Stránka v barvách čokolády

3. března 2012 v 12:45 |  STRÁNKY A MINIALBA
Stránka vytvořená pro blog Pretty Papers :-)

Hned na začátku bych "měla" povědět, jak mám čokoládu ráda ... ale musím se přiznat, ač na to nevypadám, tak si ji dopřávám jen výjimečně, většinou když mi ji někdo podaroval anebo jsem po roce skladování rozbalila nějaký prvotřídní 80% kousek, který už se sníst musí. Proto i má stránečka je od pohledu tvořena hořkou kvalitní čokoládou občas s příchutí "pomeranče" - zde zastoupeno oranžovou barvičkou.


Podmínka zněla čokoláda a stránka podle sketche, pro mě neustálý boj dostat se do zadaných podmínek. Většinou hned zjišťuji, jak si je malinko přizpůsobit hromadě fotek, která čeká na zpracování. Sketch se Ael povedl, ale v mé krabici jen těžko hledat dvě fotky do hněda a focené na výšku, takže jsem se sketchem začala malinko točit, abych si ho nakonec dala nastojato a dvě fotky vyměnila za jednu. Vybrala jsem oblíbenou fotku, která vznikla někdy roku 2011 na jedné oslavě a kde jsem snad poprvé zachycená ve zveřejnitelné pozici spolu s taťkou.


Barva v odstínech čokolády dávala jedinou možnost, a to sáhnout po opatrované sadě od DCWV The Natural stack. Celá stránka je vyrobená jen z této sady. Výhodou sad je, že čtvrtky k sobě vzájemně ladí a se stejným vzorem mohou být v sadě i odlišně barevné papíry.
Fotku jsem podlepila a rámeček kolem fotky "ošmirglovala" ničítkem papíru (Paper Distresser by Tim Holtz) od firmy Tonic Studios. Okraje velkého světlého papíru jsem ošpinila Distress Inkem odstín Vintage Photo, houbičkovým aplikátorem Blending tool od firmy Ranger.


Na ozdobení jsem využila, poprvé plnohodnotně, Big shot a šablony Marianne Design a písmenkovou abecedu od Tima Holtze. Krucánky jsou vyřezané z použitých papírů na stránce a použity tak, aby byly vždy na jiném podkladu. Drobné tečky, kterými jsem krucánky dozdobila, jsou odpadní materiál z výřezu kytičky. Kytička je koncipovaná tak, aby se průřezy provlékla stužka, to se mi ale nehodilo ani nelíbilo, takže jsem jen navrstvila a dozdobila knoflíkem z velké knoflíkové hnědé sady od firmy Woodware a doplnila organzovou bílou stužkou. Protože se mi spodní část stránky zdála prázdná, použila jsem fóliovou ozdobu ze sady Que Sera Sera od firmy K&Company, kterou jsem přilepila průhledným lepidlem Glossy Accents od firmy Ranger.


A nakonec si dovolím malinké "fíglové okýnko" :D (možná to tak používáte všechny :-) ale kdybych náhodou objevila Ameriku a neřekla bych vám to, mrzelo by mě to).


Rámeček kolem fotky - jak často jsem se trápila s milimetry a tím, že mi nakonec pravítko malinko ujelo a bylo to křivé. Nejpřesnější orámování fotky udělám pomoci obyčejného pravoúhlého pravítka. Čárky, které označují milimetry, půlcentimetry, centimetry a konce čísel jsou stejně vzdálené od kraje pravítka (já teda využívám i milimetrovou hranu, ale to už chce za světla, aby jste dobře viděly ten průhledný lom). No a pak jen jednoduše milimetrovou čárku zarovnám k fotce a říznu.
Nevyhovující barva samolepících písmenek - nadpis "dokonalým" je samolepící abeceda, její odstín mi na stránce vůbec neseděl, ale jinou abecedu jsem neměla ani nechtěla. Písmenka jsem přebarvila alkoholovými barvami Adirondack od firmy Ranger. Nutné je, že písmenka musí být z nesavého materiálu.
Kompletace je na celé stránce to nejjednoduší, vše nachystané, ošmirglované, ošpiněné, jen podlepit oboustranně lepící páskou a pak podle centimetrové mřížky a dlouhého pravítka nalepit rovně na stránku a je hotovo.

... krásný den všem ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama