, pozitivní mužské přáníčko ...


Najednou se v mé hlavě, místo zcela nepoužitelné šablony CUBIST, stala šablona použitelná ... ještě, že Aktijka přistoupila na mé volání a já jí brzo měla doma ... přáníčko mě strašilo v hlavě, myslela, jsem na něj, měla ho uložené v počítači ... až jsem potřebovala vyloženě vyrobit nějakou rychlovku, jen tak na ukojení chutě po tvoření ... a vyzkoušení šablony a taky pásek washi :-) a tak vznikly tyto dvě kopie ... nekopie :-).Těmto přáníčků určitě moc pomohlo dokonalé razítko od Kety, "velká gratulace od nás všech" skvěle dokresluje skupinku muzikantů i tu řadu chlapů :-). Přání je vysloveně rychlovka, já si na tom vyzkoušela dvě nové pomůcky a jsem s těmi přáníčky moc spokojená, i když je to jen a jen napodobenina ...

... krásný den všem ...

Nevánoční pátek

14. prosince 2012 v 22:22
... tak se pomalu začínám učit vytvářet vlastní pozadí za razítkem. I když má zásoba papíru budu stačit i pro další dvě pokolení, obdivovala jsem a obdivuji, jak scrapařky dokáži dotvořit pozadí kolem narazítkovaného motivu ...

První pokus jsem zkusila na mém vysněném razítku slona od Stamper Anonymous, teda sady Life Adventures . Pořídila jsem si tu sada na jaře, po odevzdání bakalářky (jako odměnu, za to úsilí), bohužel na řadu a tvoření se dostala až nyní ... a tak jako u jiných razítek z mého posledního tvoření :-), už je natištěná plná krabice slona a představa, jak budu pokračovat ve sloním řádění.

... slon je vybarvený Copic fixy. Motiv slona jsem si pak vystřihla s jiného nátisku, a zakryla jím vybarveného slona. Pozadí kolem slona jsem potisknula razítem ze sady BITTY GRUNDE, a to nejprve šedým a potom hnědým inkoustem, vše pak zamazala Distress inkoustem ...Stejně jako ujíždím na razítkách Mo Manning, tak další mou láskou a srdeční záležitostí jsou razítka Stampotique, především pak postavičky z pod ruky Daniel Torrente & Jill Penney, jsou jedinnečné a dokonalé. Mnohým se "nelíbí" a příjdou jim odpudivé, ale jsou i tací, kteří je prostě a jednoduše "milují" ... jsou totiž úplně jiné, než všechny ostatní razítka. V první moment jsem si říkala: "To nemůžou myslet vážně??" ... když jsem pak hledala a koukala, zjistila jsem, že jsou tak nezvykle krásné, a když se jím dá barva a výraz ... mohou působit zamilovaně, dětsky, hravě a vůbec né tak strašidelně, jak by se na první okamžik mohlo zdát .... takže tady jsou mé "zrůdičky".

... zamilovaný páreček razítek od Stampotique, postavičky jsou vybarvené opět fixama. Stejně jako v předchozím případě jsem si motiv natiskla na papír vedle a detailními nůžkami vystřihla - pozn. slon šel obstřihovat mnohem lépe :-), tady bylo opravdu potřeba trpělivost, protože jsem vystřihovala i prostor mezi vlasy, rukami, mezi nohami :-). Poté jsem nalepila na vybarvené postavičky, a pozadí potiskla srdíčkovým razítkem od stejné firmy - motiv je světlejší, než pak na bílém podkladu, protože se jedná o druhý otisk razítka. Pozadí jsem dotvořila červeným inkoustem Distress a kapkami vody docílila světlých skvrn. Krásný detail je srdíčko mezi postavičkami, které jsem zvýraznila lepidlem Diamond Glaze. Podklad na bílém papíru je taky vlastnoruční výroba - srdíčkové razítko od Stampotique, zúžitkovala jsem i druhé otisky razítka, natiskuté barvou Distress a některé srdíčka pak zvyrazněné vodním štětcem ...


Tak to je moje první tvoření pozadí ... bavilo mě to ... takže je jasné, že s tím jen tak nepřestanu.


... děkuju za návštěvu ...

Předvánočně nevánočně

12. prosince 2012 v 20:20
Celý podzim jsem se těšila, že už nejsem školou povinna :-). Že letos nehrozí žádné zkouškové běsnění, ani to jezdění do Ostravy na tutoriály. Na druhou stranu, byla to změna, a bavilo mě to a hlavně mě bavil ten kolektiv, co vznikl a který měl svou dynamiku a své kouzlo ... ale to je zase jiná pohádka.
Chtěla jsem napsat, jak jsem se těšila, že se letos poprvé budu prezentovat s přáníčkami na nějaké veřejné akci :-) někde, kde budu moc ukázat, co se dá tvořit. No a tak jsem začala chystat. V první vlně nadšení jsem vytvořila sérii přání s vánočními hvězdami ... a pak jsem měla chuť tvořit více nevánočně :-). Tož taky ono to Vánocemi v říjnu vůbec ještě nedýchalo. Takže vznikla série přání ...

Kde ve většině případů hrálo hlavní prim postavičkové razítko + fixy COPIC:

... přání s chlapečkem ...


... přání se vztekajícím se chlapečkem ...


... přání "Brzo se uzdrav"...


... přání svatební s razítkem Magnolia + akvarelové pastelky ...


... přání k narozeninám s klukem ...


... přání se "skejťákem" ...


... přání s naštvanou holčičkou ...... přání nepostavičkové se šeříkem ...... tohle poslední, dobarvováno akvarelovými pastelkami, od srdce pro neteř k sedmým narozeninám ...


Tak tohle je první várka těch nevánoční výtvorů :-). Tento týden budu ještě úplně nevánoční :-), ale těším, se že i tady vykouzlím, příští týden tu pravou vánoční atmosféru.

... krásný den všem, a děkuji za milé komentáře ...Poskládej si vlastního klauna

16. listopadu 2012 v 23:27
... článek pro Aktijku ...

Odolávala jsem dlouho, ale nakonec u Aktijky jsem neodolala a koupila si své první "skládací razítko". Jak vypadá "skládací" razítko? Jedná se o typ razítka, kdy motiv lze různě kombinovat, skládat a prostě si s ním hrát. Já narazila v jedné krabici na otevírání Aktijčiny provozovny, na silikonové razítka od firmy Basic Grey - Build-a-Clow.


Jiné skládací razítka naleznete v obchůdku třeba tady.

Hned po příjezdu domů jsem musela vyzkoušet a vytvořila jsem sérii třech klaunovských přání.

V první řadě jsem si na papír natiskla všechny motivy několikrát, protože jsem si v první chvíli nedokázala představit, jak klauny zkombinuji a poskládám. Potom přišly na řadu detailní nůžky a ta nejdelší činnost při výrobě těchto přání. Tedy detailně a pravidelně obstřihnout všechny hlavičky, nožičky, boty, kalhoty, bříška a klouboučky.


Když už bylo pečlivě nastříháno, na řadu přichází fixy Copic a vybarvování.

Při této fázi už jsem musela malinko přemýšlet, jak šašky nakombinuju a složím, aby to nebyla úplně "divočina".

U těchto razítek je možné opravdu si s kombinacemi pohrávat až do doby, než to nalepím na papír. Například u této celkem výrazné hlavičky s límcem a velkého bříška stačilo dát jiné ruce, kalhoty a boty …

Konečný vzhled šaškům dává i zvolené pozadí, já na tuhle sérii sáhla do svého archívu a vytáhla papíry a doplňky ze sady Basic Grey - Cupcake. Zcela se hodí k narozeninovému přáníčku. Zdobení nebylo složité - barevný nanukový papír jsem podlepila výrazným červeným papírem a ostříhala ozdobnými nůžkami, použila samolepící borduru ze sady Cupcake. Šablonou Spellbinders jsem vyřízla podklad pro šaška a naembossovala ... pak už jen nalepit, vše co by šašek měl mít, doplnit knoflíčky a šňůrky a je hotovo … (tvořivý bordýlek k pozadí k tomu patří )

Další přáníčka jsem dozdobila papíry od Basic Grey - Life of the Party a taky razítkami od Kety.

Na první přáníčku jsem opět zakomponovala razítka od Kety spíš jako nenápadný okraj a dokreslení. Tento efektní detail, v poslední době používám nějak často, je nenásilný a jednoduchý.

I když mi zbylo dost komponentů na dalších pět přání. Tohle přání jsem plánovala od začátku. Využití hlav klaunů, nic víc než kolečka ze šablony Spellbinders, ručně nakreslený rámeček, razítko od Kety, šnůrka … a POZOR klaun natištěný na "smršťovací fólii" ( na kterém jsem si malinko spálila svůj pracovní stůl)


... hezký den všem ...
*KL*

Přání s andělem

15. listopadu 2012 v 10:08
Jednou jsem donesla přáníčka do práce a kolegyňkám se líbily. Jsem ráda, že až tak, že si jedna kolegyně vzpoměla, když potřebovala vytvořit přáníčka s andělem a trochou toho "hudebna". Vznikly dvě přání, ať je z čeho vybírat.

První přání s kovovým andělíčkem a laděním do fialovo-růžovo-zelená. Na dozdobení jsem použila papírové hortenzie a výřezy z Big shotu.


Druhé přání je laděno do hnědo-krémových barviček, andělíček je použitý z ubrousku, dozdobený kytičkami, opět výřezy z Big shotu, perličkami a novou bordurovou raznicí, kterou jsem si přivezla z Liberce.... i když přání byly vyráběny, tak aby bylo na výběr, nakonec odešly z domu obě :-).

Holky máte to někdo tak, že je vám, třeba i líto přáníčka pouštět z domu? Mě osobně i výroba takové drobnosti, jako je přání, mnohdy trvá více jak hodinku, někdy i čtyři nebo půl dne .... a pak sedím, koukám na něj a říkám si, že bych nejraději vyrobila druhé stejné a to poslala dále a tohle si nechala. Na druhou stranu mě těší, že většina obdarovaných umí ocenit ruční práci a to, že se jim do ruky nedostal jeden kus z tisíce, který se dá koupit v papírnictví.

... děkuji za návštěvu a milé komentáře ...

Vánoční hvězda - 10x jinak

18. října 2012 v 12:04
Už dva měsíce si tady tak potichu přáníčkuju ... akorát není čas nafotit, vystavit ... tak jsem moc ráda, že jsem před odjezdem do Liberce stihla alespoň jeden velký rest a to dát dohromady fotky a text pro Aktijčin blog ....
Tato hromádka přání, je práce cca 4 dnů ... jsem nezmar, s nemocí, s horečkami a já se na čtyři dny, cca 18 hodin denně zavřela s tímto úžasným razítkem do pracovny ... narazila minimálně padesát stejných motivů, embossovala, stříhala, barvila, kreslila, "copickovala", zase barvila, distressovala, lepila ... až vznikla takle série "vánoční hvězda Penny Black 10x jinak".

Zjistila jsem, že je mi líto odložit jedno razítko po jednom přání, takže už vznikla další série "baňková", ale o té zase příště.

... díky za návštěvu a milé komentáře ...

EXTRAobjednávka na přání

2. srpna 2012 v 11:22
Tak jsem se konečně překousala přes všechny resty, co zbyly po státnicích a snad se konečně podaří tvořit.

Tento týden užívám dovolenou a než odpoledne vyrazíme do kopců, tak alespoň jeden restík stihnu vystavit.

Kolem státnic si mamča vzpoměla, že bych jí mohla být prospěšná :-). Když mi diktovala zadání, tedy požadavky na přáníčko, šla jsem malinko do mdlob ... ale sotva jsem položila telefon vzpoměla jsem si na razítka a brads, které se přesně hodily.

ZADÁNÍ: " Potřebuji vytvořit přáníčko, spolupracovnice dokončila nějakou školu, ale takovou jako bez titulu, potřebuji aby tam byl nějaký dědeček nebo babička, aby tam byl nadpis domov pokojného stáří, byly tam nějaké injekční stříkačky, nebo něco něco s čím pracují sestřičky ... " (pro vysvětlení mamča pracuje v Domově pro seniory :-))

A tady je výsledek ...


Jako první na řadu přišlo mé oblíbeného razítka zamilovaných důchodců, otisk vybarvila Copic fixama. Zvolila jsem si jakýsi zbytek papíru, a když se při vybarvování objevila struktura papíru, nevadilo, nakonec to nebylo na škodu. Spíš se dodnes divím po jakých barvách jsem sáhnula, kombinace pak dala zabrat při výběru podkladového papíru. Obrázek jsem vyřezala šablonou Spellbinders a dobarvila Distress inkousty. Na podklad jsem zabrousila do kolekcí Capsule, kterých jsem se jaksi předzásobila (je potřeba je trochu po čase provětrat), okraje jsem ošmudlala Distress - Dusty Concord. Doplnila květinkami, lístečky z raznice Woodware obarvenými Distress. A protože se vyhýbám ručnímu psaní, nadpis jsme si vytiskla na tiskárně, vyřezala na Big shotu pomocí šablony X-cut a opět dobarvila Distress Inky. A "sestřičkovské pomůcky" jsem doplnila brads od firmy Eyelet Outlet. A bylo hotovo a prý se líbilo ...

... hezký den všem ...

Cyklistická obálka na peníze

9. května 2012 v 12:00
Předposlední týden v dubnu jsem měli rodinnou oslavu, já ještě rychle v pátek stihla poslední zkoušku ve škole a večer už jsem neměla sílu něco tvořit.

Takže tak jak je mým zvykem všechno na poslední chvíli ... v sobotu ráno, ještě než jsem vyjeli slavit, jsem zasedla ke stolu a vytvořila obálku na peníze v barvách čistě chlapských a doplněnou o ozubené kolečka, brads ve tvaru nářadí a hřebíčkových hlaviček :-). Kolo byl požadavek z hůry, protože obsah obálky sloužil jako příspěvek na již zakoupené kolo pro oslavnce.

Na peníze byla ve vnitř vytvořena kapsička, ozdobená "maskovanými" ozubenými kolečky a embossovanou folií, taktéž s motivem ozubených kol :-), vše přichyceno "hřebíčkovými" brads.


... hezký den všem ...

Přání s rosettou

27. dubna 2012 v 23:28
... po pravdě jsem si říkala, no tak do toho teda nejdu ...

17. scrapbooková soutěž na Hurapapír a prý vlastnoručně vyrobená ROSETTA ... no dlouho jsem váhala, pak ale přišla neděle a já měla chuť si něco stvořit. Do ruky mi padl nějaký zbyteček papíru a já se pustila do odměřování půlcentrimetrových odstupů, které byly potřebné k vytvoření harmoniky, následnému slepení a vytvoření rosetty. Nebylo to tak pracné, jak jsem si představovala. Nehorší bylo pak rosettu použít na nějakém "nezbytečném" projektu.
Rosetta sama o sobě je výrazný prvek, který už toho moc nepotřebuji, zvolila jsem tedy papír s textem od firmy Prima Marketing, rohy ozdobila sadou raznic od Marthy Stewart a kamínky ze sad Capsule. Aby rosetta dobře držela je podlepená na spodu kolečkem, nahoře pak ozdobným kolečky z Big shotu a motýlkem .... a myslím, že úplně dostačující :-)

... krásný dne všem ...

Ledová krása

25. ledna 2012 v 8:00
No a tak když mám letos takovou tvořivou slinu, tak jsem ještě včera někdy nad ránem vytáhla papíry a pustila se do Challenge pro Pretty Papers s názvem "Ledová krása" a podmínkou přítomnost glitrů ... ty já zase tak moc nemusím, ale v té pokročilé hodině jsem si vzpoměla na nádhernou, nenačatou vánoční sadu od DCWV - kde se s glitry příliš nešetřilo, a tak vzniklo tohle ptáčkové, zimní přáníčko ...... použila jsem sadu DCWV Winter, zbytky neupotřebených výřezů s Bigshotu, mašlička a kamínky Papermania ... jo zapoměla bych na fantastické detailní nůžku - bez nich poslední dobou ani ránu :-) ...

... hezký den všem ...

Co takhle zkusit challenge?

7. září 2011 v 18:00
Challenge je v překladu výzva ... poslední měsíce se v českých scrapbookových vodách začaly čeřit hladiny jednou výzvou za druhou a je to dobře ... vznikají tak zajímavé dílka a člověk může sledovat jak jedno téma uchopí hromada českých tvořilek po svém.

Tentokrát jsem se zúčastnila, však jak jinak, když už jsem měla rozloženou řezací podložku, vytažené papíry a všechny ostatní pomůcky z tvorby stránek ...

... u Pretty Papers zadání: visačky ...


... u Aktijky zadání: vybarvování ...


... hezký den všem ...

Přání k narozeninám

30. května 2011 v 7:58
Žádné velké oslavy se tento víkend nekonaly. Potkali jsem se, popřálo se, ťuklo se :-) pár minut společně posedělo a bylo to :-). Dárek byl společný, a aby bylo, kde uvést spolupachatele ... udělala jsem rychlé přáníčko.


... hezký den všem ...

Trochu něhy ...

3. května 2011 v 23:42
... určitě už jsem několikrát psala, že to razítko mám ráda, je něžné, je krásné, je těhotné :-)

Ani nevím, kdy přišel nápad sáhnout zrovinka po něm ... už vím zase ta Aktijka a její soutěž v duchu Mamma mia! - trochu mamadvojsmysl, ale hlavně motivace něžnou kombinací růžové a modré. A tak vznikly dvě "těhotná" přáníčka, tady jsou ve verzi pro matky čekatelky "spíše ASI" kluka či "spíše ASI" holku.Tak si tady marně přemýšlím, kdy se ze mě stala tvořitelka přání :-). Pozor k tomu ještě bláznivá, protože se mi při úklidu na stole objevily vánoční zbytky a já mám v těch mrazivých dnech chuť si nachystat pár přání na Vánoce :-). No řekněte kdy jindy než v květnu, když teploměr ukazuje 4 stupně, lepší než v třicetistupňových parnech.

Těším se až budou prázdniny (už zase po roce budou tady Ván... teda PRÁZDNINY) ... fotky mám nachystané v albech a už jen začít ...přece jen ty přáníčka jsou časově méně náročné.

... krásný den všem ...

Touha po moři

20. dubna 2011 v 10:00
Vypadá to, že letos to zase nevyjde. CO? Moře, dovolená, relax, odpočinek, izolace ... Většinou už na začátku roku tuším, zda se během roku poštěstí, či nikoliv. Chtěla bych, ale nechávám to těšení až na příští rok. Letos se budu těšit jen na zářijovou pracovní cestu do Holandska ... to přeci jde? Ne?

Přiznávám ale bez mučení, myslet na moře budu a líto mi to taky malinko je ... hlavně, když už se druhý měsíc trápím s bacily a vyslověně bych si změnu povětří zasloužila :-). Všechno tohle přemýšlení o dovolené a moři začala Aktijka svou soutěží inspirovanou Mamma Mia!, ten film mám moc ráda, mám o něm dokonce stránku v album, mám ráda písničky od ABBY, Řecko a zkrátka každou minitu ...

Včera, když jsem zasedla s myšlenkou vytvořit pár svatebních přáníček do obchůdku o půl jedné v noci padl do ruky naembossovaný motiv dětí, kráčející k moři. Mám už ho dlouho, pár otisků jsem měla v obchůdku na prodej ... nápad na zpracování mi zrál v hlavě už dlouho, ale pokaždé jsem chytla razítko jiné. Ale teď byla chuť, čas, nálada, potřeba ho vytvořit ...

... hezký den všem ...

Jarní ....

18. dubna 2011 v 9:53
Od určité doby Velikonoce neslavím ... jaro mě letos nějak unikne kvůli nemoci ... a přesto vznikla taková jarní kolekce přáníček.... krásné jarní dny všem ...

Přáníčka pro kamarádku

16. dubna 2011 v 14:11
Tak jsem si předchozí čtvrtek pořádně zase "zapřáníčkovala". Kamarádka a její ročního holčička měly narozeniny. Vůbec by mě to netěšilo, kdybych poslala přání kupované, takže ke stolu a honem něco vytvořit ... do toho Ivča vznesla přání dvou přání k narození holčičky a chlapečka a já najednou měla o zábavu postaráno. Ještě připomínka cedulky na dveře do pokojíčku malé Nely :-) a já měla před vypravením balíčka, na druhou stranu republiky, docela honičku ... hlavně když se mi při lepení vylilo na cedulku půl lahvičky Diamond Glaze (neznalí věci Diamond Glaze = dóóst dobrý lepidlo).

Takže ukázka :-)
... hezký den všem ...

Přání pro ADRU

9. dubna 2011 v 16:05
Na začátku roku Pretty Papers (Didi) nás překvapila projektem, kterým spojil to naše tvoření s humanitární společností Adra, která pomáhá lidem v nouzi. Postupně byly vyhlášené dvě témata, kterých jsem se mohly, ale nemusely držet - "láska a přátelství" a "jaro, velikonoce, den matek". Než jsem se nadály najednou byl březen, přesněji 7.3. 2011 poslední den, kdy byla možnost přáníčka odeslat. Jako vždy všechno na poslední chvili, takže i tentokrát poslední možnost kdy odeslat :-) den kdy jsem odeslala i já. Ještě zahlasovat, kolik se mohlo asi tak přáníček vyrobit a pak už jen čekat, až to Didi všechno orazítkuje, nasáčkuje, zalepí, olepí a odešle ... a hlavně nedočkavě čekat na zprávičku, kolik se podařilo přání vyrobit - neskutečný počet celkem 272 přáníček.Přání k prodeji jsou vystavené na Facebooku.

Televizní přání

21. února 2011 v 0:01
Už týden tady ventiluji, že můj otec měl narozeniny ... a tak před tím než dám obrázky z minialbíčka, ještě vystavím přání, které bylo čistě podpisové. Největším dárkem totiž byla televize, a tak všichni, kdo přispěli, aby se nemuseli jmenovat a bylo to černé na bílém udělala jsem přáníčko s televizí.

Televizní přání


Inspirace a odvahu chopit se nůžek a vytvořit něco připomínající televizi jsem nasávala a čerpala u "neskutečné" Ekulky.
Papír s imitací dřeva je z kolekce Road Trip firmy Prima marketing, televize je podlepená na 3D čtverečcích, stejně tak jako kulatý vypínač, na fotce nejde vidět, detail obrazovky je pokryt lepidlem Diamond Glaze, takže je na pohmat i pohled "lesklá".Vypadá, že nic nedělám...ale dělám :-)

28. září 2010 v 18:03
Mohlo by se zdát ... že nedělám ... ale opak je pravdou ... nenudím se vůbec ani trochu ... a tady důkaz místo slibů :-)

Oficiálně první vánoční přáníčko, které jsem vytvořila...vůbec nevím proč jsem sáhnula po černé ... všichni říkají že vypadá smutně, ale mě se líbí a je oficiálně první a já ho asi nedám ... líbí se mi ...
vanoce v ceerne
Druhé vánoční přáníčko
Vanocni

Babičce a dědovi k 55. výročí svatby
k vyroci
Chytám se každé příležitosti chytit se pravítka a vytáhnout razítkovací barvičky ... takže pozvánky na oslavu 80. narozenin mamince pro spolupracovníka.
pozvanky
Dlouho jsem sháněla a nakonec v Anglii sehnala ... je dokonalé a já ho miluju, stejně tak jak ho miluje moje sada akvarelových pastelek ... zamilovaní důchodci od Stampavie.
důchodci


... další várka zase příště ...
 
 

Reklama