ATC - Novoroční kartičky

16. února 2011 v 0:11 |  VÝMĚNY A "ATC"
Nějak se nám ten ATC klubík rozjel ... a swapy jsou už zorganizované až do prázdnin, máme se nač těšit - právě probíhá modrý, budeme se těšit na dovolenkový, čarodejnicový, jarní, citátový ... zkrátka co měsíc, to jedna obálka ve schránce. A to snad ani nebudu zmiňovat speciální obdarovávací a momentálně vznikl i oficiální 1. dětský swap, protože až příliš mnoho dětí začalo závidět maminkám ty rozporupodivné balíčky, plné kartiček - zvláštních, barevných ...

Ale zpátky k těm, které teď zrovna miří všem přihlášeným. Ještě před valentýnským byl již na konci minulého roku vyhlášený "novoroční swap". To že se nakonec úplně pro mě prapodivně sešel s valentýnským nemění nic na tom, že jsem k němu opět zasedla na poslední chvili a tak opět nebyl prostor na individuality a jela jsem velkovýrobně ...

Jak mi šly valentýnské kartičky dobře, rychle a užívala jsem si jejich tvorbu a kochala se výsledkem, u novoročních jsem se vysloveně trápila, představa v hlavě použít krásné razítko od firmy Inkandikado starých kapesních hodin, novou šablonu hodinového strojku do Big Shotu, vzala za své ... a já "bigshotovala", razítkovala a stejně mi to nebylo k ničemu, protože to stále nebylo to pravé ... až nakonec vše zapadlo do sebe ... a vzniklo toto:
... a jak to vznikalo: Na béžovou čtvrtku jsem natiskla motiv hodin šedým Staz-onem, ručičky (černým Staz-on) jsou zvláštní razítka, takže každá kartička ukazuje jiný čas (příhodné by bylo natisknout ručičky na dvanáctou, ale když se ručičky překryly nebylo to nic moc hezkého). Rohy jsem zakulatila a patinovala černou barvou, celé hodiny jsem pak krouživým pohybem dozdobila modrými křídami. Pak přišla na řadu nová šablona do Big shotu, naembossovala jsem motiv na folii do tiskárny a nařezala na kartičky. Před přilepením jsem naembossovanou fólii ke hodinám připevnila měděným hřebíčkem (brads) a také přivázala úzkou modro-šedou organzovou stužkou. Základ celé kartičky tvoří světle zelený tvrdrý papír (sada tvrdých papíru z Lídlu - 270g/m2). Aby nalepený celek nepůsobil tak prázdně, napadla mě docela šílená věc a to všechny kartičky dvojitě obtáhnout modrou gelovou prupiskou a částečně ji vyšrafovat. Tahle část práce byla nejnáročnější, nejdelší ... ale myslím, že stála za to. Potom už jen fólii v rohu lehce přilepit lepidlem Diamond Glaze, nalepit písmenka z různých kolekcí abeced Basic Grey a bylo "skoro" hotovo ... přece jen musím ještě dopsat zadní stranu.

Když teď koukám na tu hromádku, tak přiznávám, že barevně tuhle kombinaci zase tolik nemusím. Podkladová zelená je na mě moc "vyblitá", mám raději takovou tu travičkovou a modrá je dobrá, ale zase v jiném odstínu. Ale nestěžuji si ... líbí se mi a tvoření mě bavilo.

Hromadný blog zatím nebyl sepsán a kartičky ještě hromadně doma nemám, takže jsem hooodně zvědavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mapo Mapo | 16. února 2011 v 17:56 | Reagovat

Klárko, tvé novoroční kartičky jsou nádherné i ty valentýnské, tu dokonce vlastním.

2 Pampelína Pampelína | E-mail | 16. února 2011 v 18:12 | Reagovat

Jsou krásné i naživo, taky jednu vlastním a koukala sem jak puk. Super nápad a krásné provedení. Moc děkuji :-)

3 Danas Danas | E-mail | 16. února 2011 v 18:38 | Reagovat

Klárko teda ty se ti fááááááááákt povedly :-) škoda, že jsme nebyly ve stejné skupině :-(

4 ALKARA ALKARA | 20. února 2011 v 9:20 | Reagovat

Ty se tááááááááák povedly! Já chci taky! Proč jsem nebyla s tebou ve skupině? Ach jo.

5 Tapeva Tapeva | 20. února 2011 v 22:42 | Reagovat

Jj, povedený...jednu doma mám ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama