Předvánoční bláznění v mém podání

12. prosince 2012 v 1:20 |  ŽIVOT NEBO NĚCO TAKOVÉHO
... mé předvánoční běsnění nabírá více méně každý rok absurdnějších rozměrů. Dneska jsem si uvědomila, že se snažím zcela nelogicky přesvědčit, že Vánoce jsou ještě daleko ...

1. počin, se stal ráno ... za týden se mi podařilo nasbírat asi dvoumetrový igelitový pytel plastů ... a já včera zjistila, že kontejner na plast je plný (ano snažím se třídit odpad), a hle dneska ráno ze svého okna v pracovně vidím, že popelnice vyvezena, plná radosti, vezmu pytel, nazuju tenisky a jdu ven :-) nic by na tom nebylo, kdyby nebylo -9oC a za poslední týden nenapadlo dobrých cca 25 cm sněhu ... ve své dobrotě k přírodě a sousedům, jsem se jala odstranit sníh z vík popelnic ... a když už jsem byla venku, tak že si zajdu tedy pro lopatu a odhážu si cestičku ke garáži :-) ... POMOC .. domů jsem došla z úplně červenenými promrzlými prsty na rukou :-) palilo to řádně a dobře půl hodiny ... AU AU AU.

... ten 2. zcela poblázněný počin jsem absolvovala na večer ... Petr si odseděl svých pár hodin na zastupitelstvu a já se rozhodla mu při cestě zpět zjednoduššit návrat a prohrnout mu nájezd do baráku (při cestě ven mi to přišlo jako, že to projede. Tak nevím co se mi navečer nezdálo :-). Poučena z rána jsem tedy nasadila rukavice, abych ochránila své již rozmrzlé prsty :-) ... a teď ta absurdita - OPĚT jsem nasadila TENISKY a šla jsem odhrňovat sníh ... odhazuju celkem velký kus kolem baráku, v půli jsem si uvědomila, jak si chtě nechtě ten sníh prostě cestu najde - tenisky jsem měla obalené sněhem, nohy zmrzlé ... :-) )(ale hlavně že jsem měla rukavice :-) ...

... tak jsem si četla blog u Gabrety, pak další u Pestlíka ... a teď se rozhledla kolem sebe: doma to vůbec nevypadá předvánočně, ba naopak máme to doma jak po náletu (jedno čeho, ale přikláním se k nějaké velké zákeřné mrše :-)) ... jediné v čem jsem asi připravená je, že mám nakoupené dárky, ale zase nemám napečený ani jeden kousek cukroví (někdy v listopadu jsem koupila v Albertu těsto na vanilkové rohlíčky - což je jediné co jí Petr, já se každoročně spokojím z krabicí, co mi věnuje mamča a tím, co okoštuji po návštěvách příbuzných - a pokud mě včera zrak nešálil, asi tomu propadla doba spotřeby) ... plánů mám spoustu, ale jak psaly holky, čas se neúprostně nachyluje na stranu Vánoc :-) ...

Tak mě napadlo, jestli ještě nějaká dobrá duše: nemá uklizeno, nemá upečeno, nemá nakoupené či vyrobené dárky, nemá to doma načančané a voňavé :-) ... Nebo jsem v tom sama???

... užívejte čas předvánoční ...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aktijka Aktijka | Web | 12. prosince 2012 v 9:20 | Reagovat

Před domem mám podzimní výzdobu (dokonce se strašákem), doma pouze adventní "talíř", co udělal syn v keramice, nemám napečeno, nemám uklizeno... dárky pro děti přivezl pošťák a v práci končím 20.12. :-) Takže co pak nestihnu, nebude :-)

2 Milka Milka | E-mail | Web | 12. prosince 2012 v 11:02 | Reagovat

Vánoční úklid nechápu - to jako všichni doma celý rok žijí bez úklidu, že to dohánějí na Vánoce? :-D Já tedy před Vánoci neuklízím, nevyvařuju, nepeču. Dárky tedy už mám a doma máme adventní věnec a ozdobený stromeček, nicméně to je vše, zabalím dárky a víc dělat nebudu... ;-) A mimochodem - nějaká podzimní výzdoba by se taky ještě našla... 8-)

3 Ola Ola | 13. prosince 2012 v 8:09 | Reagovat

Já jsem ráda, že nejsem sama :) Mám tedy věnec, ale tím to končí, doma je binec celoročně, takže uklízet před Vánoci budu těsně před nimi, protože by to jinak nebylo poznat. Umývat okna v zimě je blbost, to počká na jaro a cukroví byly dva druhy a už jsou snědené, takže mě to čeká znovu (těsto na linecké jsem už vyrobila, ale zkazila, protože jsem tam dala omylem i bílky!)... Do toho zkoušky ve škole a práce, takže vánoční přáníčka letos nestíhám :(

4 Kiarka Kiarka | Web | 13. prosince 2012 v 10:28 | Reagovat

Holky díky vám, hned jsem klidnější :-)

5 Gabreta Gabreta | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 11:15 | Reagovat

Já poučena časem ( mám na to věk ;-) ) se nijak nehoním, dělám vše jak nejlépe umím a s úsměvem a klidem. Efekt je stejný, jako když jsem mladá šílela. Co nebude, nebude a Vánoce stejně budou. Uklízím průběžně, peču jen co mě baví a co mají moji muži rádi, a tak dělám i to ostatní. Přáníčka a dárky s láskou , nemám je sice ještě zabalené, ale na to je čas. Užívám si Advent, letos myslím opravdu hodně :-)

6 Screbla Screbla | 14. prosince 2012 v 13:29 | Reagovat

Kiarko - jsem na tom stejně !

Mám jen věnec na stole a na dveřích a cukroví k vyzvednutí 20tého v cukrárně.
Dárky nemám, nápady nepřicházejí, plánů na tvoření milion , ale čas žádný, do toho práce, nemoci - je to snad poprvé co jsem opravdu tak nepřipravená !

A každý den čtu Gabretky blog a říkám si - Jaký si to uděláš, takový to máš - ale jak na to aby to šlo v takovém poklidu a radosti ?????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama