BLOG HOP, trochu jinak ...

29. září 2014 v 22:56 |  ŽIVOT NEBO NĚCO TAKOVÉHO
... a za to může ILONKA ...

Jak jsem psala nestíhám, nescrapuju ... ale když mě Ilonka oslovila, tak jsem si řekla proč ne, blog tady zahálí a najednou bude důvod napsat pár řádků.

1. Na čem právě teď pracujete?
Momentální největší projekt, je "poskládání pracovny, aby byla provozuschopná" ... kromě toho stíhám pak už jen drobné zakázky - typu přáníčka, kartičky, záložky a jiné drobnosti. Z tvoření teď zcela nejaktuálnější je ATC kartičky z razítek Stampotique.
Mnohé, které se se mnou setkaly, by ještě mohly upozornit, na "paní Columbovou" - mé hypotetické scrapbookové album s Tenerife - mluvím o něm přesně rok a dva kurzy v Lukách :-)) a mám ho v hlavě naplánované do posledního detailu, nakoupeného materiálu mám na 10 takových alb :-) ... ALE ... já věřím, že jednou bude - roční výročí ale mi nevyšlo, bude nutno stanovit novou metu :-((


3. Jaké jsou momentálně vaše nejoblíbenější pomůcky?
Mou úplně nejoblíbenější pomůckou jsou beze sporu nůžky (detailní, minimalistické, ve tvaru čápa) ... pak COPIC fixy, má obří sbírka razítek, papíry 6x6, řezací podložka+ocelové pravítko+nožík Maped ... atd. ... atd. ... atd. ... v podstatě celá ta moje pracovnička. Málem bych zapoměla velkou hračkou je momentálně, ten zázračný stroj, Silhouette.4. Jak vypadá váš kreativní proces?
Jsem při tvorbě náročná, v 99% času tvořím v noci, protože to je můj čas a největší klid. Pustím si hudbu, nebo mi na pozadí běží seriály v TV. Poblíž mám počítač, na kterém pravidelně kontoluju stavy zboží a pohyb novinek v obchůdcích, komunikuju se scrapbookovým světem (jsem přece ženská, nebudu přece plýtvat časem).
Zakázkové tvoření je jednoduché - posbírám věci, které by se mohly týkat zadání (např. maturitní přání - razítka s diplomem, promoční razítka Magnolie, Stampendous atd., papíry, barvičky, kytičky, výřezy ze SH ... rozložím a pak skládám, kombinuji, zkouším. Mnohdy vznikne více přáníček, aby bylo z čeho vybírat.
Věci, které tvořím do šuplíku nebo pro sebe, to je pak kouzlo okamžiku. Při prohlížení internetu narazím na razítko, na které už jsem třeba i zapoměla ... začnu vybarvovat Copickami nebo Distress Ink ... ten dne pak jen vybarvuju, další dva pak zpracovávám, to co jsme si nachystala :-).
Pokud jsem dělávala stránky, tak to byla záležitost třeba i dvou třech dnů, vybrat, poskládat a posbírat, co bych dodala :-). Nejdelší dobu mi pak většinou zaberou texty, nadpisy ... písmenka všeobecně.


5. Jak a čím se inspirujete?
... jak kdy ...
Pokud dělám přáníčka s postavičkovými razítky - pak je to jednoduché - snažím se podtrhnout podstatu a dozdobit podle možností.
V roce 2013 jsem chtěla na svém blogu jet "Barevný rok" ... nechala jsem se inspirovat barevnými paletkami ... vydržela jsem to skoro půl roku. Tuhle inspiraci mám moc ráda, svazuje, ale jen do určité míry ...
Pokud je to stránka, tak se ráda nechám vést "sketchem", ráda jsem se zapojovala do soutěží s podmínkami.
V určité míře mě inspiruje samozřejmě internet - kdysi jsme si ukládála všechny krásné stránky, přáníčka ... prostě inspiraci, stejně ale když jsem začala tvořit, dopadlo to jinak ... tak je lépe to nechat plynout, inspirovat se papíry (kolekcí nebo značkou), doplňky, prostorem ...


6. Jaký je váš osobitý styl?
Můj styl - čistý, rovný (kolečka, kruhy, oválky - to je něco na mě), jednoduchý ... učím se hromadit kytičky, používat mixmedia techniky ... ale já mám na všechno čas ... tak třeba jednou ... takže umírněný, rozvážný, váhavý :-)


Přijala jsem výzvu a a tím i možnost nominovat další srapařky ... řádky už jsou napsané, teď ještě představit dva blogy, na kterých můžete "zabloghopovat" příští týden ...

Zabrousila jsme v českých luzích a hájích ... a vybrala:

Limetku - Klárku jako já ... ráda si u ní přečtu opět pár řádku ... třeba se dozvíme jestli stíhá s dvěmi dětmi tvořit :-) ...
Charlottu / Scrapylife - setkali jsem se na kurzu u Aktijky v Lukách a je to skvělá, její Project life určitě stojí za to vidět LIFE ... ráda se o jejím tvoření dozvím víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilona Ilona | 30. září 2014 v 21:11 | Reagovat

Klárko, moc děkuji, že jsi přijala výzvu a s velikou chutí jsem si přečetla o tvém tvoření... Moc zdravím a mávám....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama